Lokomotiva remizirala u Gradskom vrtu i produžila crni niz Osijeka

Osijek ni desetu prvenstvenu utakmicu u nizu nije došao do pobjede. Bijelo-plavi su u sklopu 29. kola SuperSport HNL-a do devetog remija u sezoni došli u srazu s Lokomotivom, rezultat je bio 2:2 (1:1).

Domaćini su dobro otvorili utakmicu te su u 9. minuti poveli preko Miereza, no već u 22. rezultatski egal odličnim pogotkom škaricama vraća Aliyu. U 31. minuti Špoljarić je imao priliku s bijele točke ponovno dovesti u prednost svoje suigrače, ali njegov udarac brani Čavlina.

Lokomotiva je do preokreta došla u 80. minuti kada se nakon akcije Cipetića i Tucija u strijelce upisao Kulenović. Međutim to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je u 86. Mierez iskoristio pogrešku vratara gostiju te je svojim drugim golom na susretu osigurao remi.

Novi trener Osijeka Borimir Perković tako još uvijek ne zna za pobjedu iako mu je ovo bila šesta utakmica na klupi. Usprkos tome njegova momčad se još uvijek nalazi na trećem mjestu ljestvice.

Bijelo-plavi su poveli u 9. minuti kada su po desnoj strani kombinirali Bukvić i Omerović, a nakon ubačaja potonjeg Mierez je na šest metara nadvisio Mersinaja te je glavom poslao loptu u gol. Bio je to njegov šesti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Gosti su zaprijetili u 13. minuti kada su dobro kombinirali Stojković i Marić koji su pripremili šansu za Aliyua, a on je s desetak metara iz odlične pozicije pucao pored stative.

Nigerijski ofenzivac do šestog zgoditka u sezoni ipak dolazi u 22. minuti i to na kakav način. Cipetić je ubacio s desne strane, a Aliyu je primio loptu pored dva igrača Osijeka te je škaricama s desetak metara matirao Malenicu.

U 27. minuti Jugović pada u kaznenom prostoru Lokomotive nakon duela sa Stojkovićem, a sudac Kulušić koji je bio desetak metara iza je odmahnuo rukom. Usprkos tome VAR ga je pozvao na pregled snimke nakon čega je šibenski arbitar pokazao na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Špoljarić, no Čavlina odlično brani udarac koji je išao u njegovu desnu stranu.

Vratar Lokomotive se iskazao i u 33. minuti kada je nogom obranio situaciju u kojoj je Mierez nakon odbijene lopte Špoljarića usamljen pucao s ruba šesnaesterca.

Stojković je u 41. minuti iz slobodnog udarca ubacio za Aliyua, a njegov pokušaj glavom brani golman domaćih. Sličan pokušaj smo vidjeli i tri minute kasnije kada je udarac uputio Mersinaj, ali je lopta otišla iznad grede.

U drugom poluvremenu su prvi ozbiljnije zaprijetili Osječani. Fiolić je u 52. minuti pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta je prohujala pokraj suprotne stative. Isti igrač je u akciji i šest minuta kasnije kada je šutirao s 15 metara nakon proigravanja Bukvića, a Čavlina brani prizemni pokušaj koji je išao u njegov bliži kut.

Nakon sat vremena igre Omerović je s desne strane ubacio za Špoljarića, no on na prvoj stativi nije uspio dobro glavom zahvatiti loptu.

Domaćini su u 69. minuti tražili drugi žuti karton za Marića nakon što je body checkom zaustavio Fiolića, ali sudac Kulušić nije se usudio napraviti taj potez iako je kartone izvadio iz džepa.

U 79. minuti iz daljine je pucao Špoljarić za sigurnu intervenciju Čavline.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Lokomotiva stiže do novog pogotka. S desne strane je ubacio Cipetić, a Tuci je spustio loptu do Kulenovića koji ju je s četiri metra proslijedio u gol Osijeka.

U 85. minuti rezultatski egal drugim zgoditkom na susretu vraća Mierez. Nakon ubačaja Fiolića s centra loše je reagirao Čavlina, a argentinski napadač je iskoristio njegovu grešku te je iz peterca zatresao mrežu Lokomotive.

Dvije minute kasnije Kulenović bježi obrani Lokomotive, no njegov udarac s desetak metara brani Malenica. Bila je to posljednja velika prilika na utakmici.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada na Maksimiru počinje utakmica Dinama i Slaven Belupa.

U prvom dvoboju subotnjeg programa 29. dionice SuperSport HNL-a Osijek će od 17 sati u Gradskom vrtu ugostiti Lokomotivu. U njihova tri prethodna ovosezonska susreta slavili su domaćini. Bijelo-plavi su bili bolji s 4:1 dok je Lokomotiva u Zagrebu slavila s 2:1 i 1:0. Dodatni motiv Osijeku je i proslava 35. rođendana navijačke skupine Kohorta.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Lovrića, Gržana, Brleka i Čeberka dok su gosti bez Santinija, Vasilja, Krivaka i Boškovića.

Trener Osijeka Borimir Perković je u najavi rekao: “Nije lako ući u tjedan nakon izgubljene utakmice, poraz boli i peče, ali iz svakoga se mogu izvući pouke, može se izaći jači, čvršći i odlučniji. Smatram da smo nakon poraza u Velikoj Gorici još jači i odlučniji da zadržimo poziciju koju imamo. Vjerujem da nam će nam taj poraz dati još više motiva, ali i da ćemo za Kohortin rođendan biti pravi i da ćemo ih usrećiti pobjedom.”

Njegov kolega Silvijo Čabraja je dodao: “Svaka ekipa u nekom dijelu prvenstva uđe u krizu. To je normalna pojava. Osijek je i dalje treća ekipa na tablici, i sigurno je riječ o jako kvalitetnoj ekipi satkanoj od kvalitetnih igrača. Teško je govoriti kakvu utakmicu očekujemo, utakmica će sigurno biti zahtjevna i mi ćemo dati sve od sebe kako bi ostvarili pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Goran Perica (Šibenik) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.