Kišom okupana Opus Arena svjedočila remiju Osijeka i Rijeke

Osijek i Rijeka su u 17. kolu SuperSport HNL-a pred 7.425 gledatelja na kišom okupanoj Opus Areni odigrali bez pogodaka. Bliže pobjedi su bili gosti koji su dominirali u drugom poluvremenom, a najveću priliku je u 73. minuti imao novopečeni reprezentativac Marco Pašalić koji u situaciji 1 na 1 s Markom Malenicom nije uspio nadmudriti golmana Osijeka.

Obje momčadi su tako upisale po peti prvenstveni remi u aktualnoj sezoni. Njime Rijeka sad zaostaje četiri boda za vodećim Hajdukom dok Bijelo-plavi uz dvije odigrane utakmice više i tri boda zaostatka gledaju u leđa Gorici koja je na četvrtoj poziciji.

Za tjedan dana u sklopu 18. kola Rijeka će na Rujevici dočekati Slaven Belupo dok će Osijek gostovati kod Varaždina. Izabranike Željka Sopića prethodno čeka i kup gostovanje kod Cibalije koje je na rasporedu u utorak.

Prvu ozbiljniju situaciju na utakmici kreirali su gosti u 5. minuti kada je s desetak metara iskosa prizemni udarac uputio Pašalić, a Malenica je uz male poteškoće uspio uhvatiti loptu.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka je iz slične pozicije zaprijetio Pušić, a nakon što je Labrović odbio loptu u korner ju je izbio Smolčić.

U 16. minuti u kontri gostiju na rubu kaznenog prostora Osijeka nakon duela s Bralićem pada Ivanović, ali sudac Erceg samo je odmahnuo rukom. VAR soba nije se oglasila iako je klupa Rijeke tražila kazneni udarac.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 19. minuti glavom je udarac sa sedam metara uputio Bralić za sigurnu intervenciju čuvara mreže Rijeke.

Minutu kasnije veliku šansu je imao Fruk koji se odlično oslobodio Duartea, no onda je sa šest metara iskosa pucao malo pored suprotne stative.

Bukvić je u 38. minuti idealno s desne strane ubacio za Bralića koji je ostao sam na šest metara, no u odličnoj šansi je loše glavom zahvatio loptu koja je odletjela daleko od okvira vratiju.

Četiri minute kasnije Prekodravac je povratnom loptom pronašao Miereza koji je s 15 metara pod pritiskom od strane Bande pucao visoko iznad gola.

U 56. minuti je s dvadesetak metara dobro pucao Pašalić, no Malenica odbija u korner loptu koja je išla u njegov donji desni kut. Dvije minute kasnije sa 17 metara je udarac uputio i Ivanović, ali ispriječio se blok Duartea. Nakon ubačaja Hodže u 59. minuti s desne strane u šansi je na šest metara bio Smolčić koji je nespretno sam blokirao svoj udarac. Pašalić je u 61. minuti pokušao zaprijetiti izravno iz kornera, ali Malenica se nije dao iznenaditi te je sigurno boksao loptu.

Pritisak Rijeke se nastavio i u 66. minuti kada se za udarac s ruba kaznenog prostora iskosa izborio Fruk, ali Malenica je bio spreman na njegov snažan pokušaj.

Veliku šansu gosti su imali u 73. minuti kada je Fruk podvalio loptu za Pašalića, no u situaciji 1 na 1 s Malenicom golman Osijeka nogom brani njegov pokušaj s desetak metara.

Dvije minute kasnije Čabraja je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a udarac Smolčića glavom sigurno zaustavlja vratar Bijelo-plavih.

U završnoj fazi utakmice tempo igre je pao tako da smo do posljednjih ozbiljnijih prilika čekali 96. i 97 minutu kada je prvo udarac Hodže s ruba šasnaesterca završio u bloku, a potom je pokušaj Brleka iz daljine obranio Labrović.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada na Poljudu počinje duel Hajduka i Gorice.

U prvom susretu subotnjeg programa 17. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati se na Opus Areni sastaju Osijek i Rijeka. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na Rujevici pripao je domaćinu koji je slavio rezultatom 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Gržana i Fućka dok su gosti bez Gode i Pjace.

Trener Bijelo-plavih Zoran Zekić je u najavi rekao: “Rijeka igra dobar nogomet, ima lagane i lepršave igrače, dosta su agresivni i čini mi se da igraju bez prevelikog opterećenja. Mi moramo bez prevelike priče suprotstaviti im se na terenu. Ne treba bježati od imperativa, ali imamo detalje i procese koji se odvijaju i koji su na razini na kojoj jesu. Ja kao trener osjećam odgovornost da napokon osvojimo tri boda i pružimo što bolju igru jer se moramo penjati na ljestvici. Imperativ je možda preteška riječ, ali sraz s Rijekom i trenutak u kojem se nalazimo moraju biti velika motivacija za nas.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je izjavio: “U Osijeku nas čeka zahtjevna utakmica, bez obzira na trenutnu formu Osijeka. Ove sezone gostovao sam s Goricom na Opus Areni, odigrali smo jako dobru utakmicu i izgubili 1:0. Nadam se da sad nećemo odigrati tako dobru utakmicu, ali da ćemo osvojiti tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će pomagati Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković.