MODRI NE POSUSTAJU Dinamo u Velikoj Gorici upisao petu prvenstvenu pobjedu u nizu

Screenshot: MAX Sport

Dinamo je zgodicima Sandra Kulenovića i Marka Bulata u 30. kolu SuperSport HNL-a pred 5.751 gledateljem slavio na gostovanju kod Gorice rezultatom 0:2 (0:1). Modri su tako upisali petu uzastopnu i ukupno 19. pobjedu u prvenstvenoj sezoni kojom su se vodećoj Rijeci približili na dva boda zaostatka.

Rajko Vidović je pak od svog kuma Sergeja Jakirovića doživio prvi poraz na klupi kluba iz Velike Gorice kojim je njegova momčad zaostala za Osijekom i Lokomotivom u borbi za europsku poziciju. Dinamo novi izazov ima već u srijedu kada će u sklopu zaostalog dvoboja 5. kola u Zagrebu odmjeriti snage s Varaždinom dok će Gorica idućeg vikenda gostovati kod Rijeke.

Gosti su poveli iz prve prilike. Vidović je oduzeo loptu Lazarovu nakon čega je uposlio Baturinu, a on je okomitim proigravanjem u šansu gurnuo Kulenovića koji bježi Lešu te u situaciji 1 na 1 s Banićem šalje loptu pored vratara Gorice za svoj peti prvenstveni gol u sezoni.

Veliku šansu za izjednačiti rezultat domaćin je imao u 26. minuti. Nakon loše reakcije Mišića lopta dolazi do Rukavine koji se driblingom oslobodio Ristovskog, no njegov prizemni udarac odlično brani Nevistić. U nastavku akcije Theophile je blokirao pokušaj Lazarova.

Dvije minute kasnije na suprtnoj strani travnjaka nakon ubačaja Baturine s desne strane lopta se odbija do Vidovića, a njegov pokušaj je u posljednji trenutak blokirao Krizmanić.

U 37. i 39. minuti su udarce iz kaznenog prostora uputili Baturina i Vidović, a Banić je u oba navrata upisao sigurne obrane. Vidović je šansu imao i u posljednjoj minuti prvog dijela kada je njegov šut s ruba šesnaesterca završio u bloku Maloče.

Prvu šansu u drugom dijelu je u 53. minuti imao Kulenović je sa šest metara iskosa zatresao vanjski dio mreže.

Dinamo je veliku priliku propustio u 68. minuti. Petković je proigrao Sučića koji je iskoristio lošu reakciju Leša nakon čega se sjurio prema golu, potom je driblingom u prazno poslao Maloču te je idealno poslužio Kulenovića, no on je s deset metara umjesto u prazan gol pucao poviš grede.

U 74. minuti je s istočne tribine gdje su smješteni Bad Blue Boysi doletio vatromet koji je eksplodirao u blizini golmana Banića pa je sudac utakmice Patrik Kolarić morao prekinuti utakmicu na nekoliko minuta.

Konačni rezultat dvoboja postavljen je u 88. minuti. Ristovski je asistitrao za Bulata koji se iz prve pucao s 18 metara, a lopta je na putu prema golu od bloka promijenila smjer te je završila u golu Gorice. I mladi veznjak je tako došao do četvrtog zgoditka u HNL sezoni.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 16:30 na Poljudu sastaju Hajduk i Osijek dok će od 19 sati Istra 1961 na Aldo Drosini u regionalnom derbiju dočekati vodeću Rijeku.

Gorica će u sklopu 30. dionice SuperSport HNL-a od 19 sati dočekati Dinamo. Domaćin je u njihovom prvom ovosezonskom međusobnom ogledu odigranom na istom stadionu pogotkom u sudačkoj nadoknadi slavio rezultatom 2:1 dok su Modri uzvratili u Maksimiru gdje su uz 0:0 slavili u prvenstvu s 2:0 i u kupu s čak 4:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Majstorovića dok su gosti bez Stojkovića, Kačavende, Moharramija, Pierrea i Perića.

Trener Gorice Rajko Vidović je u najavi istaknuo: “Očekuje nas jedna izuzetno jaka utakmica. Dobro radimo i spremamo se za Dinamo. Znamo da je to momčad koja ima vrhunsku kvalitetu, momčadski i individualno. U najboljem trenutku su ušli u top formu, posebice s ove dvije pobjede nad Hajdukom, također i domaća utakmica s Istrom koju su lagano odradili. U dobrom su ritmu, ali i moji dečki naporno rade, igraju dobro što su i pokazali u posljednje tri utakmice.”

Njegov kolega i kum na klupi Dinama Sergej Jakirović je dodao: “Dinamu je uvijek bilo zahtjevno u gostima protiv Gorice bez obzira na to s kakvom momčadi zaigrao, svi se protiv nas žele pokazati u najboljem svjetlu, skrenuti pažnju na sebe. Rajko se, naravno, bori za sebe i svoju momčad i sve će napraviti da nam maksimalno oteža posao što je prirodno i normalno. Naravno, na nama je da s punom koncentracijom i fokusom uđemo u utakmicu, da što prije tražimo pogodak kako bismo je odveli u naš smjer. Zadnji put mi je doista teško pao taj poraz, imali smo 24 udarca na gol, vodili smo s 1:0 i na kraju smo izgubili u završnici. To je nogomet, sve je moguće, ali i to nam je pokazatelj da neće biti nimalo jednostavno i da moramo biti maksimalno usredotočeni kao, uostalom, i u svakoj utakmici. Rajko je donio nešto svoje, krase ga pošten rad i pristup. I oni su sad malo pragmatičniji, ne igraju se više u zadnjoj liniji kao prije. Očekujem da budu maksimalno motivirani.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat susreta je Osječanin Mladen Jurišić, a kontrolor suđenja njegov sugrađanin Domagoj Ljubičić dok je ispred Saveza za sigurnost zadužen Vlado Dominić.