HAJDUK IZGUBIO PETU U NIZU Osijek uzeo puni plijen na Poljudu

Screenshot: MAX Sport

Krizi Hajduka ne nazire se kraj. U 30. kolu SuperSport HNL-a Bili su pred praznim tribinama Poljuda upisali peti poraz u nizu. Drugi put ove sezone u Splitu je slavio Osijek koji je ovaj put pobijedio rezultatom 1:2 (1:2). Za Bijelo-plave su poentirali Anton Matković i Ramon Mierez dok je privremeno izjednačenje splitskom klubu donio Aleksandar Trajkovski.

Momčad Zorana Zekića je tako upisala 12. pobjedu u sezoni kojom se s bodom prednosti ispred Lokomotive vratila na četvrto mjesto koje donosi kvalifiakcije za UEFA Konferencijsku ligu. Za današnjim suparnikom pak sad zaostaju deset bodova. Jure Ivanović je pak na klupi Hajduka debitirao porazom, a to je bio ujedno deveti poraz Bilih u aktualnoj HNL sezoni.

U idućem kolu za tjedan dana Hajduk će gostovati kod Slaven Belupa u Koprivnici dok će Osijek na Opus Areni odmjeriti snage s Istrom 1961.

Prvu šansu smo vidjeli u 17. minuti kada je Kolić zaustavio pokušaj Trajkovskog upućen s desetak metara iskosa.

Osijek do gola dolazi u 19. minti iz svoje prve prilike. Udarac Jurišića je blokirao Uremović, a lopta se odbija do Matkovića koji je preciznim udarcem s 15-ak metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu. Mladi napadač se tako ove sezone nakon pogotka u Maksimiru u strijelce upisao i na Poljudu.

Dobra akcija domaćih u 23. minuti rezultirala je udarcem Kleinheislera s 15-ak metara iskosa kojeg Kolić sigurno zaustavlja.

U 28. minuti Hajduk dolazi do izjednačenja. Brekalo je probio po desnoj strani pored Mkrtchyana te je idealno poslužio Trajkovskog kojem s druge stative nije bilo teško zatresti mrežu suparnika. Makedonski napadač je tako upisao drugi gol u bijelom dresu. Gosti su tom prilikom prosvjedovali da je Brekalo priliku prodora lopta pobjegla u aut, ali suci se nisu oglasili.

Gosti ponovno vode od 43. minute. Nakon dodavanja Odjidje loše je loptu u kaznenom prostoru primio Krovinović što je iskoristio Guedes da spretno proigra Miereza, a on je ubojito iz srca šesnaesterca odmah poslao loptu u gol te je tako najbolji strijelac lige upisao 13. gol u sezoni.

Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je Osijeku. Mierez je ostavio loptu za Pušića čiji udarac sa 17 metara od bloka Prpića odlazi malo pored suprotne vratnice.

Veliku šansu gosti su imali u 61. minuti. Nakon ispucavanja iz posljednje linije Mierez je glavom prenio loptu za Bukvića koji se ubacio iz drugog plana, no njegov prizemni pokušaja sa 17 metara krajnjim naporom skreće Buljan.

Domaćin uzvraća u 66. kada je Perišić s lijeve strane asistirao za Kalinića čiji prizemni udarac sa šest metara iskosa brani Kolić.

Blizu gola Hajduk je bio u 74. minuti kada je Brekalo povratnim dodavanjem uposlio Kalinića čiji je pokušaj s prve stative u posljednji trenutak uspio blokirati Duarte. Uslijedio je ubačaj iz kuta Brekala nakon kojeg je Prpić prenio loptu na drugu stativu, a tamo iz blizine nije uspio zabiti Uremović.

Kalinić je u 78. minuti nakon ubačaja Sahitija s lijeve strane pucao glavom sa šest metara te je pogodio stativu nakon koje vratar Osijeka lovi loptu.

Sljedeći zanimljivu situaciju pred golom Osijeka vidjeli smo u 85. kada je Sahiti pucao s desetak metara iskosa poslavši loptu pokraj suprotne stative.

Pobjedu Osijeka je u 90. minuti fantastičnim reakcijama spasio vratar Franko Kolić. Prvo je nakon ubačaja Kalika glavom sa šest metara pucao Pukštas, a mladi golman gostiju je paradom odbio loptu. Uslijedio je pokušaj Kalinića iz peterca kojeg Kolić također zaustavlja.

Uremović je u 93. minuti blokirao pokušaj Miereza u šesnaestercu nakon čega su gosti tražili kazneni udarac smatrajući da je to napravio rukom. VAR sudac je Pajač je potom pozvao glavnog suca Jovića na pregled video snimke nakon čega je on odlučio da se ne radi o kažnjivoj situaciji.

U posljednjoj utakmici 30. kola snage će od 19 sati u Puli odmjeriti Istra 1961 i Rijeka.

Hajduk će od 16:30 u sklopu 30. kola SuperSport HNL-a pod vodstvom novog trenera Jure Ivankovića dočekati Osijek. Dvoboj se zbog kazne igra pred praznim tribinama Poljuda. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Splitu pripao je Bijelo-plavima koji su slavili s 0:2 dok je na Opus Areni bilo 0:1 i 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na L. Kalinića, Lučića, Melnjaka, Šarlije, Žapera i Livaje dok su gosti bez Malenice, Barešića, Fućka i Branštetera.

Trener Hajduka Jure Ivanković je u najavi rekao: “Razgovarao sam s igračima, svjesni su svoje odgovornosti i da smo svi skupa hijerarhijski podbacili. Trudimo se, idemo raditi dan po dan. Psihološki pad je bio vidljiv nakon poraza, ali žele pokazati da vrijede više od rezultata u zadnje vrijeme. Bitno je vidjeti tko od ovih igrača želi produžiti svoj boravak na Poljudu. Prostora će biti za mlađe igrače, da dobiju priliku i skupljaju iskustvo.”

Njegov kolega na klupi Osijeka Zoran Zekić je dodao: “Nažalost, igramo pred praznim Poljudom, ali to ne mijenja ništa u našom planu. Oni imaju novog trenera, ali moramo se fokusirati na sebe, utakmicu i to je to. Bez obzira što igramo na praznom Poljudu, imamo velik motiv. Idemo igrati utakmicu kao da je pun stadion.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Luka Pušić, Dario Kolarević i Toni Dadić dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost Zlatko Čipčić.