Nakon pet kola Šibenik sam na vrhu Druge lige

Nakon pet kola ovogodišnjeg izdanja Druge hrvatske nogometne lige, na vodećem mjestu nalazi se HNK Šibenik s 13 bodova, dok je prvi strijelac prvenstva zasad Igor Prijić koji igra za NK Dugopolje. U prvih 5 kola zabio je isto toliko golova.

Peto kolo donijelo nam je prvi remi Šibenika ove sezone, nakon starta iz snova (pobijeđeni su redom – Cibalia, Dinamo II, Gorica i Imotski) Lučko je na domaćem terenu zaustavilo Šibenik. Trener gostiju, Mirko Labrović,morao je pristati na mršavih 0-0, a najbolji strijelac Šibenika (3 gola ove sezone) Theophilus Solomon ovog puta nije uspio svladati suparničkog vratara.

Druplasirano Dugopolje doživjelo je drugi poraz u prvenstvu. Nakon što je u trećem kolu od Dugopoljaca bila bolja Cibalija, sad ih je svladao Dinamo II s 1-0, a jedini strijelac bio je Karlo Muhar. Ako vas zanima što je s “čudom od djeteta” zvanim Daniel Olmo Carvajal, on je igrao do 72. minute na utakmici, a dosad nije zabio još ni jednom u prvenstvu.

Na trećem mjestu je Cibalia koje je danas ostala bez trenera Damira Milinovića, koji odlazi zbog pritisaka na njega, a u petom kolu su Vinkovčani odigrali 0-0 na gradskom stadionu u Velikoj Gorici, protiv HNK Gorice, pred oko 300 gledatelja. Velikogoričani bi ovog tjedna trebali dobiti novog trenera, a upravo bi Milinović mogao biti izgledni kandidat za tu funkciju.

Donedavni prvoligaš, NK Zadar, nakon pet kola ima tek jednu pobjedu, a novi su poraz u posljednjem kolu upisali na gostovanju u Imotskom gdje su propustili vodstvo od 0-2 koje su imali nakon uvodnih 25 minuta igre (za Zadar su zabili Karlo Butić u 9. i Lovre Čirjak u 24. minuti). Do kraja su uspjeli primiti čak četiri gola, a sva gola istaknuo se Dominko Radalj koji je bio završni egzekutor zabivši posljednja dva kola na utakmici (81. i 84. minuta), dok su druga dva strijelca Mateo Galić u 36., odnosno Tomislav Puljić u 61. minuti. Čini se da će se Zadar ove godine boriti da ne ispadne i iz Druge lige.

Iztok Kapušin, trener Hrvatskog Dragovoljca, stigao je do svoje druge pobjede ove sezone – s ukupnih 0-2 svladana je Segesta i to u Sisku, a strijelci za Dragovoljac bili su Vice Kendeš u 60. i Bruno Šipšić u 82. minuti. Vrijedi spomenuti da je trener Kapušin dobro pogodio s izmjenom jer je Šipšić u 65. minuti ušao na travnjak zamijenivši Vinka Petkovića. Slovenski trener je nakon ove utakmice napustio klupu Dragovoljca, a karijeru će nastaviti u slovenskom prvoligašu Celju.

Šesti par ovog kola bili su Rudeš i Sesvete, a susret je završen rezultatom 1-1. Gol za goste postigao je Ivan Prskalo u 15. minuti, dok je za domaće izjednačio Filip Bojić pred kraj prvog poluvremena, točnije u 44. minuti. Bivši napadač Hajduka, Ivan Jakov Džoni ovo se kolo nije upisao u strijelce što znači da je ostao na svoja 2 gola u prvenstvu.

Iduće kolo donosi nam dvoboje Šibenika i Segeste, Dugopolje dočekuje Sesvete, a Dinamo II ugosti će susjede iz Gorice.