Dinamo uz hat-trick Drmića nadigrao Rudeš

Uvjerljivom pobjedom Dinama u Kranjčevićevoj zaključeno je 9. kolo SuperSport HNL-a. Plavi su protiv Rudeša slavili rezultatom 1:5 (0:2), a posebno se istaknuo Josip Drmić koji je postigao hat-trick. Za goste su još poentirali Mahir Emreli i Gabriel Vidović dok je počasni zgoditak za goste postigao Riad Mašala.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako upisali petu pobjedu u sezonu, a derbi s Hajdukom koji je na rasporedu za tjedan dana dočekuju s dva boda manje od Bilih i uz odigranu utakmicu manje. Prije toga očekuje ih i kup sraz s Ponikvama.

Rudeš je pak prvi krug prvenstva okončao samo s jednim osvojenim bodom te ga u nastavku sezone očekuje težak zadatak kako bi očuvao prvoligaški status. Priliku za bolja izdanja imat će sljedećeg vikenda protiv Rijeke, a prije toga će u kupu gostovati kod Croatije u Zmijavcima.

Već u 3. minuti susreta Mihajličenko je ubačajem s lijeve strane pronašao Drmića čiji pokušaj glavom sa sedam metara brani Kralj.

Do nova šanse smo čekali 26. minuti kada je s lijeve strane ubacio Drmić, a Emreli je sa šest metara glavom poslao loptu malo pokraj bliže stative.

Minutu kasnije gosti dolaze u vodstvo. Bila je to akcija u tri poteza u kojoj je Ljubičić uposlio Vidovića, a on je onda idealno poslužio Drmića kojem nije bilo teško zatresti mrežu za svoj prvijenac u aktualnoj sezoni. Pogodak je potvrđen i iz VAR sobe koja je ispitivala je li asistent bio u zaleđu.

Dinamo do novog zgoditka dolazi u 38. minuti. Ponovno je to bila akcija u tri poteza u kojoj su sudjelovali Ljubičić i Vidović, a ovaj put se u strijelce upisao Emreli koji je glavom s deset metara poslao loptu u donji desni kut Kraljeva gola. Azerbajdžanski ofenzivac je tako došao do trećeg gola u sezoni.

Start drugog poluvremena ponudio je novi zgoditak u mreži Rudeša. Do svog drugog gola na susretu došao je Drmić koji se nakon asistencija Sučića oslobodio Bašića, a potom je špicem s desetak metara poslao loptu pored Kralja.

Nakon dvije asistencije u strijelce se u 53. minuti upisao i Vidović koji je driblingom zavarao Matića, a potom je snažnim udarcem s ruba šesnaesterca poslao loptu pod gredu. Za mladog reprezentativca to je bio drugi pogodak otkad je ovog ljeta došao u Maksimir.

Domaćin je zaprijetio u 55. minuti preko iskusnog Tomečaka koji je poslije ubačaja Vukmanovića glavom sa sedam metara pucao malo pored stative.

Tri minute kasnije smo vidjeli i hat-trick Drmića. Nakon proigravanja Baturine Emreli je glavom spustio loptu za napadača Plavih koji je iz peterca uspio zatresti mrežu.

Kulenović je u 68. minuti snažno pucao s 15-ak metara iskosa, a Kralj je odbio loptu koja je išla u njegov bliži kut.

Konačan rezultat na utakmici postavljen je u 83. minuti kada Mašala presjekao dodavanje Bernauera, a onda je preciznim prizemnim udarcem s 15 metara postigao svoj prvijenac za Rudeš.

Istra 1961 – Lokomotiva 2.10. 18h

Devetu dionicu SuperSport HNL-a će od 19:15 u Kranjčevićevoj zaključiti Rudeš i Dinamo.

Domaćin u ogled ulazi bez Oddeija dok gosti ne mogu računati na Stojkovića, Kačavendu, Mišića, Špikića, Šutala i Ristovskog.

Trener Rudeša Toni Golem je u najavi rekao: “Svi znamo snagu Dinama. Gledao sam ga uživo protiv Astane, prava europska momčad, ‘poduplana’ na svim pozicijama. Realno, pripremamo se za utakmicu kao i za svaku drugu, s time da se za Dinamo malo teže pripremiti, zbog širine njegovog kadra. Vjerujem da će priliku dobiti igrači koji nisu dobivali baš puno minutaže. Mi se pripremamo, u dobrom smo stanju, nemamo ozlijeđenih, osim Oddeija, ali koji je ozlijeđen još otprije i koji nije u trenažnom procesu otkad sam ja ovdje. Drugi su svi zdravi i spremni, i jedva čekamo utakmicu.”

Njegov kolega na klupi Plavih Sergej Jakirović je dodao: “Ne mogu se oteti dojmu da je Rudeš trebao imati poneki bod više s obzirom na prikazano u dosadašnjem dijelu prvenstva. Na samom startu sezone, u 1. kolu, vodio sam Rijeku upravo protiv Rudeša, a iako smo pobijedili s 4:0, naš je suparnik mogao tada zabiti najmanje jedan gol. Momčad Rudeša nije bila nimalo impresionirana. Imaju kvalitetne igrače, ali sigurno će se puno toga pitati nas. Ne sumnjam da ćemo biti ozbiljni, koncentrirani jer dečki dobro znaju gdje smo donedavno bili i da smo sad uhvatili ritam, smanjili bodovni zaostatak za vrhom ljestvice, znaju da nam je svaka utakmica jako važna i da se želimo dobro prezentirati, pružiti pravu igru, kontrolirati dvoboj i osvojiti tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić (Potravlje) kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Vice Vidović (Solin) i Ante Terzić (Podstrana), a u VAR sobi će biti Ante Čuljak i Ante Čulina iz Zagreba. Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvac) dok će časnik za sigurnost biti Vlado Dominić.