Lokomotiva uz dva gola Čopa pobijedila u Koprivnici

Zanimljivim dvobojem u kojem smo vidjeli pet pogodaka otvoreno je 25. kolo SuperSport HNL-a. Pobjedu u njemu odnijela je Lokomotiva koja je protiv Slaven Belupa na stadionu Ivan Kušek Apaš slavila rezultatom 2:3 (0:2). Dvostruki strijelac za goste bio je Duje Čop, a njemu se pridružio i Vinko Međimorec koji je zatresao vlastitu mrežu. S druge strane domaćine su privremeno u rezultatski egal vratili Tomislav Štrkalj i Bujar Pllana.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali sedmu prvenstvenu pobjedu u sezoni kojom su se u borbi za četvrto mjesto, s odigranom utakmicom više, Osijeku približili na dva boda. Momčad Roya Ferenčine je pak zabilježila 12. poraz te se zasad nalazi na sedmom mjestu. U sljedećem kolu Lokomotiva će dočekati Rudeš dok će Slaven Belupo gostovati na Maksimiru gdje će odmjeriti snage s Dinamom.

Gosti su odlično otvorili susret te su već u 5. minuti došli u vodstvo. Nakon ubačaja Bartoleca s desne strane loptu je na desetak metara primio Čop nakon čega ju je smjestio uz desnu stativu. Bio je to njegov šesti gol u aktualnoj sezoni, a sve ih je postigao u proljetnom dijelu prvenstva.

Nedugo potom je nakon novog ubačaja s desne strane atraktivno sa šest metara petom pucao Canjuga, a Sušak je odbio loptu koja je išla u njegov prvi kut.

Lokomotiva je vodstvo povećala u 21. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane vlastitu mrežu je nesretno zatresao Vino Međimorec.

U 25. minuti je s ruba kaznenog prostora šutirao Murić, a Šubarić lako lovi loptu. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnja su kombinirali Mudražija i Leovac da bi na koncu vratar Farmaceuta zaustavio prizemni pokušaj Mudražije upućen sa sedam metara.

Već u 33. minuti je trener domaćih povukao prvi potez te su igru napustili Agbekpornu i Boras, a priliku su dobili Jagušić i Štefulj.

Sudačka nadoknada prvog dijela je ponudila i jednu VAR provjeru. Nakon duela s Bosecom žuti karton je zbog simuliranja dobio Šotiček, ali nakon pregleda video snimke sudac Kolarić je poništio tu opomenu, ali je također smatrao da kontakt nije bio dovoljan da pokaže na bijelu točku.

Odmah na početku drugog poluvremena Slaven se vratio u igru. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 47. minuti lopta se odbija do Libera koji je ubacio s lijeve strane, a lopta udara prečku te odlazi na drugu stativu gdje ju je dočekao Štrkalj kojem nije bilo teško iz blizine zatresti mrežu za svoj također šest prvenstveni pogodak u sezoni.

U 56. minuti je sa 17 metara snažno pucao Šotiček nakon čega je lopta prohujala iznad prečke.

Slaven do izjednačenja dolazi u 64. minuti. Iz kornera je ubacio Murić, a najviši u petercu je bio Pllana koji je glavom matirao Šubarića za svoj prvijenac u dresu Farmaceuta.

Gosti su ponovno u vodstvu od 73. minute kada je kazneni udarac realizirao Duje Čop. Prethodno je na ulasku u šesnaesterac Pllana prekršajem zaustavio prodor Šotičeka, a sudac Kolarić je odmah pokazao na bijelu točku.

Šotiček je udarac iz daljine okušao u 77. minuti, no Sušak je s lakoćom upisao obranu. Bila je to posljednja zanimljiva situacija na utakmici.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada na Poljudu počinje duel Hajduka i Istre 1961

Stadion Ivan Kušek Apaš je od 15 sati poprište prve utakmice 25. kola SuperSport HNL-a u kojoj se sastaju Slaven Belupo i Lokomotiva. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom ogledu odigrani u Koprivnici gosti su slavili rezultatom 0:1 dok su u Kranjčevićevoj Farmaceuti uzvratili s pobjedom 1:3.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Božića i Lepinjicu dok su gosti bez Bubanje, Mersinaja, Krivaka i Smakaja.

Trener Slavena Roy Ferenčina je u najavi istaknuo: “Znamo da je Lokomotiva u dobroj formi. Poletna su, mlada i trkački jaka momčad, ali mi vjerujemo u nas i uzdamo se u naše snage. Imali smo nekoliko dobrih sastanaka u razdoblju iza nas i zaključili što nije bilo dobro u posljednjim utakmicama. Vjerujem da su dečki sve shvatili i da ćemo se sutra pokazati u pravom svjetlu.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Želimo se iz Koprivnice vratiti neporaženi, ne smijemo dopustiti da nam sd dogodi crna rupa u koju smo nedavno upali u Rijeci.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa) i Marino Majstrović (Split) dok su u VAR sobi Ivan Bebek (Rijeka) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek).