Hrvatska deklasirala Grčku (VIDEO)

U prvoj utakmici doigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje se održava iduće godine u Rusiji Hrvatska je na Maksimiru pred 30.013 gledatelja uvjerljivo slavila protiv Grčke rezultatom 4:1 (3:1).

Izabranici Zlatka Dalića su tako napravili veliki korak ka plasmanu na svjetsku smotru kojeg će pokušati potvrditi u nedjelju u uzvratnom dvoboju koji se igra u Ateni.

Hrvatska je danas u potpunosti nadigrala momčad koju vodi Michael Skibbe i koja je u deset susreta odigranih u skupini primila samo šest golova.

Prvi pogodak na susretu smo vidjelu u 13. minuti kada je Karnezis nakon velike pogreške srušio Kalinića, a sudac Rocchi je opravdano pokazao na bijelu točku. Precizan sa 11 metara je bio kapetan Luka Modrić.

Šest minuta kasnije Hrvatska je povećala prednost kada nakon dodavanja povratnika u reprezentaciju Strinića efektan zgoditak postiže Nikola Kalinić.

Grci smanjuju rezultat u 30. minuti iz prvog udarca prema golu Subašića. Korner je izveo Fortounis, a na drugoj stativi kapetan gostiju Sokratis je nadvisio Lovrena te je poslao loptu u mrežu.

Već tri minuta kasnije Vatreni ponovno vode dva razlike, nakon odličnog ubačaja Vrsaljka pogodak glavom postiže Perišić.

Konačan rezultat deula je postavljen na početku drugog poluvremena, u 49. minuti. Nakon velike pogreške Stafilydisa Vrsaljko je uposlio Kramarića kojem nije bilo teško postići svoj treći gol u kvalifikacijama.

Izbornik Zlatko Dalić je danas koristio iduće igrače:

Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Brozović, Rakitić – Perišić, Modrić (od 88. Pašalić), Kramarić (od 82. Vlašić) – Kalinić (od 76. Rebić)

U drugom večeras odigranom susretu doigravanja Švicarska je gostima golom Rodriguesa iz kaznenog udarca u 58. minuti slavila protiv Sjeverne Irske. Dvoboj Švedske i Italije je na rasporedu sutra, a Danska i Irska će svoj susret odigrati u subotu.

Od 20:45 na Maksimiru pred više od 30.000 gledatelja počinje prvi susret doigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji iduće godine između Hrvatske i Grčke.

Hrvatska je doigravanje izborila završivši druga u skupini I iza Islanda, a ispred Ukrajine, Turske, Finske i Kosova. Grci su pak bili drugoplasirani u grupi H koju je osvojila Belgija, a iza njih su ostali Bosna i Hercegovina, Estonija, Cipar i Gibraltar.

Bit će ovo sedmi međusobni susret dva takmaca, a do sada su uspješniji bili Grci koji su slavili dva puta, Hrvatska je upisala jednu pobjedu, a tri utakmice su završile bez pobjednika.

Glavni sudac večerašnjeg dvoboja je Gianluca Rocchi iz Italije.