Istra 1961 s igračem manje svladala Rudeš

Istra 1961 je u 24. kolu SuperSport HNL-a pred 927 gledatelja na Aldo Drosini u Puli bila bolja od Rudeša rezultatom 2:1 (1:1). Usprkos ranom pogotku Frana Karačića gosti nisu uspjeli doći do prve pobjede u sezoni. Za preokret Zeleno-žutih su se u strijelce upisali Mario Čuić i Ante Erceg, a do preokreta su došli iako je strijelac prvog gola zbog simuliranja odnosno drugog žutog kartona isključen koncem prvog poluvremena.

Paolo Tramezzani je tako u prve tri utakmice ne klupi Istre osvojio sedam bodova te je šestom pobjedom momčad približio sredini ljestvice. S druge strane izabranici Davora Mladine su upisali jubilarni 20. poraz te 12 kola prije kraja sezone za pretposljednjom Istrom zaostaju čak 21 bod. Zeleno-žuti će u sljedećem kolu gostovati na Poljudu kod Hajduka dok će Rudeš u Kranjčevićevoj dočekati Goricu.

Već u 6. minuti susreta gosti su došli u vodstvo. Nakon akcije po desnoj strani Ćorić je ubačajem pronašao Karačića koji je s desetak metara preciznim udarcem pod gredu svladao Majkića. Nekadašnji australski reprezentativac je tako u debiju došao do prvijenca te je prekinuo post svoje momčadi koja je nakon 13 kola odnosno listopada prošle godine postigla zgoditak.

Istra je mogla izjednačiti u 13. minuti. Lawal je povratnim dodavanjem uposlio Čuića čiji prizemni pokušaj sa 17 metara odlazi pokraj bliže vratnice. Četiri minute kasnije nakon kombinacije iz kornera i ubačaja Vuka sam je na vrhu peterca ostao Petrusenko, ali je glavom šutirao pored gola.

Domaćin do izjednačenja dolazi u 22. minuti kada je nakon nove kombinacije iz kornera Petrusenka i Vuka snažnim udarcem s desetak metara pod gredu mrežu zatresao Čuić koji je tako došao do prvijenca u zeleno-žutom dresu.

Čuić je nakon kornera Petrusenka zaprijetio udarcem glavom u 37. minuti, no Marković lako lovi loptu. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Majkić odbija loptu do Mrčele koji iz kaznenog prostora puca pored gola.

U posljednjoj minuti prvog dijela Istra je ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru dobio Mario Čuić.

Ćorić je u 66. minuti ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a blizu novog gola je bio Karačić čiji pokušaj glavom s osam metara paradom odbija Majkić.

Usprkos igraču manje domaćin je u 78. minuti došao do potpunog preokreta. Kadušić je proigrao Ercega koji se sjurio po desnoj strani napada, pobjegao je Pavloviću, a onda je snažnim udarcem s pet metara iskosa uz pomoć grede došao do svog sedmog gola u sezoni.

Rudeš je priliku za izjednačenje imao u 92. minuti kada je Karačić na drugoj stativi pronašao Petkovića, a on je s pet metara iskosa šutirao pored bliže stative.

Nakon nasrtaja Markovića na Ercegu u 95. minuti došlo je naguravanja između igrača obje momčadi, a na koncu je žuti karton dobio vratar Rudeša.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati u Maksimiru sastaju vodeća Rijeka i Dinamo dok će od 17:30 snage odmjeriti Gorica i Slaven Belupo.

U sklopu 24. kola SuperSport HNL-a od 17:10 na stadionu Aldo Drosina počinje dvoboj Istre 1961 i fenjeraša Rudeša koji je već 13 utakmica bez postignutog gola. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Puli završio je bez golova dok su u Kranjčevićevoj Zeleno-žuti slavili s uvjerljivih 0:4.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Marešića, Ćalušića i Mlinara dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Istre Paolo Tramezzani je u najavi istaknuo: “Po meni, sigurno će biti najteža i najkompliciranija utakmica otkad sam ovdje. Tjedan je bio dobar, dobro smo trenirali, od početka tjedna smo se pripremali za sutrašnju utakmicu. Vidio sam kako Rudeš igra zadnjih nekoliko utakmica i mislim da su zaslužili više bodova nego što imaju trenutno. Sutra je ispred nas teška utakmica, ona koja se “igra” svih 90 minuta i moramo biti pravi. Morat ćemo dati sve od sebe, sav trud s treninga prenijeti na teren, pokazati ono što smo pokazali i zadnje dvije utakmice. Utakmica koja može biti vrlo bitna za nas i za našu budućnosti. Naš mentalitet je pobijediti, bez obzira igramo li kod kuće ili u gostima. To vrijedi za sve utakmice, pa tako i za sutrašnju. Svaki trening koristimo kako bi napredovali kao ekipa, pokušavamo dati sve od sebe i na utakmicama uzeti tri boda. Po meni, nema lagane utakmice i za svaku se jednako pripremamo. Ne smatramo da će biti lagano, moramo zaslužiti pobjedu i bodove, boriti se na 100%.”

Strateg Rudeša Davor Mladina je izjavio: “Pokušat ćemo nakon dosta dobre predstave protiv Hajduka, ne rezultatski, nego naše prezentacije, biti na tom tragu. Vjerujem i nadam se da bi nam takva igra mogla donijeti i jedan pozitivan rezultat. Fokusirani smo na ovu utakmicu, a tako ćemo se i dalje ponašati u prvenstvu. Vodit ćemo računa o našim mladim igračima. Nadam se da će doći vrijeme za naše pozitivne rezultate i eventualne pobjede.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Ivan Janić (Ilok), Dino Knez (Osijek) i Marino Majstrović (Crikvenica) dok su za VAR zaduženi Patrik Kolarić (Čakovec) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a suce će kontrolirati Šime Vukić (Rijeka).