NAŠI VANI: Moro najbolji igrač u pobjedi Bologne; Kramarić ponovno zabio; Dangubić najbolji strijelac litavske lige

Reprezentativna pauza je prohujala s vihorom pa su se hrvatski internacionalci vratili u svoje klubove. U standardnom pregledu vikenda donosimo Vam što su naši nogometaši radili diljem Europe.

ENGLESKA

Nakon dva pogotka Turskoj, Mateo Kovačić je kao kapetan predvodio Chelsea u domaćoj utakmici protiv Aston Ville koju su izgubili s 2:0. Taj poraz je presudio trener “Plavih” Grahamu Potteru, a Mateo je tijekom susreta imao jednu kreiranu veliku priliku, 2 ključna dodavanja, 2/3 uspješna driblinga, 5/6 preciznih dugih lopti te 5/10 osvojenih duela.

Duje Ćaleta Car je bio startni lijevi stoper u gostujućem porazu Southamptona od West Hama rezultatom 1:0, dok je Mislav Oršić ostao na klupi. Duje je bio izvrstan u skoku te je osvojio 5/6 zračnih duela, otklonio je 11 opasnosti kraj svog gola, a poslao je i 4 precizne duge lopte (od 8).

ŠPANJOLSKA

Ante Budimir je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između Mallorce i Osasune. Hrvatski napadač je imao svega 24 dodira s loptom i tek 6/20 osvojenih duela, a napravio je čak 5 prekršaja.

Ivan Rakitić je odigrao 70 minuta u gostujućoj pobjedi Seville od 2:0 protiv Cadiza čime su Andalužani došli do malo zraka u borbi za ostanak. Bivši hrvatski reprezentativac nije imao najbolju utakmicu te ju je okončao s jednim ključnim dodavanjem, jednim osvojenim duelom (od 4), jednim preciznim centaršutom (od 4), jednim presijecanjem i jednom otklonjenom opasnošću.

Luka Modrić je odmoren u uvjerljivoj pobjedi Real Madrida od 6:0 protiv Valladolida, dok je Ivo Grbić također bio na klupi u domaćoj pobjedi Atletico Madrida od 1:0 protiv Betisa.

NJEMAČKA

26. kolo njemačke Bundeslige su otvorili Eintracht iz Frankfurta te Bochum, a susret je okončan remijem od 1:1. Svih 90 minuta je za domaće odigrao Kristijan Jakić na poziciji desnog bočnog stopera, a istaknuo se dominacijom u skoku protiv omalenih nogometaša Bochuma koji “operiraju” po svojoj lijevoj strani osvojivši čak 10 od 15 zračnih duela. Njegov suigrač Hrvoje Smolčić će zbog ozljede zarađene u prijateljskoj utakmici hrvatske mlade reprezentacije propustiti ostatak sezone.

Filip Uremović je odigrao 76 minuta za Herthu u remiju od 1:1 na gostovanju kod Freiburga. Za to vrijeme je imao jednu kreiranu veliku priliku, 3 otklonjene opasnosti i po jedan blokiran udarac te presijecanje, no osvojio je samo 2 od 6 duela. Njegov suigrač Ivan Šunjić nije bio ni na klupi.

Joško Gvardiol nije imao najbolji dan u uredu te je zamijenjen u 76. minuti u domaćem porazu Leipziga od 3:0 protiv Mainza. Hrvatski stoper je imao 7/8 precizno upućenih dugih lopti, no svega 3/7 duela je otišlo na njegovu stranu.

Dion Drena Beljo je odigrao 88 minuta u gostujućem remiju Augsburga kod Wolfsburga. Mladi hrvatski napadač je imao jednu kreiranu veliku priliku, 7/12 osvojenih duela i oba uspješna driblinga. Njegov suigrač David Čolina, kao ni Wolfsburgov Bartol Franjić, nisu bili u konkurenciji za ovaj susret.

Nakon što nije postigao pogodak u 7 uzastopnih utakmica za Hoffenheim, Andrej Kramarić je sada povezao dvije u kojima je zabio i to u trenutku kada to momčadi iz Sinsheima najviše treba. Andrej je postigao pogodak za vodstvo od 1:0 u gostujućoj pobjedi od 2:1 protiv Werdera nakon koje su došli na 3 boda iznad zone ispadanja. Uz pogodak, Krama je imao i 3 ključna dodavanja, 5/11 osvojenih duela na tlu te 5 pretrpljenih prekršaja.

Andrej je s 8 prvenstvenih pogodaka najbolji klupski strijelac.

Josip Juranović i Borna Sosa nisu nastupili za Union Berlin, odnosno Stuttgart u njihovom međusobnom ogledu koji je otišao na stranu berlinske momčadi rezultatom 3:0, dok ni Josip Stanišić nije zaigrao u velikom njemačkom derbiju u kojem je Bayern s 4:2 svladao Borussiju Dortmund. Nikola Soldo nije bio na raspolaganju u remiju bez pogodaka između njegovog Kolna i Borussije Mönchengladbach.

ITALIJA

Nikola Moro je briljirao u pobjedi Bologne nad Udineseom od 3:0. Hrvatski veznjak je za 70 minuta provedenih na terenu upisao pogodak i asistenciju, a tom učinku je dodao i 4 oduzete lopte te 6/8 osvojenih duela na tlu. 25-godišnjak je tako u jednoj utakmici udvostručio svoj broj izravnih sudjelovanja kod pogodaka u ovoj sezoni Serie A.

Mario Pašalić je odigrao prvih 45 minuta u gostujućoj pobjedi Atalante od 3:1 protiv Cremonesea te je za to vrijeme osvojio 3/5 duela.

Marcelo Brozović je s kapetanskom vrpcom oko ruke predvodio Inter u domaćem porazu od Fiorentine rezultatom 0:1. Brozović je imao 3 ključna dodavanja, 3 blokirana udarca, dok je 5 od njegovih 12 centaršuteva bilo uspješno. Na drugoj strani je Josip Brekalo ostao na klupi.

Domagoj Bradarić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju njegove Salernitane protiv Spezije (1:1) te je za to vrijeme na terenu imao jedno ključno dodavanje, 2/7 osvojenih duela i 0/2 uspješna driblinga

Toma Bašić je odigrao posljednjih 20 minuta u gostujućoj pobjedi Lazija od 2:0 protiv Monze. Toma je otklonio dvije opasnosti kraj svog gola, osvojio 4/5 duela i precizno dodao svih 16 lopti.

Ante Rebić je odigrao posljednjih 15 minuta u velikoj gostujućoj pobjedi Milana od 4:0 protiv Napolija te je ostao bez značajnijeg učinka sa samo 6 dodira s loptom.

FRANCUSKA

Dejan Lovren je predvodio obranu Lyona kao središnji stoper u gostujućoj pobjedi od 1:0 protiv PSG-a. Odnedavno umirovljeni reprezentativac Hrvatske je u pobjedi osvojio 4/5 duela, a otklonio je i 6 opasnosti kraj svog gola.

Lovro Majer je dobio posljednjih 35 minuta u domaćem porazu Rennesa od 1:0 protiv Lensa te je to vrijeme iskoristio za 2 ključna dodavanja i 2/3 osvojena duela.

Ante Palaversa je ostao na klupi za Troyes u gostujućem porazu od 1:0 protiv Auxerrea.

NIZOZEMSKA

Dominik Oroz je odigrao prvih 45 minuta u Vitesseovom porazu na gostovanju kod Waalwijka, dok je njegov suigrač Gabriel Vidović dobio posljednjih 20-ak minuta. Oroz je imao 3 otklonjene opasnosti, jedno presijecanje te je poslao 3/8 preciznih dugih lopti, a Vidović je u toj skromnoj minutaži imao jedan osvojen duel (od 3).

Fortuna Sittard je pobjedom od 3:1 nad Groningenom zaključila 27. kolo Eredivisie, a u toj su pobjedi od prve minute igrali Ivor Pandur i Kristijan Bistrović. Pandur je utakmicu kompletirao s 3 obrane i 4 uhvaćene visoke lopte, dok je Bistrović imao slabiji nastup tijekom kojeg je predriblan 3 puta i tijekom kojeg je osvojio samo jedan od 6 duela.

PORTUGAL

Fabijan Buntić je u pobjedi Vizele nad Casa Piom od 3:1 ubilježio 3 obrane, no bio je izravan krivac kod jedinog pogotka gostiju.

U porazu Rio Avea od 1:0 protiv Benfice, Renato Pantalon je odigrao svih 90 minuta za domaće, dok je u redovima pobjednika Petar Musa u igru ušao u 71. minuti. Pantalon je imao jedno ključno dodavanje, 3 otklonjene opasnosti, 3 oduzete lopte i 6/8 osvojenih duela, dok je Musa za 20-ak minuta na terenu presjekao dvije lopte te je osvojio jedan zračni duel, ali je izgubio sva 3 na tlu.

BELGIJA

Nogometaši Standarda su na gostovanju s 3:1 svladali Oostende, a u toj pobjedi je Stipe Perica odigrao posljednjih 20 minuta tijekom kojih je imao dva osvojena duela i dva uspješna driblinga, ali je promašio jednu veliku priliku koju je imao. U posljednjoj liniji domaćih su bili Matej Rodin i Mateo Barać. Rodin je imao 2 ključna dodavanja, 3 presijecanja, 7 otklonjenih opasnosti, 7/12 preciznih dugih lopti, dok je osvojio samo 3 od 10 duela. Barać je, s druge strane, oduzeo 3 lopte, presjekao dvije i otklonio dvije opasnosti te je osvojio 3/5 duela.

ŠKOTSKA

Nogometaši Rangersa su s 2:0 svladali Dundee United, a svih 90 minuta je za domaće odigrao Borna Barišić koji je podijelio 3 ključna dodavanja, precizno uputio sve 4 duge lopte kao i 6/12 centaršuteva, dok je njegov suigrač Antonio Čolak u igru ušao u 85. minuti te je za to vrijeme osvojio jedan zračni duela i promašio jednu veliku priliku. Borna je prema portalu “SofaScore” uvršten među 11 najboljih proteklog kola.

Team of the Week provided by Sofascore

AUSTRIJA

Matija Horvat je odigrao drugih 45 minuta u domaćem porazu Hartberga od 1:0 protiv Austrije Lustenau, a istaknuo se sa 6/7 osvojenih duela na tlu, 3/3 uspješna driblinga i 2/2 precizne duge lopte.

Jan Jurčec je također odigrao drugih 45 minuta za Altach u pobjedi od 1:0 protiv Tirola te je imao jednu kreiranu veliku priliku, 3 ključna dodavanja i 2/4 osvojena duela.

Hrvatska „mini-kolonija“ u Riedu je poražena na gostovanju kod Wolfsbergera s minimalnih 1:0. Tin Plavotić je igrao na poziciji lijevog bočnog stopera te je za 90 minuta na terenu osvojio 8 od 15 duela, oduzeo 5 lopti i presjekao još 4, dok je precizno poslao 9 od 18 dugih lopti. Roko Jurišić je na poziciji lijevog krilnog beka za 90 minuta na terenu imao jedan uspješan dribling, 2 ključna dodavanja, 2 presijecanja, 4 otklonjene opasnosti, 4 oduzete lopte i 5/8 osvojenih duela, dok je Leo Mikić u igru ušao u 56. minuti pa je do kraja susreta osvojio oba zračna duela.

Marin Ljubičić je odigrao 67 minuta u gostujućem remiju LASK-a od 2:2 protiv Austrije Beč tijekom kojih je osvojio samo 2 duela (od 8) i promašio jednu veliku priliku.

SRBIJA

Dražen Bagarić je odigrao 66 minuta za Kolubaru u domaćem porazu od 1:0 protiv Napretka.

TURSKA

U „hrvatskom derbiju“ u turskoj Superligi, Ümraniyespor i Konyaspor su remizirali rezultatom 2:2. Za domaće su u početnoj postavi igrali kapetan Tomislav Glumac i Antonio Mršić, dok je za goste s klupe ušao Robert Murić koji je asistirao za prvi pogodak Konyaspora. Glumac je imao 8 otklonjenih opasnosti, 3 oduzete lopte, 2 presijecanja, a osvojio je 7 od 8 duela u kojima je sudjelovao, dok je Mršić oduzeo dvije lopte, blokirao dva udarca, precizno uputio dvije duge lopte te je osvojio 6 od 10 duela.

ŠVICARSKA

Nogometaši St. Gallena i Zuricha su remizirali rezultatom 2:2, a svih 90 minuta je za domaću momčad odigrao Matej Maglica koji je osvojio 6 od 9 duela, otklonio 5 opasnosti, oduzeo 3 lopte i presjekao još dvije, dok je za goste Roko Šimić u igru ušao u 78. minuti pa je do kraja susreta imao samo 3 dodira s loptom.

ČEŠKA

Robert Mišković je odigrao posljednjih pola sata u remiju bez pogodaka između njegove Banik Ostrave i Slovan Libereca.

UKRAJINA

Neven Đurasek je u gostujućem remiju Shakhtara kod Chernomoretsa od 2:2 u igru ušao u 82. minuti, dok je Ivijan Svržnjak u domaćem porazu od 2:0 protiv Dinamo Kijeva u igru ušao u 77. minuti.

DANSKA

Matej Delač je bio između vratnica Horsensa u teškom, 4:0 porazu od Aalborga te je upisao 6 obrana, ali je bio izravan krivac kod jednog gola.

Josip Radošević je u domaćem porazu Brondbyja od 3:0 protiv Viborga u igru ušao u 85. minuti.

GRČKA

Nogometaši AEK-a su u velikom derbiju protiv PAOK-a na gostovanju slavili s 1:0. Domagoj Vida je u pobjedničkim redovima odigrao svih 90 minuta tijekom kojih je otklonio 8 opasnosti, osvojio 2/3 duela i upisao po jedan blokiran udarac, presijecanje i oduzetu loptu, dok je Dominik Kotarski na vratima domaćih obranio jedan udarac.

Zvonimir Šarlija je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između njegovog Panathinaikosa i Volosa te je za to vrijeme provedeno na terenu imao jedno ključno dodavanje, 4/5 preciznih dugih lopti i 2/3 osvojena duela.

IZRAEL

Hrvoje Ilić je bio strijelac u pobjedi Hapoel Tel Aviva od 2:1 protiv Nes Tzione što mu je drugi gol u 5. nastupu od dolaska u Izrael iz BSK Bijelog Brda.

Ante Puljić je odigrao svih 90 minuta u remiju njegovog Sakhnina od 2:2 protiv Kiryat Shmone.

CIPAR

Ivica Ivušić je bio između vratnica Paphosa u porazu od 2:0 protiv Omonije što je bila njihova sedma uzastopna utakmica bez pobjede u svim natjecanjima

Niko Datković je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju Nea Salamisa od čak 4:4 protiv Anorthosisa.

Toni Gorupec je odigrao svih 90 minuta za Olympiacos Nicosiju u gostujućoj pobjedi od 2:0 protiv Karmiotisse.

Petar Filipović je odigrao prvih 45 minuta u remiju AEL Limassola od 2:2 protiv Chlorake za koju je svih 90 minuta odigrao Vinko Međimorec.

RUSIJA

Zoran Nižić je ušao u igru u 83. minuti za Akhmat u remiju bez pogodaka protiv Spartak Moskve te je utakmicu kompletirao s dvije otklonjene opasnosti, jednim blokiranim udarcem i jednim osvojenim zračnim duelom.

Mario Ćurić je odigrao drugih 45 minuta u gostujućem porazu Torpeda od 2:1 protiv Rostova tijekom kojih je poslao 2 od 3 precizne duge lopte, osvojio 2 od 4 duela i oduzeo jednu loptu i blokirao jedan udarac.

Silvije Begić i Danijel Miškić su odigrali svih 90 minuta za Ural u porazu od 2:0 protiv Zenita. Begić je osvojio 6/9 duela, oduzeo 3 lopte i otklonio 2 opasnosti, dok je Miškić presjekao 3 dodavanja, otklonio 2 opasnosti i precizno uputio 4/6 dugih lopti.

MAĐARSKA

Nogometaši Kisvárde i Puskas Akademije su remizirali rezultatom 2:2 u utakmici u kojoj su u početnoj postavi bila trojica Hrvata – Dominik Kovačić u dresu domaćih te Karlo Bartolec i Jakov Puljić u dresu gostiju. Kovačić je bio asistent kod prvog pogotka Kisvárde, a to mu je bila druga asistencija ove sezone.

Zoran Lesjak je odigrao 86 minuta u porazu ZTE-a od 3:2 protiv Újpesta.

Luka Capan i Ivan Lovrić su odigrali svih 90 minuta u porazu Honveda od 2:1 protiv Paksija.

Andrej Lukić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Mezokovesda od 1:0 protiv Kecskemetija.

Nogometaši Debrecena su s 3:1 svladali Vasas u utakmici u kojoj je drugi pogodak u pobjedničkim redovima postigao Antonio Mance. Učinio je to na fantastičan način.

RUMUNJSKA

Marko Dugandžić je bio asistent za jedini pogodak Rapid Bukurešta u remiju od 1:1 protiv Farul Constante.

Lovro Cvek je bio strijelac jedinog pogotka Cluja u gostujućem remiju od 1:1 protiv Universitatea Craiove. Uz njega, za Cluj su od prve minute nastupili Anton Maglica i Karlo Muhar, dok je za domaće s klupe u 39. minuti ušao Ante Roguljić.

Ivan Martić je odigrao svih 90 minuta za U. Cluj u porazu od 2:0 kod UTA Arada.

Karlo Letica je odigrao svih 90 minuta na vratima Hermannstadta u remiju od 1:1 protiv Botosanija, dok je njegov suigrač Matko Babić u igru ušao u 72. minuti.

Antonio Jakoliš je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Argesa od 2:0 protiv Voluntarija.

SLOVAČKA

Andrija Balić je bio asistent kod prvog pogotka u pobjedi Banske Bystrice od 3:1 protiv Podbrezove čime je došao do brojke od 5 izravnih sudjelovanja kod pogodaka u 4 nastupa u novom dresu (4 pogotka i 1 asistencija).

POLJSKA

Nogometaši Rakówa su na gostovanju kod varšavske Legije poraženi s 3:1, a svih 90 minuta su odigrali Zoran Arsenić i Fran Tudor. Arsenić se istaknuo sa 6/6 preciznih dugih lopti, 7/10 osvojenih duela, 4 otklonjene opasnosti i 2 oduzete lopte, dok je Tudor imao jedno ključno dodavanje, 3/3 precizne duge lopte, 3 otklonjene opasnosti, 4 oduzete lopte i 7/10 osvojenih duela.

Mario Maloča je predvodio obranu Lechije Gdansk u remiju bez pogodaka protiv Slask Wroclawa. Mario je otklonio 3 opasnosti kraj vlastitog gola, presjekao 2 lopte, precizno poslao 4/7 dugih lopti te je imao čak 109 točnih dodavanja što je drugi najveći broj točnih dodavanja u poljskom prvenstvu ove sezone. Rekord drži Damian Dabrowski iz Pogona sa 117 i to također protiv Slaska.

U remiju od 2:2 između Lech Poznana i Pogon Szczecina, na terenu smo vidjeli tri Hrvata. Antonio Milić je odigrao svih 90 minuta za domaće te je otklonio dvije opasnosti, jedno presijecanje, jednu oduzetu loptu i 4/6 preciznih dugih lopti. S druge strane je bio Dante Stipica koji je za 45 minuta na terenu, prije nego što je zbog ozljede napustio teren, upisao 3 obrane uključujući i jednu poslije udarca s bijele točke. Danijel Lončar je za goste dobio svega posljednjih desetak minuta.

AZERBAJDŽAN

Ivan Brkić je bio među vratnicama Neftchija u remiju od 1:1 na gostovanju kod Zire.

KAZAHSTAN

Marin Tomasov je upisao svoj ovosezonski prvijenac u pobjedi Astane od 2:0 protiv Ordabasyja, dok je drugi ovosezonski „clean sheet“ upisao njegov suigrač Josip Čondrić.

U dvoboju između Aktobea i Kyzylzhara, odnosno iz naše perspektive između Andrije Filipovića i Ivana Grafa, bolja je bila gostujuća momčad s 3:1. Zanimljivo je da su obojica zamijenjena u 63. minuti susreta.

SLOVENIJA

Nogometaši Celja i Radomlja su otvorili 29. kolo Prve lige remijem od 1:1. Za domaću momčad su od prve minute nastupili vratar Matko Obradović, Luka Bobičanec i Danijel Štefulj, dok je s klupe ušao Tin Matić, a u početnoj postavi gostiju su bili Tin Hrvoj i Mario Čuić, dok je s klupe ušao i Vicko Ševelj.

Maribor je s 3:0 svladao Goricu na gostovanju u utakmici koju je hattrickom obilježila Dinamova meta, Žan Vipotnik. Ipak, ono što je za nas mnogo važnije jest to da su kod sva tri njegova pogotka asistenti bili – Hrvati. Ivan Brnić je asistirao kod prvog i trećeg, dok je Marin Laušić asistirao kod drugog. Treći Hrvat u redovima Maribora, Marko Tolić, je kod vodstva od 1:0 propustio realizirati kazneni udarac. U redovima poraženih su od prve minute nastupili Filip Brekalo te Denis Cerovec, dok je s klupe ušao Miroslav Iličić.

Koper je hrvatskom koprodukcijom slavio na domaćem terenu kod Brava rezultatom 1:0. Jedini pogodak na susretu je postigao Ivan Novoselec na asistenciju Nikole Krajinovića. Za Ivana je to bio drugi ovosezonski pogodak, a za Nikola druga asistencija. U redovima poraženih su od prve minute nastupili vratar Matija Orbanić i branič Maro Katinić, dok je s klupe ušao Denis Bušnja.

Olimpija iz Ljubljane je s 1:0 svladala Tabor iz Sežane u utakmici u kojoj su za domaće cijelu utakmicu odigrali Goran Milović i Ivan Posavec, a s klupe je ušao Dino Špehar. Za goste su nastupili Dino Halilović i Sacha Marasović.

Domžale i Mura su kolo kompletirali jedinom utakmicom bez pogodaka. Franko Kovačević je startao za domaće, a u 83. minuti ga je zamijenio Bartol Barišić, dok su za goste u početnoj postavi bili Mihael Klepač, Martin Šroler i Darick Kobie Morris, a Ivan Šarić je ušao s klupe baš umjesto Šrolera.

LATVIJA

Riga je od prve minute nastupila s 3 hrvatska nogometaša u početnoj postavi, a riječ je o Petru Bosančiću, Hrvoju Babecu i Marku Dabri koji je postigao prvijenac za latvijsku momčad za konačnu pobjedu od 3:0 na gostovanju kod Liepaje.

Božo Mikulić je odigrao svih 90 minuta u teškom domaćem porazu Aude od čak 4:0 protiv Valmiere.

LITVA

Filip Dangubić je bio strijelac u trećoj uzastopnoj utakmici za Hegelmann te je trenutno na diobi prvog mjesta ljestvice strijelaca natjecanja s 3 pogotka.

Tomislav Duka je upisao 3. utakmicu bez primljenog gola u uvodnih 5 kola nakon što je Žalgiris s 4:0 svladao Suduvu. Petar Mamić je u pobjedničkim redovima igrao do 40. minute.

ARMENIJA

Mateo Mužek je odigrao svih 90 minuta u porazu Alashkerta od 1:0 protiv Urartua, dok je njegov suigrač Ivan Pešić u igru ušao u 60. minuti.

BOSNA I HERCEGOVINA

Ivan Lagundžić je odigrao svih 90 minuta za Borac u gostujućem remiju od 2:2 protiv Tuzle City.

Nogometaši Zrinjskog su u hercegovačkom derbiju s 3:1 svladali Široki Brijeg. Za Mostarce su nastupili Mario Ćuže, Antonio Ivančić, Karlo Kamenar, Tomislav Kiš te vratar Marko Marić, dok su za Širokobriježane igrali Ilija Bagarić, Di Mateo Lovrić, Frano Medić, Ilan Pejić, Ivan Pranjić, Dominik Radić te vratar Renato Josipović.

Mirko Oremuš je igrao do 68. minute u pobjedi Igmana od 3:0 protiv Posušja za koji su nastupili Gabrijel Boban, Arijan Brković, Tomislav Dadić, Toni Jović, Luka Lučić, Luka Marković, Ivan Roca, Vinko Rozić i vratar Luka Kukić.

Josip Bender je bio između vratnica u porazu njegovog Željezničara od 1:0 na gostovanju kod Leotara.

Tino Blaž Lauš je bio jedini Hrvat koji je postigao pogodak u 24. kolu Premijer lige BiH, a zabio ga je za konačnu pobjedu Veleža od 2:0 na gostovanju kod Sloge iz Doboja.

Marko Pervan je odigrao svih 90 minuta za Slobodu u debitantskoj utakmici Danijela Pranjića na klupi Tuzlaka i porazu od 3:2 protiv Sarajeva za koje je svih 90 minuta odigrao Ivan Jelić Balta.

LUKSEMBURG

Mirko Kramarić je postigao jedini pogodak Etzelle u teškom porazu od 5:1 protiv Victorije Rosport.

SJEVERNA IRSKA

Hrvoje Plum je odigrao posljednjih 20 minuta u pobjedi Glentorana od 5:1 protiv Portadowna.

MALTA

Gzira je na svom terenu poražena rezultatom 2:1 od Moste, a za domaće su u početnoj postavi bili vratar Darijan Žarkov, stoper Marko Ćosić te krilni napadač Toni Kolega.

Roko Prša je u pobjedi prvaka Malte, Hamrun Spartansa, od 4:0 protiv Balzana odigrao svih 90 minuta.

ALBANIJA

Amar Kahrimanović je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu Erzenija od 3:1 protiv Tirane.

Edi Baša je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Kukësija od 3:0 protiv Egnatije.

Marko Jurić je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između njegove Vllaznije i Bylisa.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Mario Vrdoljak je odigrao svih 90 minuta za Akademiju Pandev u porazu od 3:1 kod Struge.

CRNA GORA

Duje Javorčić je u porazu Rudara od 2:1 na domaćem terenu protiv Jedinstva odigrao 57 minuta, dok je Lukas Rosić Mornarov poraz na gostovanju kod Budućnosti odgledao s klupe.