Istra 1961 zaustavila Rijeku (VIDEO)

Rijeka nije uspijela iskoristiti poraz Dinama u derbiju s Hajdukom da poveća prednost pred Plavima na sedam bodova razlike.

U regionalnom derbiju koji je u sklopu 29. kola MAXtv Prve lige odigran na Drosini pred dobro popunjenim tribinima remizirala je sa Istrom 1961 rezultatom 1:1 (1:0).

Momčad Matjaža Keka je povela u 39. minuti utakmice nakon kombinacije iz kornera i konfuzne reakcije obrane Istre. Strijelac je bio Gorgon na dodavanje Bezjaka.

Istra 1961 do izjednačenja dolazi u 58. minuti. Centaršuta Lucia u 16 metara je rukom zaustavio Gorgon, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku s koje Gržan šalje Prskala u jednu, a loptu u drugu stranu.

Rijeka je do kraja utakmice imala nekoliko dobrih prilika, ali na vratima Istre se iskazao golman Ivušić dok je pogodak Gavranovića zbog zaleđa opravdano poništen.

Kolo će se kompletirati sutra kad će se na Parku mladeži sastati RNK Split i Lokomotiva.

U 19 sati na Drosini počinje susret 29. kola MAXtv Prve lige u kojem se u regionalnom derbiju sastaju Istra 1961 i Rijeka.

Današnjom trijumfom Hajduka u Maksimiru momčadi s Rujevice pobjedom može otići na sedam bodova prednosti pred Dinamom sedam kola prije kraja prvenstvene sezone.

U tri ovosezonska duela Rijeka je upisala tri pobjede uz gol razliku 7:1.