Mašala u 93. minuti donio Rudešu prvu pobjedu u sezoni!

Rudeš je u posljednjoj utakmici 25. kola SuperSport HNL-a došao do prve pobjede u sezoni! Izabranici Davora Mladine su u Kranjčevićevoj bili bolji od Gorice rezultatom 2:1 (1:1), a za pobjedu je u 93. minuti zabio Riad Mašala. Prethodno je domaćin vodio golom Ante Ćorića iz kaznenog udarca da bi privremeno izjednačenje gostima donio Tim Matavž.

Usprkos prvom slavlju u sezoni Rudeš je s ukuopno sedam osvojenih bodova i dalje čvrsto na začelju ljestvice dok je momčad Dinka Jeličića 11. porazom u sezoni ostala na šestom mjestu. Rudeš će idućeg vikenda u sklopu 26. kola ponovno igrati u Kranjčevićevoj gdje će kao gost sučeliti snage s Lokomotivom dok će Gorica na domaćem travnjaku dočekati Hajduk.

Prvu ozbiljniju priliku na susretu vidjeli smo u 19. minuti kada je s dvadesetak metara iskosa pucao Doležal, a lopta se na putu prema golu nezgodno odbila te je zamalo prevarila Banića koji ju je ipak uspio odbiti u korner.

Bolje otvaranje utakmice domaćin je iskoristio u 26. minuti kada ga je u vodstvo doveo Ante Ćorić. Prvijenac u dresu Rudeša postigao je sigurno realiziravši kazneni udarac. Prethodno je nakon VAR intervencije sudac Titlić odlučio pokazati na bijelu točku okarakteriziravši lagani kontakt Krizmanića i Doležala vrijednim prekršaja.

Gorica je izjednačila u 39. minuti. Nakon ubačaja Štigleca s lijeve strane loptu je na desetak metara pored Mrčele primio Matavž te je prizemnim udarcem iz okreta pogodio bliži kut Markovićeva gola. Iskusni slovenski napadač je tako došao do petog pogotka u sezoni.

Gosti su do potpunog preokreta mogli doći u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Štiglec primio odbijenu loptu na desetak metara od gola, a potom je prizemnim udarcem šutirao malo pored suprotne stative.

Špeljak je u 49. minuti pobjegao obrani Gorice nakon čega je snažnim udarcem s desetak metara zatresao vratnicu, ali i da je bio precizniji zgoditak zbog zaleđa ne bi bio priznat. Gosti su uzvratili dvije minute kasnije kada je s dvadesetak metara udarac okušao Pršir, a lopta je prohujala pokraj suprotne stative.

U 54. minuti se u dva navrata iskazao domaći golman Marković koji je prvo zaustavio udarac Rukavine sa 17 metara, a potom je bio spreman i na udarac koji je nakon odbijene lopte iz blizine uputio Mitrović. Nedugo potom je s dvadesetak metara snažno pucao Mrzljak poslavši loptu iznad grede.

Matavž je u 68. minuti sretno uposlio Štigleca koji je s desetak metara iskosa pokušao pogoditi suprotnu malu mrežu, no to mu nije pošlo za nogom. Deset minuta kasnije Jurić je s desne strane oštro ubacio u peterac, ali Kapulica nije stigao reagirat.

Dobru šansu Gorica je imala i u 88. minuti kada je Štiglec iz kornera pronašao Maloču čiji udarac glavom s vrha peterca brani Marković. U 90. je pak s dvadesetak metara šutirao Pršr za još jednu obranu vratara Rudeša.

Nakon ubačaja Matkoviće u prvoj minuti sudačke nadoknade udarac je uputio Kapulica, a od bloka Camare lopta je završila na stativi. Da je i ušla u gol on zbog zaleđa vjerojatno ne bi bio priznat.

Do gola vrijednog prve pobjede u sezoni Rudeš dolazi u 93. minuti. Nakon ubačaja Srbljinovića s desne strane iz drugog se plana ubacio Mašala te je sa sedam metara poslao loptu pored Banića. Mladom veznjaku to je bio drugi gol u sezoni.

Dinamo – Slaven Belupo 10.3. 17:30h

U posljednjoj utakmici 25. kola SuperSport HNL-a snage će od 17 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti fenjeraš Rudeš i Gorica. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran na istom stadionu završio je slavljem gostiju rezultatom 0:2, a ista momčad je pobijedila i u Velikoj Gorici i to s 3:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Pavlovića dok su gosti bez Ndockyta, Majstorovića, Munksgaarda i Vujnovića.

Trener Rudeša Davor Mladina je u najavi rekao: “Ja se nadam da će momci ponoviti pristupe iz zadnjih utakmica i da ćemo posao odraditi koncentrirano i disciplinirano, te da nećemo imati toliko nesreće i primati euro-golove, kao u zadnje dvije utakmice. Normalno, nadam se da ćemo i mi prema naprijed biti opasniji. I da ćemo napokon stići do toliko željene pobjede.”

Njegov kolega na klupi Gorice Dinko Jeličić je izjavio: “Situacija je takva kakva je. Nije lako ni igračima, oni također nose veliki teret, ali reakcija protiv Dinama nije bila dobra i sve moramo napraviti da ovu utakmicu protiv Rudeša odradimo na sasvim drugačiji način. Nevezano o razini kvalitete protivnika kada ih kompariramo.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Ivan Janić (Ilok) i Oliver Romić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a kontrolor suđenja Domagoj Ljubičić (Osijek).