Nevistić obranama sačuvao pobjedu Dinama protiv Varaždina

Dinamo je na dramatičan način došao do 13. pobjede u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Modri su u posljednjoj utakmici 23. kola SuperSport HNL-a pred 7.288 gledatelja u Maksimiru slavili protiv Varaždina rezultatom 1:0 (1:0). Jedini strijelac na utakmici bio je Bruno Petković koji je realizirao kazneni udarac, no junak pobjede bio je vratar Ivan Nevistić obzirom da je u završnici utakmice obranio udarac s bijele točke koji je uputio debitant u redovima gostiju Marko Dabro, a potom je u posljednjem napadu paradom odbio udarac Jurice Poludragača.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako uz odigrani susret manje zadržali šest bodova zaostatak za vodećom Rijekom i četiri za drugoplasiranim Hajdukom. Momčad koju vodi Nikola Šafarić je pak sedmim porazom u sezoni ostala na osmo mjestu ljestvice. Dinamo će u 24. kolu u derbiju dočekati Rijeku dok će Varaždin na stadionu Varteksa biti domaćin Hajduku.

Dinamo je poveo u 18. minuti utakmice kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Bruno Petković koji je tako upisao deveti pogodak u sezoni. Prethodno je iz kornera ubacio Baturina, a nakon udarca glavom Ademija s prve stative lopta je u ruku pogodila Postonjskog poslije čega je sudac Terzić pokazao na bijelu točku.

Modri su zaprijetili u 23. minuti kada je Ristovski s lijeve strane ubacio na prvu stativu, a Petković je iz peterca pucao pored gola.

Varaždin se probudio u 36. minuti kada je opasno zaprijetio u dva navrata. Prvo je s dvadesetak metara pucao Boršić, a lopta od bloka Bernauera odlazi malo iznad grede. Uslijedio je ubačaj iz kuta Mitrovskog i pokušaj Belcara s prve stative koji odlazi malo pokraj suprotne vratnice.

Na početku drugog poluvremena bilježimo šansu Dinama. Ristovski je u 49. minuti ubacio s lijeve strane, a sa sedam metara je šutirao Petković poslavši loptu malo pored stative.

U 54. minuti Boršić je u kaznenom prostoru došao do lopte prije Pierrea nakon čega dolazi do njihova sudara, a sudac Terzić nije smatrao da se radi o prekršaju. Pet minuta kasnije sa 17 metara je prizemni udarac uputio Baturina za sigurnu obranu Zelenike.

Raspoloženi Ristovski je atraktivno pucao u 73. minuti s dvadesetak metara, a Zelenika je paradom odbio loptu koja je išla u njegov desni kut.

Veliku šansu da dođe do gola Varaždin je propustio u 81. minuti kada je Nevistić obranio udarac Dabre s bijele točke. Prethodno je nakon VAR intervencije sudac Terzić dosudio kazneni udarac jer je Bernauera u šesnaestercu lopta pogodila u ruku. Klupa Dinama ja pak tražila indirekt smatrajući da je Poldrugač visoko igrao nogom pa je na koncu pomoćni trener Perković zaradio isključenje.

Nakon ubačaja iz kornera u 92. minuti sa sedam metara je pucao Petković, no nije bio dovoljno precizan.

Šansu da dođe do boda Varaždin je imao i u 95. minuti kada je nakon asistencije Boršića sa sedam metara pucao usamljeni Poldrugač, a Nevsitić je paradom još jednom spasio svoja vrata.

Gorica – Slaven Belupo 25.2. 17:30h

Maksimir je od 17:10 domaćin posljednje utakmice 23. dionice SuperSport HNL-a u kojoj će snage odmjeriti Dinamo i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran na stadionu Varteksa završio je rezultatom 1:1. Prvotni sraz u Zagrebu je pak odgođen zbog europskih obveza Modrih i još uvijek nije određen novi datum odigravanja.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Zagorca, Stojkovića, Kačavendu, Moharramija, Ogiwaru, Perića, Šutala i Roga dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Dinama Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Jasno je da je svaka utakmica priča za sebe, novo dokazivanje… Veseli me što su naši dečki pokazali psihološku snagu, jer nije lako nakon svega što se događalo doći na noge Betisu u goste. Drago mi je da smo pokazali inat i prkos. Nastojat ćemo dosta toga preslikati i u nedjelju. Čekat će nas suparnik koji će se orijentirati na polukontre i kontre. Mi ćemo se držati plana igre, da budemo kombinatorni, dosta pokretljivi i da pucamo što više na gol. To je, uostalom, zahtjev pred svaku utakmicu. Imamo stvarno puno igrača s odličnim šutem i zato me nekad čudi što želimo sve nekako iskombinirati tako da pokušamo ušetati u gol.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Nikola Šafarić je dodao: “Prije svega, čestitao bih Dinamu na odličnom rezultatu, stvarno je odigrao vrhunsku utakmicu u Sevilli koja mu je digla i samopouzdanje tako da smo svjesni da nas čeka težak posao. No, i mi smo se digli fizički i psihički. Dolazimo polako u stanje koje želimo, atmosfera u svlačionici je odlična i mislim da ćemo spremni dočekati dvoboj s Dinamom. Dečkima je to šansa da odigraju jedan derbi, derbi kola pred ja mislim puno ljudi na tribinama, da uživaju, pa da se pokušamo suprotstaviti Dinamu na najbolji mogući način i da idemo po pozitivan rezultat. E sad, koliko ćemo biti pravi vidjet ćemo, no dat ćemo sve do sebe da odigramo jednu dobru utakmicu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Terzić iz Podstrane kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), suce će kontrolirati Danijel Trampus (Osijek), a časnik za sigurnost je Vlado Dominić.