Lokomotiva nanijela Gorici šesti prvenstveni poraz u nizu

Lokomotiva je produbila negativni niz Gorice. U 25. dionici HT Prve lige na Kranjčevićevoj su slavili protiv momčadi Krunoslava Rendulića rezultatom 2:0 (1:0) čime su joj nanijeli šesti prvenstveni poraz u nizu. Strijelci u pobjedi domaćina bili su Sandro Kulenović i Marko Dabro. Lokomotiva uz to u drugom dijelu nije realizirala kazneni udarac, Kotarski je obranio pokušaj Pivarića.

Momčad s Kajzerice se tako na prvenstvenoj ljestvici učvrstila na petom mjestu te sad Gorici i Slaven Belupu bježi tri boda.

Prvu opasnost na utakmici kreirali su gosti u 6. minuti kada se za udarac sa 17 metara izborio Fruk, ali nije bio dovoljno precizan.

Nova prilika za Goricu uslijedila je u 10. minuti kada je udarac nakon prodora po desnoj strani okušao Atiemwen, a Nevistić je uspio odbiti loptu u korner. Minutu kasnije nakon ubačaja iz kuta glavom je poviš gola pucao Steenvoorden.

Nova akcija Atiemwena uslijedila je u 17. minuti kada je Nevistić uz pomoć vratnice ipak uspio primiriti njegov ubačaj.

Iako je inicijativu u početnoj fazi utakmice imala Gorica prva do gola ipak dolazi Lokomotiva. Nakon prodora po desnoj strani Cipetić je odličnim ubačajem uposlio Kulenovića koji uz pomoć bloka Steenvoordena šalje loptu iza leđa Kotarskog.

Gorica je u 24. minuti ponovno zaprijetila preko Fruka koji je primio jednu odbijenu loptu te je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali i ovaj put nije bio dovoljno precizan.

Deset minuta kasnije nakon kombinacije s Frukom opasnost je pred golom Lokomotive kreirao Matar, no ni ovaj put gosti nisu uspjeli uputiti kvalitetan udarac.

Dobar ubačaj Pršira iz slobodnog udarca u 39. minuti pronašao je Steenvoordena, ali njegov udarac glavom sretno je blokirao Soldo.

Domaćini su u 50. minuti tražili kazneni udarac. Nakon proigravanja Aliyu u odličnoj poziciji pred golom Gorice našao se Dabro, ali je na njega startao Pršir, a sudac Kulušić nije smatrao da se radi o prekršaju.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka priliku je imao Fruk, a ovaj put njegov snažan udarac završava u bloku domaće obrane.

Nakon asistencije Kulenovića u 54. minuti Dabro se našao u situaciji 1 na 1 s Kotarskim, ali je loptu poslao preko gola nakon čega dolazi do sudara s vratarem Gorice. Pomoćni sudac je prvotno pokazao da se radilo o zaleđu, no nakon petominutne intervencije VAR-a zaključeno je da istog nije bilo, a sudac Kulušić je nakon svega odlučio dosuditi kazneni udarac u korist Lokomotive.

Odgovornost s 11 metara preuzeo je kapetan domaćih Pivarić, ali njegovu namjeru pročitao je Kotarski te je paradom obranio udarac koji je išao u njegov desni kut.

U 68. minuti Aliyu se izborio za prizemni udarac s ruba kaznenog prostora, a Kotarski je zabilježio još jednu obranu.

Lokomotiva je prednost povećala u 72. minuti kada se Dabro nakon još jedne asistencije Cipetića odlično snašao pored dva igrača Gorice te je sa 17 metara poslao loptu pored ovaj put nemoćnog Kotarskog. Bio je to njegov već 11. ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Gorica je u 89. minuti kreirala šansu preko Keite koji je ubačajem s lijeve strane asistirao za Stojanovskog, a njegov udarac glavom prolazi malo pored vratnice nakon čega je pomoćni sudac signalizirao zaleđe. Bila je to rubna situacija koju bi i VAR morao provjeriti da je makedonski napadač uspio zatresti mrežu.

Aktualno kolo se nastavlja od 18 sati kada na Poljudu počinje derbi Hajduka i Rijeke.

U prvom susretu subotnjeg programa 25. kola HT Prve lige Lokomotiva će od 15 sati u Kranjčevićevoj ugostiti Goricu. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna susreta zabilježeno je slavlje Gorice u Zagrebu rezultatom 0:1 te 2:2 remi u Velikoj Gorici.

Domaćini u današnjem ogledu zbog ozljeda ne mogu računati na Cokaja i Osmankovića dok su gosti bez kartoniranog Jovičića i ozlijeđenog Šimunovića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je rekao: “Ne smije nas zavarati Goričin negativni niz, svjesni smo kako nas očekuje iznimno teška utakmica s opasnim suparnikom. U dobrom raspoloženju i puni elana nastavljamo tamo gdje smo stali. Vjerujem da uz potpun angažman i maksimalnu koncentraciju, kao i na prethodnim utakmicama ove polusezone, možemo ostvariti pozitivan rezultat.”

Njegov kolega Krunoslav Rendulić je dodao: “Uvjeren sam da smo spremni i da ćemo dati sve od sebe da uzmemo tri boda. To neće biti lako jer je Lokomotiva izuzetno dobra momčad s puno kvalitetnih pojedinaca, momčad koja je ove sezone jednom pobijedila Dinamo, a u prošlom kolu odigrala i neriješeno. Ti rezultati sugeriraju da se radi o zahtjevnom protivniku. Možemo očekivati raspoloženu i napadački izuzetno dobru Goricu, agresivnu i kompaktnu. Nadam se da ćemo odigrati upravo tako, biti opasni i pobijediti.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će asistirati Kristijan Novosel (Valpovo), Alen Jakšić (Solin) i Ivan Matić (Osijek) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić i Goran Pataki iz Đakova. Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a kontrolor suđenja Alen Gerek (Zabok).