KORAK BLIŽE RIJECI Dinamo rutinski slavio protiv Varaždina

Screenshot: MAX Sport

U posljednjih šest prvenstvenih kola Dinamo ulazi s dva boda zaostatka za vodećom Rijekom. Epilog je to pobjede Modrih protiv Varaždina pred 5.128 gledatelja u kišom okupanom Maksimiru. Riječ je o zaostalom susretu 5. dionice koji se trebao igrati još u kolovozu prošle godine, a odgođen je zbog tadašnjih europskih obveza aktualnog prvaka. Izabranici Sergeja Jakirovića su slavili rezultatom 2:1 (1:0), a u strijelce su se upisali Martin Baturina i Gabriel Vidović dok je za goste s igračem manje poentirao Domagoj Drožđek.

Zagrebačka momčad je tako upisala jubilarnu 20. ligašku pobjedu u aktualnoj sezoni, ujedno šestu u nizu, dok su izabranici Nikole Šafarića zabilježili 11. poraz kojim su ostali na sedmom mjestu poretka. Već za vikend Dinamo očekuje novi prvenstveni izazov u Kranjčevićevoj protiv njima ove godine posebno neugodne Lokomotive. Varaždin će pak u ponedjeljak gostovati kod Rudeša koji je proteklog tjedna i matematički izgubio šanse da ostane u najvišem rangu natjecanja.

U uvodnoj fazi utakmice Modri su u dva navrata tražili kazneni udarac nakon što je lopta u šesnaestercu pogodila Šegu i Laminea, no suci su smatrali da se nije radilo o kažnjivim situacijama.

Nakon ubačaja iz kornera Bulata u 23. minuti glavom je sa sedam metara pucao Perković, a Zelenika je paradom uspio odbiti loptu.

Domaćin u 26. minuti dolazi u vodstvo. Mišić je izvrsnim proigravanjem vanjskom uposlio Baturinu koji se pored Jelenića izborio za udarac s ruba šesnaesterca kojim je pogodio suprotnu malu mrežicu za svoj peti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Nakon pola sata igre Bulat nakon ubačaja iz kuta na prvoj stativi pronalazi Mišića, no njegov pokušaj glavom odlazi malo iznad prečke.

Nakon dodavanja Baturine u 40. minuti Bulat je propustio loptu kroz noge koja dolazi do Brodića, a on u situaciji 1 na 1 sa Zelenikom nije uspio poentirati udarcem s 12 metara kojeg je vratar Varaždina uspio obraniti.

Do novog gola Dinamo je došao u 53. minuti. Bulat je asistirao za Vidovića koji je pored Vukčevića šutirao s dvadesetak metara iskosa poslavši precizno loptu pored nemoćnog Zelenike u suprotnu malu mrežicu. Mladom Vatrenom to je bio šesti zgoditak u aktualnoj HNL sezoni.

Četiri minute kasnije je s dvadesetak metara snažno pucao Špikić, a čuvar meže gostiju je odbio loptu koja odlazi malo iznad grede.

Gosti su u 64. minuti ostali s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Luka Jelenić koji je kao posljednji igrač obrane napravio prekršaj nad Baturinom.

Usprkos igraču manje Varaždin je u 72. minuti uspio doći do gola iz svoje jedine šanse na susretu. Nakon dodavanja mladog Šegovića i loše rekacije Theophilea u šansi se našao Drožđek čiji prvi pokušaj brani Nevistić, no napadač gostiju je iskoristio novu priliku te je iz blizine zatresao mrežu. Bio je to njegov četvrti gol u prvenstvu.

Nova dobra prilika Dinama nakon kornera uslijedila je u 80. minuti. Mišić je pronašao Perkovića čiji udarac glavom sa šest metara odlično paradom brani Zelenika.

U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja Ogiware s lijeve strane, glavom je s druge stative pucao Kulenović, a lopta je odsjela na gredi. Nedugo potom isti igrač je u odličnu šansu gurnuo Petkovića koji je s vrha šesnaesterca atraktivno prebacio Zeleniku, ali nije bio precizan. Bila je to posljednja uzbudljivija situacija na dvoboju.

Raspored 31. kola:

Osijek – Istra 1961 20.4. 17h
Slaven Belupo – Hajduk 20.4. 19:10h
Lokomotiva – Dinamo 21.4. 17h
Rijeka – Gorica 21.4. 19:30h
Rudeš – Varaždin 22.4. 17h

Osam mjeseci od prvotno predviđenog termina od 17 sati na Maksimiru se igra dvoboj 5. kola SuperSport HNL-a u kojem će Dinamo odmjeriti snage s Varaždinom. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom srazu odigranom u Zagrebu Modri su slavili rezultatom 1:0 dok je u Varaždinu bilo 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Stojkovića, Kačavendu, Perića, Pierrea i Moharramija dok su gosti bez Silića i Postonjskog.

Trener Dinama Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Moramo sve napraviti da osvojimo ta tri boda uz, naravno, sav respekt prema Varaždinu koji je ove sezone pokazao da može odigrati jako dobro, da ga nikad nije lako pobijediti. Uostalom, zadnja utakmica u Maksimiru bila je jako uzbudljiva, pogotovo pred kraj.”

Njegov kolega na klupi suparnika Nikola Šafarić je izjavio: “Danas očekujemo tešku, zahtjevnu utakmicu. Dinamo je u naletu, dobro igra cijelo proljeće. Idemo dati sve od sebe i pokušati odigrati kvalitetan susret.”

Glavni sudac utakmice je Splićanin Duje Strukan kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovec), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac), a časnik za sigurnost Marko Svilić.