Naši vani

Santiniju svih 90 minuta u gostujućem porazu Caena
Nakon dva gola u debiju, Ivan Santini odigrao je svih 90 minuta u dresu Caena na gostovanju kod Olympique Lyona. U utakmici u kojoj je Caen poražen rezultatom 2-0 hrvatski napadač zaradio je žuti karton u 30. minuti. Nakon dva kola Caen je 12. s 3 osvojena boda, dok je Lyon zahvaljujuć boljoj gol razlici sa 6 osvojenih bodova na vrhu Ligue 1. Davor Kukec asistent u porazu Teplica
Češki prvoligaš Teplice poražen je na domaćem terenu protiv Mlade Boleslav 1-2. Asistent za jedini pogodak domaćina (78. minuta – strijelac Martin Fillo) bio je hrvatski veznjak Davor Kukec koji je u igru ušao u 69. minuti. Teplice su nakon nekompletiranog 4. kola 10. na ljestvici s 5 osvojenih bodova, dok Mladaacute; Boleslav s bodom manje (9) od vodećeg dvojca (Sparta Prag i Zliacute;n) drži treću poziciju. Caktaš opet na klupi Rubina
Mijo Caktaš opet je s klupe odgledao domaći poraz svog Rubina iz Kazana. Pobjedu je odnio Anzhi rezultatom 1:2. Rubin u prva 4. kola Premier lige ne zna za pobjedu, te s dva osvojena boda drži 14. mjesto. Lovrenu svih 90 minuta u porazu Liverpoola
Povratnik u “repku” Dejan Lovren, odigrao je svih 90 minuta u gostujućem 2:0 porazu Liverpoola protiv Burnleya. Nakon odličnog ulaska u sezonu i pobjede protiv Arsenala, Lovren i društvo doživjeli su šok već nakon drugog kola. Subašić ostao čiste mreže na gostovanju Monaca
Momčad Monaca ostvarila je gostujuću pobjedu 0-1 protiv Nantesa u drugom kolu Ligue 1. Nakon dva primljena pogotka u prošlom kolu, Danijel Subašić je ovaj put u 90 minuta među vratnicama uspio sačuvati “čistu” mrežu. Mateo Pavlović na klupi Angersa
Nastavljamo s našima u Francuskoj – 26-godišnji branič Mateo Pavlović drugo kolo za redom odgledao je s klupe. Njegov Angers poražen je na svom terenu od Nice rezultatom 0-1 te još ne zna za bodove u novoj sezoni, dapače, nisu postigli nijedan pogodak u prva dva kola. Stipe Perica na klupi Udinesea
Na otvaranju Serie A Udinese je teško stradao kao gost u Rimu. Roma ih je porazila rezultatom 4-0. Stipe Perica, koji je u ovom prijelaznom roku stigao iz Chelsea, susret je odgledao s klupe. Sunarodnjak mu Andrija Balić nije bio niti u zapisniku. Udinese je tako u sezonu ušao s dva poraza. Osim ovog prvenstvenog, upisali su i poraz 2:3 u Kupu od Spezie. Nikola Kalinić strijelac u srazu Hrvata
U derbiju prvog kola talijanske Serie A imali smo priliku gledati sudar Juventusa i Fiorentine (2-1), klubova u kojima se stvara prava mala kolonija Hrvata. Najbolji je bio Nikola Kalinić koji je zabio pogodak za 1:1. Badelj je na terenu proveo 65 minuta, a dok je novopridošli Hrvoje Milić ovu utakmicu bio na klupi. Josip Maganjić nije bio na popisu igrača momčadi iz Firence. Boje “Stare dame” Mario Mandžukić branio je do 66. minute, dok je Marko Pjaca utakmicu odgledao s klupe. Denis Glavina strijelac u porazu Rudara
U 6. kolu najvišeg nogometnog ranga u Sloveniji, Denis Glavina bio je strijelac za vodstvo svog Rudara iz Velenja protiv Gorice. Na žalost po Rudar Gorica je zabila dva pogotka u nastavku susreta te rezultatom 1:2 stigla do svoje četvrte pobjede. Nakon 6 odigranih kola Rudar je predzadnji sa 7 bodova, dok Gorica drži drugo mjesto s 12 osvojenih bodova. Marko Alvir strijelac u porazu Domžala
Ostajemo u Deželi i 6. kolu Prve lige. Domžale, za koje igra hrvatski veznjak Marko Alvir, poražene su na domaćem terenu od ljubljanske Olimpije rezultatom 1-3. Jedini strijelac za domaćine bio je upravo Alvir koji je u 77. minuti zabio počasni pogodak za svoju momčad. Ovim porazom Domžale su skliznule na treće mjesto, dok je Olimpija preuzela vrh ljestvice s 13 bodova na kontu.

Rakitiću svih 90 minuta u pobjedi Barcelone

Nova sezona počela je i u Španjolskoj. U prvom kolu Primere Barcelona je s visokih 6-2 porazila Real Betis. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić na terenu je proveo svih 90 minuta. Najzvjezdaniji trenutak ‘Raketa’ je imao pred kraj utakmice kod rezultata 6-1 kada je sjajno zapucao s ruba kaznenog prostora, ali ga je gostujući vratar spriječio u postizanju prvog ligaškog pogotka u prvom kolu sezone. Čaleti-Caru svih 90 minuta
Nakon remija kojeg su izvukli na Maksimiru u play-off u Lige prvaka, momčad RB Salzburga upisala je pobjedu 3-1 na domaćem terenu protiv Mattersburga. Mladi stoper Duje Čaleta-Car odigrao je svih 90 minuta. Ovom pobjedom Salzburg je skupio deset bodova te dohvatio 4. mjesto austrijske Bundeslige. Jednak broj bodova ima i 3. Rapid, dok vrh drži dvojac – Sturm i Rheindorf Altach s 12 osvojenih bodova. Oliću svih 90 minuta u prolasku 1860 Munchena
Idemo malo do Njemačke gdje su se igrali susreti DFB Pokala. 1860 Munchen plasirao se u 1/16 finala njemačkog Kupa pobjedom 2-1 protiv Karlsruhera, a popularni Ola na proveo je svih 90 minuta u vrhu napada Munchenske momčadi. Brekalo na klupi Wolfsburga
Nastavljamo s njemačkim Kupom. Momčad Wolfsburga, čiji je član bivši Dinamovac, Josip Brekalo, također se plasirala u 1/16 finala kupa. Na gostovanju kod trećeligaša FSV Frankfurta Vukovi su pobjedu odnijeli rezultatom 1:2, a naš Josip Brekalo utakmicu je proveo na klupi. Prvi poraz Mamića u Saudijskoj Arabiji
Hrvatski trojac iz Al Nassra nije se dobro proveo u petom po veličini gradu Saudijske Arabije. Na gostovanju u Dammamu kod Al-Ettifaqa momčad Zorana Mamića poražena je u sklopu drugog kola rezultatom 1-0. Ivan Tomečak u igri je bio do 76. minute, dok je Marin Tomasov odigrao svih 90 minuta. Nakon dva kola Al Nassr je upisao jednu pobjedu i jedan poraz. Kranjčaru zadnjih pola sata
Niko Kranjčar i njegov Glasgow Rangers upisali su domaću pobjedu 2-1 protiv Motherwella. Niko je u igru ušao u 56. minuti kod rezultata 0-1 za goste, a domaćin je do kraja utakmice uspio preokrenuti rezultat. Rangersi u prva tri kola ne znaju za poraz, uz dvije pobjede i remi, na čelu su ljestvice sa 7 osvojenih bodova. Bod manje uz utakmicu manje imaju gradski rival Celtic te Ross County. Baraban, Bralić i Barić donijeli pobjedu Širokom
Idemo malo do susjedne BiH. Široki Brijeg je u 6. kolu upisao domaću pobjedu 3-1 protiv Krupe. Sva tri pogotka postigli su Hrvati – Slavko Bralić u 61., Ivan Baraban u 69. te Stefan Barić u 86., počasni pogodak gosti su zabili u 93. minuti. Široki je nakon nekompletiranog 6. kola peti na ljestvici s 9 osvojenih bodova.

Pobjeda Slavena Bilića u drugom kolu

West Ham našeg Slavena Bilića upisao je slavlje u drugom kolu engleske Premierlige. Nakon poraza od Chelsea u prvom kolu, Bilićeva momčad iščupala je pobjedu protiv Bournemoutha golom Antonia u 85. minuti. Treba napomenuti da je West Ham u ovoj utakmici bio bez nekoliko svojih važnih igrača, među kojima je i najbolji igrač ‘Čekićara’ Dimtri Payet. Vargić na klupi Lazia
Lazio je u uzbudljivoj utakmici prvog kola na gostovanju kod Atalante ostvario gostujuću pobjedu rezultatom 3-4. Bivši vratar Rijeke Ivan Vargić utakmicu je odgledao s klupe za pričuve. Perišić i Brozović ulazili s klupe
Inter je već u prvom kolu upisao poraz pod vodstvom novog trenera Franka de Boera. Bolji je na domaćem terenu bio Chievo s rezultatom 2-0, a naši Ivan Perišić i Marcelo Brozović utakmicu su počeli s klupe. Perišić je u igru ušao u 61., a Brozović u 70. minuti.

Budimir debitirao za Sampdoriju

Ante Budimir upisao je svoj debi u Serie A. Nakon pogotka Barceloni u prijateljskoj utakmici, Budimir je u pobjedi Sampdorije protiv Empolija 0-1 odigrao zadnjih 15 minuta. Ivan Jurić startao pobjedom u novom klubu
Hrvatski trener Ivan Jurić u prvom je kolu Serie A sa svojom Genoom upisao domaću pobjedu od 3-1 protiv Cagliarija. Nakon što je Crotone uveo u prvu ligu, Jurić je sada uspješno krenuo i na klupi Genoe. Dangubić strijelac za pobjedu Krškog
Momčad Krškog upisala je domaću pobjedu od 1-0 u šestom kolu slovenske Prve lige. Pobjedu im je donio Filip Dangubić golom u 41. minuti. Za bivšeg napadača Rijeke ovo je prvi gol u ovoj sezoni. Krško nakon šest kola drži šesto mjesto s 8 osvojenih bodova. Gol Čopa u debiju za Sporting
Lijepo otvaranje sezone u novom klubu imao je Duje Čop. Njegov Sporting je rezultatom 2-1 svladao Bilbao, a Duje je bio strijelac prvog pogotka u 50. minuti. Kovačiću svih 90 minuta
Real Madrid također je uspješno započeo novu ligašku sezonu. Madriđani su na Anoeti slavili protiv Real Sociedada rezultatom 0-3, a cijelu je utakmicu odigrao Mateo Kovačić. Bila je to napokon dobra utakmica Matea, a u 70. se minuti mogao i upisati u strijelce, sjajno je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je domaći vratar udarac odbio u korner. Luka Modrić nije bio na raspolaganju Zidaneu zbog žutih kartona. Remi Atletica bez Vrsaljka
Atletico Madrid nije uspio u novu sezonu startati pobjedom. Remizirali su (1-1) s Alavesom, a u momčadi Diega Simeonea niti u zapisniku nije bilo hrvatskog braniča Šime Vrsaljka. Tomislav Kiš debitirao uz dva gola
Tomislav Kiš ove se sezone nalazi na posudbi u belgijskom drugoligašu Cercle Bruggeu, a u prvoj je utakmici zabio dva gola. Cercle Brugge je slavio rezultatom 4-1 protiv Tubizea. Tomislav je bio strijelac prvog i posljednjeg pogotka na utakmici. Nakon tri kola C.Brugge ima 4 osvojena boda, te drži četvrto mjesto na ljestvici. Mikanović sudjelovao u potopu Aarhusa
Aarhus je ovog vikenda u sklopu 6. kola Danske Superlige teško stradao na domaćem terenu od Brondbyja. Gosti su slavili s visokih 0-7 a Dino Mikanović odigrao je cijelu utakmicu te zaradio žuti karton u 47. minuti. Brondby nakon ove pobjede dolazi na čelo ljestvice dok Mikanovićev klub s 8 osvojenih bodova drži sedmu poziciju u prvenstvu. Oršić i Matić sudjelovali u pobjedi Yataija
Changchun Yatai, za kojeg igraju dva Hrvata, ostvario je domaću pobjedu od 1-0 nad Yanbian Fundeom u 23. kolu kineskog prvenstva. Za posljednje plasiranu momčad do 90. minute na terenu je bio Mislav Oršić, u sučevoj nadoknadi zamijenio ga je Darko Matić. Miloviću svih 90 minuta u golijadi
Chongqing Lifan i Guangzhou RF odigrali su sjajnu utakmicu u 23. kolu kineske Super lige, a rezultat je na kraju bio 4-5 za goste. Svih 90 minuta za domaćina je odigrao bivši kapetan Hajduka Goran Milović. Njegov Chongqing Lifan i dalje je na sredini ljestvice, trenutačno na 10. mjestu. Hattrick Čolaka
Antonio-Mirko Čolak odlično je krenuo u novu sezonu sa svojim Darmstadtom. Darmstadt je u prvom kolu njemačkog DFP Pokala slavio s visokih 0-7 protiv Bremera a Antonio-Mirko Čolak zabio je tri pogotka. I Krama zabio tri komada
Andrej Kramarić također je sjajno ušao u novu sezonu. Njegov Hoffenheim je u njemačkom Kupu slavio s visokih 0-6 protiv Egestorf-Langredera, a Kramarić je postigao tri pogotka. Kramarić je pogađao u 18. 32. i 80. minuti.

Srznetić strijelac u porazu Hauensteina

Momčad Hauensteina u prvom kolu njemačkog Kupa poražena je od Bayer Leverkusena 1-2, a jedini pogodak za domaćine zabio je 26-godišnji hrvatski bek i veznjak Anđelo Srznetić. U istoj je utakmici Tin Jedvaj odigrao svih 90 minuta na poziciji beka za Leverkusen. Kovačev Frankfurt uz dosta muke prošao dalje , zabio Hrgota
Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača plasirao se u 1/16 finala njemačkog Kupa pobjedom od 1-2 protiv Magdesburga. Nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1, a gol za Kovačevu momčad zabio je hrvatski napadač Branimir Hrgota. Frankfurt je slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Žulj i Tripić zabili za Furth
Njemački drugoligaš Greuther Fuuml;rth također je izborio 1/16 finala Kupa pobjedom od 1-4 protiv Norderstedta u gostima. Prvi gol za goste je zabio napadač Robert Žulj, dok je treći gol djelo hrvatskog igrača s Norveškom putovnicom, Željka Tripića. Ante Vukušić za drugoligaša iz Fuuml;rtha igrao je posljednjih 20 minuta. Asistencije Srne i Eduarda
Momčad Šahtara u petom je kolu domaćeg prvenstva slavila protiv Dnipra rezultatom 4-0, a u sva četiri pogotka “prste” su imali Darijo Srna i Eduardo. Srna je bio asistent kod prva dva, te kod posljednjeg gola, dok je Eduardo bio asistent za treći gol. Srna je na terenu ostao do kraja susreta, dok je Eduardo igru napustio u 80. minuti. Šahtar je u pet odigranih kola upisao jednako toliko pobjeda te, zajedno sa Dynamom iz Kyeva koji ima isti učinak, uvjerljivo drži prvo mjesto ukrajinske Premier lige. Ćorluka promašio kazneni udarac
Momčad Lokomotiv Moskve u četvrtom je kolu ruske Premier lige odigrala utakmicu bez golova protiv Samare. Svih 90 minuta odradio je i reprezentativni branič Hrvatske Vedran Ćorluka koji je u 78. minuti imao priliku svojoj ekipi donijeti tri boda, ali je promašio kazneni udarac. Nakon četiri odigrana kola Lokomotiv ne zna za pobjedu, ali ni poraz. S četiri prikupljena boda trenutačno drži 11. poziciju na ljestvici. Josip Zeba strijelac za Aluminij
Evo nas opet malo u Sloveniji. Momčad Aluminija ostvarila je bitnu pobjedu protiv Maribora u gostima rezultatom 0-2. Drugi pogodak na utakmici, u 72. minuti zabio je bivši igrač Radnika iz Sesveta, te Sisačke Segeste Josip Zeba. Bubalo nastavlja zabijati na Islandu
Hrvatski 26-godišnji napadač Ivan Bubalo pogotkom u 52. minuti donio je domaću pobjedu islandskom drugoligašu Framu. Bubalu je ovo sedmi gol u sezoni. Za osmoplasiranu momčad islandske druge lige nastupio je i bivši veznjak Osijeka, Dino Gavrić koji je u igru ušao u 78. minuti. Banović strijelac u pobjedi Milsamija
U prvoj moldavskoj ligi bivši veznjak Zadra Igor Banović upisao se u strijelce u gostujućoj pobjedi njegova Milsamija od 0-4 protiv Academie. Nakon četiri odigrana kola, Milsami ima devet osvojenih bodova te drži petu poziciju. 13. pogodak Plazibata u Singapuru
Stipe Plazibat nastavlja zabijati u Singapuru. U 19. kolu prve singapurske lige Stipe je za svoj Hougang United postigao prvi pogodak u 1:2 gostujućoj pobjedi nad drugoplasiranim Tampines Roversom. Plazibatu je ovo trinaesti pogodak ove godine u Singapuru.]]>