Kiks Hajduka u Varaždinu

Varaždin i Hajduk su u 24. kolu SuperSport HNL-a pred rekordnih 10.399 gledatelja gledatelja odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0). Domaćin je poveo preko Leona Belcara dok je konačan rezultat postavio Niko Kristian Sigur. Gosti su veći dio drugog poluvremena, nakon isključenja Dabre, imali igrača više, ali do gola vrijedno preuzimanja vrha ljestvice nisu uspjeli doći.

Izabranici Mislava Karoglana su tako zabilježili četvrti remi u sezoni kojim uz odigranu utakmicu više imaju bod manje od vodeće Rijeke. Varaždin je pak već 11. put odigrao bez pobjednika. Novi međusobni okršaj ovih momčadi vidjet ćemo već u utorak kada se sastaju u Splitu u okviru četvrtfinala kupa. Idućeg vikenda Hajduk će pak u okviru 25. kola ugostiti Istru 1961 dok će Varaždin gostovati kod Rijeke.

Prvu priliku na utakmici imao je Hajduk u 8. minuti kada je Kalik kombinirao s Livajom nakon čega je snažno pucao s pet metara iskosa, a Zelenika je glavom odbio loptu u korner.

Domaćin je pet minuta kasnije nakon akcije po desnoj strani zatresao mrežu gostiju, no zbog zaleđa Dabre pogodak nije priznat.

U 31. minuti je sa 17 metara iskosa šutirao Kalik, ali to je bio lagan zadatak za čuvara mreže Varaždina. Bili su dobro zaprijetili i u 38. kada je Livaja proigrao Brekala koji se oslobodio Laminea nakon čega je pucao sa sedam metara, ali Zelenika odbija loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Šarlija je minutu kasnije nakon ubačaja s desne strane dohvatio loptu rukom dok je ona još bili u igri, no sudac Jović nije mu pokazao žuti karton što je izazvalo prigovore domaćih igrača pa je na koncu opomenu zaradio Belcar.

Varaždin u vodstvo dolazi u 40. minuti kada je usamljeni Belcar nakon ubačaja Drodžđeka s desne strane šutirao glavom s 12 metara te je uz pomoć stative matirao Lučića. Bio je to njegov drugi gol u sezoni, a oba je zabio protiv Hajduka. Gosti su tom prilikom tražili prekršaj nad Livajom zbog povlačenja Jelenića u začetku akcije, no VAR soba nije odlučila pozvati glavnog suca Jovića na pregled snimke.

Domaćin je u 52. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zbog starta rukom na lice Šarlije dobio Marko Dabro.

Nakon ubačaja Dajakua u 61. minuti lopta je pred golom Varaždina u ruku pogodila Boršića, a sudac Jović nije se oglasio nakon čega je iz VAR sobe nakon dvije minute stanke odlučeno da se ne treba gledati video snimka.

Hajduk je izjednačio u 66. minuti. Brekalo je proigrao Sigura koji je snažnim udarcem lijevom nogom s dvadesetak metara pogodio bliže rašlje za svoj prvijenac u bijelom dresu.

Gosti su preko Livaje mrežu Varaždina zatresli i u 78. minuti, no nakon višeminutnog pregleda pogodak nije priznat jer je predasistent Uremović prethodno bio u zaleđu.

Dajaku je u 85. minuti donio loptu do Brekala koji je uputio prizemni udarac s desetak metara kojeg Zelenika sigurno hvata.

Novu šansu gosti su imali u 95. minuti kada je s dvadesetak metara iskosa suprotnu malu mrežicu gađao Trajkovski, a lopta je proletjela pored stative.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada se u Puli na stadionu Aldo Drosina sastaju Istra 1961 i fenjeraš Rudeš.

U prvom duelu subotnjeg programa 24. dionice SuperSport HNL-a Varaždin će od 15 sati na rasprodanom stadionu Varteksa odmjeriti snage s Hajdukom. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na istom mjestu završio je slavljem gostiju rezultatom 1:2 dok je ista momčad na Poljudu pobijedili s 3:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Silića, Vukčevića i Mitrovskog dok su gosti bez L. Kalinića, Ferra, Melnjaka, Žapera, Perišića, Ćubelića i N. Kalinića.

Trener Varaždina Nikola Šafarić je u najavi susreta izjavio: “Dojam koji smo ostavili u prošlom kolu na Maksimiru i igra koju smo prezentirali bude nadu da odigramo još jednu dobru utakmicu protiv Hajduka i da pokušamo osvojiti bodove. Čeka nas još jedna teška utakmica u nizu, slična kao protiv Dinama, samo očekujemo puno agresivniji Hajduk od Dinama. Čvrsti su, dobri, znaju se braniti, opasni su prema naprijed. Zahtjevna utakmica, ali igramo kod kuće, moramo se čvrsti postaviti, prihvatiti duel igru, odgovoriti s našom igrom, našim pasom, posjedom te moramo biti brži i konkretniji u završnici.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je dodao: “Oni još od doba Varteksa vole posjed lopte. Nemaju pritisak, igraju opušteno. Vidjeli smo to u Maksimiru. Svakome su bili ozbiljan takmac, ima tu naših bivših igrača, dosta motivacije. Moramo biti pravi da bi uzeli bodove, prvenstvena utrka je tijesna, mi moramo uzimati bodove, to je imperativ.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dejan Vuković (Zagreb) i Ante Čulina (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Anto Marić (Zagreb). Delegat susreta je Robert Balen (Zagreb), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac) dok će za sigurnost brinuti Marko Svilić.