Hajduk i Istra 1961 u odličnom dvoboju na Poljudu odigrali bez pobjednika (VIDEO)

Četiri pogotka vidjeli smo na Poljudu u susretu 10. kola SuperSport HNL-a u kojem su Hajduk i Istra 1961 odigrali bez pobjednika.

Sva četiri zgoditka pala su u drugom poluvremenu. Domaćini su poveli preko Livaje da bi za preokret Zeleno-žuti zabili Erceg i Boultam. Bod splitskom klubu je naposljetku osigurao Livaja u samoj završnici uzbudljivog susreta.

Gosti su tako prekinuli niz od 15 uzastopnih poraza na Poljudu te su već treću utakmicu u prvenstvu u nizu bez poraza na gostovanju. Hajduk je pak zaostatak za vodećim Dinamom povećao na osam bodova.

Već u drugoj minuti susreta domaćin je mogao doći u vodstvo. Nakon ubačaja s lijeve strane lopta dolazi do Sahitija koji je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, no Majkić odlično paradom brani udarac koji je išao u njegov prvi kut.

Zeleno-žuti uzvraćaju u 8. minuti kada je Mlinar iz kornera ubacio za usamljenog Boultama, a on sa šest metara glavom iz odlične situacije ne uspijeva pogoditi okvir gola.

N. Kalinić se u 10. minuti ubacio ispred Perković, došao je do lopte prije njega, nakon čega ga mladi branič Istre udara po listu, ali sudac Kolarić, kao ni VAR soba nisu se oglasili. Nedugo potom napadač Hajduka je zbog ozljede morao napustiti igri, a umjesto njega je ušao Mlakar.

Slovenski napadač se u prilici našao već u 15. minuti, a njegov udarac s desetak metara iskosa sigurno brani vratar Istre.

Gosti su u 33. minuti dobro kombinirali po lijevoj strani napada, ali na koncu akcije ubačaj Rovisa nije bio dovoljno kvalitetan. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Erceg je s lijeve strane uputio povratnu loptu za Petkovića, a on s vrha peterca šalje loptu preko gola.

Strateg domaćih Karoglan je na poluvremenu ostavio u svlačionici Mlakara kojeg je u 14. minuti uveo u igru, a na travnjak je poslao Kalika.

Domaćin u vodstvo dolazi u 47. minuti kada je Elez izvrsnim dugim dijagonalnim dodavanjem asistirao za Livaju koji bježi Perkoviću te sa sedam metara iz prve šalje loptu iza leđa Majkića za svoj peti ovosezonski zgoditak.

Istra se u igru vraća u 52. minuti kada je Melnjak poklonio loptu Ercegu koji se sjurio prema golu domaćih, a onda je s dvadesetak metar odlično pogodio donji lijevi kut Kalinićeva gola. Iskusni napadač je tako zabio četvrtu utakmicu u nizu, a kao i Livaja došao je do ukupno petog gola.

Velika šansa za Hajduk uslijedila je u 55. minuti kada je Melnjak idealnom povratnom loptom pronašao Biuka, a on sa sedam metara pogađa istrčalog Majkića u bradu. Biuk je probao i dvije minute kasnije, a ovaj put je to bio lak zadatak za golmana gostiju.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u 64. minuti kada se u strijelce sretno upisao Boultam, njegov udarac s dvadesetak metara iskosa je od bloka Borevkovića prevario Kalinića i završio iza njegovih leđa. Nizozemski ofenzivac je tako nakon Koprivnice zabio i u svom drugom nastupu za Zeleno-žute.

U 72. minuti Biuk je ubacio za Kalika koji sa sedam metara glavom nije dobro zahvatio loptu te ju šalje visoko iznad gola Istre. Šest minuta kasnije sa sedam metara iskosa je pucao Livaja, ali i njemu je nedostajalo preciznosti.

Istra je zaprijetili u 80. minuti preko Mlinara koji s dvadesetak metara iskosa šalje loptu malo iznad prečke.

Pritisak Hajduka isplatio se u 88. minuti kada je Kalik ubacio za Biuka, a on je spustio loptu Livaji koji pored dva stopera Istra sa šest metara nakon okreta snažno šalje loptu pod samu gredu.

U završnim minutama utakmice Bili su zagospodarili travnjakom, no nisu uspjeli doći do željenog gola.

Deseto kolo bit će zaključeno sutra kada Rijeka od 15 sati dočekuje Šibenik, a u 17:15 započinje sraz Lokomotive i Dinama.

Standings provided by SofaScore

U sklopu 10. kola SuperSport HNL-a od 19:05 na Poljudu počinje duel Hajduka i Istre 1961. U njihovoj prvoj ovosezonskoj utakmici odigranoj u Puli slavili su Bili rezultatom 0:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Awaziema i Mikanovića koji su kartonirani. Gosti su pak u Split doputovali bez Blagojevića, Marina, Marešića, Duvnjaka, Lauša i Kneževića.

Trener Hajduka Mislav Karoglan je rekao: “Istra 1961 je sigurno dobra momčad, sviđa nam se što njihov trener radi. Posljednja linija, vratar i dva vezna igrača su već dva mjeseca u procesu s trenerom i ja mislim da je njima ta prva faza igre najbolja u ligi. U ovom trenutku to najbolje rade. U ovoj utakmici moramo izvršiti zadatak i otići na odmor puno pametniji.”

Strateg Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je izjavio: “Čeka nas dugačak put i jaka utakmica protiv jedne od najboljih ekipa u ligi. Iako su imali neke promjene u zadnjim tjednima, i dalje su ostali čvrsti, pogledajte njihovu utakmicu s Rijekom. Bit će zahtjevna, no i ugodna utakmica, za mene dobar izazov. Mi smo ekipa koja pristupa utakmicama s utvrđenim planovima, uz prostor za neke promjene. Uvijek smo više kompetitivni na domaćem terenu, ali pokušat ćemo okrenuti igru u svoju korist, organizirati se u obrani te uzimati loptu i pokušavati napasti. Trebamo pronaći i prostor za sebe na toj utakmici.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Antonio Škobić (Osijek) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić i Goran Pataki iz Đakovac. Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka). Za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Jurica Jurjević.