Rijeka slavila u Jadranskom derbiju (VIDEO)

Drugi put u sezoni Rijeka je upisala pobjedu protiv Hajduka na Poljudu. U 25. kolu HT Prve lige gosti su u Jadranskom derbiju po snažnoj buri slavili rezultatom 1:3 (0:2) te su s nova tri boda preskočili najvećeg rivala na trećem mjestu ljestvice.

Za pobjedu momčadi Gorana Tomića zabili su Josip Drmić, Haris Vučkić i Anton Krešić dok je privremenu nadu Bilima dao Marko Livaja.

Hajduk je tako upisao prvi poraz nakon što ga je preuzeo Valdas Dambrauskas koji je u prethodnih deset susreta imao osam pobjeda i dva remija, a uspjeh je upisao i u kupu gdje je u četvrtfinalu izbacio Lokomotivu.

Prvi pokušaj na utakmici kreirao je domaćin u 10. minuti kada je Kalinić pucao s ruba kaznenog prostora, a Labrović je odbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta Sahitija lopta dolazi do Livaje, a on je glavom pucao visoko iznad gola.

Rijeka u vodstvo dolazi u 17. minuti kada je iz kornera ubacio Čerin, a Krešić je s prve stative prenio loptu do Drmića koji ju je iz peterca proslijedio iza leđa Subašića. Za najboljeg strijelca gostiju bio je to 15. zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Novi pokušaj Rijeke uslijedio je u 25. minuti kada je sa 17 metara pucao Ampem, ali nije bio dovoljno precizan.

Gosti do novog gola dolaze u 33. minuti kada je Pavičić idealno uposlio Vučkića, a on je s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem u bliži kut svladao Subašića.

Nakon ubačaja iz kuta Sahitija u 48. minuti Velkovski je ispred Eleza zamalo poslao loptu u vlastitu mrežu. Uslijedio je novi ubačaj, a ovaj put pored Smolčića loptu nije dobro zahvatio Kalinić tako da ju je Labrović sigurno pokupio.

U 51. minuti Elez je pucao sa sedam metara iskosa, no vratar Rijeke je uspio odbiti loptu u korner. Dvije minute kasnije Sahiti je proigrao Kalinića, a u posljednji trenutak njegov udarac je uspio blokirati Krešić.

Hajduk je zaostatak uspio smanjiti u 69. minuti kada se ubačaj Sahitija s desne strane odbio od Krešića nakon čega je loptu iz peterca u gol proslijedio Livaja. Tako je došao do svog 22. ovosezonskog gola u Prvoj HNL. Napadač Bilih je nakon što je uputio udarac snažno udario u stativu, no ipak je uspio nastaviti igru.

U 71. minuti novi pokušaj Livaje koji je pucao s desetak metara iskosa, a Labrović je uz pomoć bloka uspio upisati obranu.

Najbolji igrač Hajduka je u akciji i pet minuta kasnije kada je također pucao s desetak metara iskosa, ali lopta odlazi malo pokraj gola nakon čega je pomoćni sudac signalizirao da se radilo o zaleđu.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila u 86. minuti kada do gola dolazi Krešić. On je iskoristio lošu reakciju Ferra koji nije uspio očistiti ubačaj iz slobodnog udarca te je idealno poslužio stopera gostiju koji je s vrha peterca matirao Subašića.

Dvadeset peto kolo nastavlja se u nedjelju kada su na rasporedu dvoboji Šibenika i Istre 1961 te derbi Osijeka i Dinama.

Od 18 sati na Poljudu u sklopu 25. kola HT Prve lige počinje Jadranski derbi, dvoboj Hajduka i Rijeke. U njihova dva prethodna međusobna sraza vidjeli smo dvije pobjede gostiju. Rijeka je prvo u Splitu slavila s 1:2, a Hajduk je potom na Rujevici bio bolji s 2:3.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na bolesnog Lovru Kalinića, ozlijeđene Krovinovića i Eduoka dok su gosti iz istog razloga bez Obregona, a Bušnja ima kartone.

Strateg Bilih Valdas Dambrauskas je u najavi derbija izjavio: “Utakmica će biti jako teška, ali moji igrači i ja volimo takve utakmice, kada nam navijači daju dodatnu energiju. Mislim da se obje ekipe dobro poznaju. Mali detalji i tehničko-taktičke stvari odlučit će utakmicu. Navijači bi trebali utjecati pozitivno na nas. Vjerujem da su oni spremni kako bi nam dali energiju.”

Trener Rijeke Goran Tomić je rekao: “Velika utakmica za nas i znamo koliko je ova utakmica važna za navijače i važna u borbi za vrh ljestvice. Utakmica protiv Hajduka je za igrače posebna motivacija. Napravit ćemo sve da uzmemo pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Luka Pušić (Zagreb) i Tihomir Pejin (Donji Miholjac) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), suce će kontrolirati Bruno Marić (Daruvar) dok će za sigurnost brinuti Josip Jurjević.