Inter osmim ovosezonskim pogotkom Andrića svladao Rudeš (VIDEO)

U prvom susretu programa 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter Zaprešić je rezultatom 0-1 (0-0) svladao Rudeš u gostima i tako upisao četvrtu ligašku pobjedu u sezoni. Strijelac jedinog pogotka za goste bio je 23-godišnji sprski napadač Komnen Andrić, a vrijedi istaknuti da je u dresu Intera debi upisao i Josip Brezovec.

Prvih 45 minuta pripalo je gostima koji su u potpunosti dominirali, kako igrom, tako i kreiranim situacijama pred protivničkim vratima. Treba doduše istaknuti da su sve ozbiljne opasnosti po vrata Ivana Banića bile iz dalekometnih pokušaja.

Redom su prijetili Ajayi, Muhar i Brezovec, a nekoliko minuta prije kraja prvog dijela ponovno je Banić odličnom intervencijom zasutavio vrlo dobar pokušaj 24-godišnjeg Interovog Nigerijca. Momčad Marka Loze imala je u konačnici tri udarca prema vratima Mladena Matkovića, no nijedan nije išao u okvir.

U uvodnim minutama drugog dijela Rudeš je izgledao nešto ravnopravnije nego tijekom prvih 45 minuta, no prvu spomena vrijednu situaciju bilježimo ponovno gostima. Brezovec je s vrha šesnaesterca dobro pucao u 54. minuti, no njegov pokušaj otišao je malo iznad okvira domaćih vrata.

U 57. minuti je Klepač s nekih 20 metara pokušao ugroziti Matkovića, no nije bilo potrebe za intervencijom gostujućeg vratara.

Do zasluženog vodstva Inter je stigao u 65. minuti. Čeliković je ubacio s lijeve strane gostujućeg napada, na drugoj vratnici je zaboravljen kapetan Intera Komnen Andrić koji glavom postiže svoj osmi pogodak u sezoni za 0-1 gostiju. 23-godišnji srpski napadač ovim se pogotkom izjednačio s Goričinim Poljakom Zwolinksim na ljestvici najboljih strijelaca aktualne sezone HT Prve lige.

U 77. je Mamut (ušao u 56. umjesto Vukčevića) bio blizu pogotka, no njegov udarac glavom otišao je malo pored desne vratnice Banićevih vrata. Dvije minute poslije domaći je vratar vrlo dobrom reakcijom obranio još jedan dalekometni pokušaj Ajayija.

U 83. minuti nevjerojatna odluka glavnog suca Darija Bela koji nije pustio prednost gostima u situaciji kada su Andrić i Mamut izašli u dva na jedan situaciju. Označio je sudac iz Osijeka prekršaj Pantalona nad Andrićem i pokazao mu žuti karton, na opće negodovanje i čuđenje gostiju kojima je potez Bela bio teško shvatljiv.

Toplakova momčad četvrtom je ovosezonskom pobjedom na ljestvici preskočila Slaven Belupo od kojeg sada s utakmicom više na kontu ima jedan bod više. Farmaceuti, podsjetimo, u ovom kolu gostuju na Poljudu kod Hajduka.

Inter u sljedećem kolu gostuje u Puli kod Istre 1961, dok će Rudeš biti domaćin Hajduku. Program 15. kola nastavlja se sutra kada se prvo s početkom u 15 sati sastaju Rijeka i Dinamo na Rujevici, a zatim Gorica i Istra (17:30h).

Danas se nakon pauze zbog reprezentativnih obveza nogometaša nastavlja program Hrvatski Telekom Prve lige. Na rasporedu je 15. kolo koje će susretom u Zagrebu, s početkom u 18 sati, otvoriti Rudeš i zaprešićki Inter.

Rudeš je nakon četrnaest odigranih kola jedina momčad bez pobjede u aktualnoj sezoni, te sa samo dva boda na kontu uvjerljivo posljednja momčad prvenstvene ljestvice. Jedine bodove u sezoni Rudeš je osvojio na gostovanjima kod Dinama (1-1) i Slavena (1-1).

Inter je nakon 2-1 slavlja nad Lokomotivom u 10. kolu u nizu od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede. Toplakova momčad upisala je tri poraza (Rijeka 1-2, Gorica 1-3 i Hajduk 3-0) i jedan remi (Slaven Belupo 0-0).

Tijekom pauze je u redove Diva iz predgrađa stigao donedavni veznjak drugoligaša Varaždina, Josip Brezovec. 32-godišnjaku će ovo biti šesti klub za koji će nastupati u elitnom razredu hrvatskog klupskog nogometa.

Glavni sudac današnjeg susreta je Dario Bel iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti Sanja Karšić Rođak i Tomislav Keglević.

Treneri Marko Lozo i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: