Nevjerojatnim golom Galešića Rijeka slavila u Koprivnici

U 9. kolu SuperSport HNL-a Rijeka je na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici bila bolja od Slaven Belupa rezultatom 0:1 (0:1).

Bijeli su do sva tri boda došli nevjerojatnim pogotkom Nike Galešića koji je u 40. minuti nakon solo prodora u kojem je loptu vukao 70 metara svladao Sušaka.

Izabranici Željka Sopića su tako upisali petu pobjedu u sezoni kojom su zaostatak za vodećim Hajdukom smanjili na dva boda. Farmaceuti su pak peti put teren napustili pognute glave.

U idućem kolu na Apaš stiže Osijek dok će Rijeka nakon kup gostovanju u Novskoj kod Libertasa u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Rudešom.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo već u 3. minuti kada je Fruk ubacio iz kornera, a Galešić je glavom s pet metara pucao pored stative.

Uslijedile su i dvije dobre akcije Slavena. Prvo je u 14. minuti Bosec s desne strane pronašao Mioča koji je sa šest metara pucao poviš gola, a potom je četiri minute kasnije Hoxha s lijeve strane asistirao za Štefulja, no njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Fruk.

Gosti su u vodstvo došli u 40. minuti nevjerojatnim golom Nike Galešića. Stoper Rijeke je povukao loptu na dvadesetak metara od svog gola, prošetao se kroz sve linije Slavena te je na koncu preciznim udarcem s desetak metara pogodio suprotnu malu mrežicu. Sjajan način za doći do prvijenca u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Štefulj je u 52. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a Goda je u petercu u posljednji trenutak ispred Mioča odbio loptu u korner.

U 61. minuti Mioč je proigrao Hoxhu koji je snažno pucao s desetak metara, a lopte je prošla pored suprotne vratnice.

Hoxha je u akciji i u 69. kada uputio prizemni udarac sa 17 metara iskosa, a Labrović je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov bliži kut.

Gosti su potom do konca susreta bez većih problema sačuvali prednost stečenu u prvom dijelu.

Deveto kolo bit će zaključeno od 19:15 kada se u Kranjčevićevoj sastaju Rudeš i Dinamo.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 9. kola SuperSport HNL-a od 17 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici snage će odmjeriti Slaven Belupo i Rijeka.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Međimoreca i Caimacova dok su gosti bez Čabraje i Petroviča.

Trener Farmaceuta Roy Ferenčina je u najavi rekao: “Nadam se da će što više ljudi doći na stadion. Znamo da je Rijeka dobra momčad, no mi vjerujemo u nas i želimo osvojiti bodove. Optimističan sam i svi zajedno čekamo početak utakmice.”

Strateg Rijeke Željko Sopić je dodao: “Slaven je promijenio trenera, trener je postao, mogu reći moj najbolji prijatelj Roy Ferenčina. On će definitivno promijeniti stil igre. Domaćini će sigurno biti puno agresivniji i ratoborniji, potući će se za svaku loptu. Mislim da neće više “iskakati” tako visoko kao kod prijašnjeg trenera. Sve u svemu, spremni smo, idemo u Koprivnicu pokušati uzeti sva tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Dario Kolarević (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Vladislavci). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Kolan).