Na krilima genijalnog Murića Rijeka svladala Lokomotivu (VIDEO)

Rijeka je na krilima izvrsnog Roberta Murića u 22. kolu HT Prve lige pred 2.855 gledatelja na Rujevici slavila protiv Lokomotive rezultatom 3:2 (2:0).

Murić je postigao dva genijalna gola od kojih je prvi bio izravno iz kornera, a za domaće se u strijelce upisao i Haris Vučkić dok su u redovima Lokomotive poentirali Marko Dabro i Sandro Kulenović.

Izabranici Gorana Tomića su tako upisali 13. ovosezonsku pobjedu u Prvoj HNL kojom su se barem privremeno na vrhu ljestvice izjednačili s vodećim Dinamom. Plavi međutim imaju odigrane dvije utakmice manje.

Gosti su već u 8. minuti bili prisiljeni napraviti prvu zamjenu. Umjesto ozlijeđenog De Haasa koji je nakon skoka iskrenuo gležanj priliku je dobio Soldo.

Prvu opasniju priliku na utakmici vidjeli smo u 11. minuti kada je Murić izravno iz kornera pokušao iznenaditi Nevistića, no golman Lokomotive ipak je uspio upisati obranu.

Lošu reakciju Nevistića u 23. minuti koji je izgubio skok s Drmićem nije uspio iskoristiti Ampem. Samo minutu kasnije Drmić je proigrao Murića, a njegov udarac vratar gostiju odbija u korner.

Ponovno je iz kornera izravno u gol pucao Murić, a ovaj put Nevistić nije uspio obraniti tako da je Rijeka u 25. minuti došla do vodstva. Ofenzivac domaćih još jedan put je potvrdio svoju talentiranost.

Nova genijalnost Murića uslijedila je u 39. minuti kada je odlično s ruba kaznenog prostora pored neodlučnog Pivarića pogodio suprotni gornji kut Nevistićeva gola.

Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je Lokomotivi. Vasilj je u 53. minuti poslužio Aliyua koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a uz pomoć bloka Labrović je upisao obranu.

Domaćini uzvraćaju dvije minute kasnije preko Drmića kojeg je s lijeve strane uposlio Ampem, ali ovaj put Nevistić je bio na razini zadatka te je obranio udarac upućen s 12 metara.

Lokomotiva je zaostatak smanjila u 58. minuti. Nakon kombinacije s Aliyuom odlično je bliži gornji kut s 15 metara pogodio Dabru za svoj već deseti ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Samo dvije minute kasnije Rijeka dolazi do svog trećeg gola. Ampem je bio u ulozi asistenta, a mrežu gostiju je sa sedam metara zatresao Vučkić.

U 62. minuti Ampem pada na rubu kaznenog prostora nakon duela sa suparničkim braničem, no sudac Strukan i VAR soba nisu smatrali da se radi o prekršaju. Domaćini će s pravom imati puno primjedbi na ovu situaciju.

Oštar ubačaj Solana u peterac u 72. minuti Nevistić je odbio do Selahija, a njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora vratar gostiju potom odbija u korner. Dvije minute kasnije udarac je s dvadesetak metara okušao i Čerin, a Nevistić paradom brani njegov pokušaj.

Lokomotiva se u igru ponovno vraća u 79. minuti kada su nakon pogreške Murića Goričan i Dabro pripremili šansu za Kulenovića, a on je s vrha peterca matirao Labrovića.

Cokaj je u 86. minuti zaprijetio iz slobodnog udarca s 25 metara, a lopta je prohujala malo iznad grede. Bila je to posljednja ozbiljna šansa da gosti dođu do boda.

Aktualno kolo bit će zaključeno sutra kada se sastaju Hrvatski dragovoljac i Osijek te Istra 1961 i Dinamo.

U drugoj utakmici subotnjeg programa 22. kola HT Prve lige Rijeka s početkom u 17 sati i 5 minuta na Rujevici dočekuje Lokomotivu. ‘Bijeli’ su svoju 2022. otvorili porazom od Dinama na Maksimiru (2-0) dok su ‘Lokosi’ preokretom na zajedničkom stadionu svladali Hrvatski dragovoljac (2-1).

Ovosezonski međusobni ligaški okršaji pripadali su gostima, tako je Lokomotiva u 4. kolu odnijela 1-2 pobjedu, a Riječani su uzvratili 0-2 slavljem u 13. kolu prvenstva.

Strateg domaćina Goran Tomić u najavi je izjavio da očekuje težak dvoboj: “Na Rujevici smo i izgubili od njih, nakon toga ih za par dana u Kranječevićevoj i pobijedili. Znamo što nas čeka. Moramo stvarno biti pravi. Moramo biti agresivni, jaki u posjedu. Bit će izuzetno teško, ali sigurno da očekujemo pobjedu. Očekujemo da će Lokomotiva nastupiti kao i uvijek. Oni su mlada, poletna, rastrčana ekipa puna energije, koja svakome može zadati problema. To su dokazali i u prvom dijelu sezone, skinuli su nekoliko velikih skalpova. Maksimalno ih ozbiljno shvaćamo, ali imamo mi i svoju kvalitetu. Vjerujemo u sebe i vjerujemo da ćemo uzeti tri boda”.

Kolega mu Silvijo Čabraja također je najavio zahtijevnu utakmicu za svoju momčad: “Očekuje nas teška utakmica u Rijeci jer igramo protiv momčadi koja pretendira na prvo mjesto HT Prve lige. Vidjet ćemo kako će se ta utakmica odigrati. Rijeka je ozbiljna momčad koja na svakoj utakmici ide na pobjedu. Oni bi imali isti motiv za dvoboj s nama i da su pobijedili Dinamo u prošlom kolu. Teško mi je govoriti kakav ishod očekujem na Rujevici. Ponavljam, bit će to vrlo teška utakmica za nas. Rijeka je ozbiljna momčad, koja taktički stoji jako dobro i izuzetno puno trči”.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Alen Jakšić iz Splita. VAR i AVAR suci su Dario Bel iz Osijeka te Kruno Šarić iz Županje. Za četvrtog suca određen je Marin Vidulin iz Kanfanara, dok je delegat Stjepan Žugaj (Velika Gorica), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar).

Sukladno najavama nijedan trener nema problema s izostancima, tako da će danas na raspolaganju imati čitave kadrove, a sukladno tome na teren su se odlučili poslati sljedeće igrače: