Obranama Ivušića u ruletu jedanaesterca Hrvatska izborila finale ACUD Cupa

Screenshot: Nova TV

Hrvatska je izborila finale ACUD Cupa. Izabranici Zlatka Dalića su u polufinalnom ogledu na stadionu Cairo International nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bili bolji od Tunisa rezultatom 4:5 (0:0). Junak dvoboja je bio vratar Ivica Ivušića koji je u raspucavanju u tri navrata obranio udarce suparničkih igrača.

Vatreni će u finalu koje se u utorak, 26. ožujka, od 21 sat igra na novom stadionu u administrativnom središtu Kaira odmjeriti snage s domaćinom Egiptom koji je prethodno rezultatom 1:0 svladao Novi Zeland.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo kvalitetan nogomet, naročito s hrvatske strane koja je ozbiljnije zaprijetila samo jednom i to u 28. minuti kada je Kovačić petom proigrao Kramarića čiji udarac s dvadesetak metara odlazi iznad grede.

S druge strane Tunis je odličnu šansu imao u 26. kada je s desne strane ubacio Kechrida, a Abdi je sa sedam metara iz dobre pozicije pucao pored suprotne stative. Pet minuta kasnije nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane Jelassi je glavom s pet metara matirao Livakovića, no pogodak nakon VAR provjere zbog minimalnog zaleđa nije priznat.

Vatreni su u drugo poluvrijeme ušli znatno bolje te su prvi put zaprijetili u 51. minuti kada je ubačaj Kramarića s lijeve strane iskoristio Pašalić te je sa šest metara pucao glavom poslavši loptu malo pored stative. Pet minuta kasnije nakon ubačaja Sose obrana Tunisa loptu odbija do Gvardiola koji je šutirao sa 17 metara, a loptu je na putu prema golu glavom skrenuo Kramarić, ali Ben Said odlično paradom čuva svoju mrežu.

Dvoboj po dobru neće pamtiti Erlić obzirom da je u 58. minuti zbog ozljede mišića morao napustiti igru, a priliku je dobio Ćaleta-Car.

Pritisak Hrvatske se nastavio i u 63. minuti kada je sa 17 metara dobro šutirao Ivanušec, a lopta je prohujala malo pored suprotne stative.

Dvije minute kasnije Tunižani su tražili kazneni udarac sugerirajući da je Ćaletu-Cara lopta u šesnaestercu pogodila u ruku, no egipatska sudačka ekipa nije se oglasila.

U 70. i 71. minuti nakon ubačaja iz kornera Majera glavom su s vrha peterca pucali Ćaleta-Car te Gvardiol, no lopta je otišla malo previsoko.

Jedinu šansu Tunisa u drugom dijelu bilježimo u 76. minuti kada je s desne strane dobro ubacio Achouri, a iz drugog plana se ubacio Ltaief te je s vrha peterca šutirao malo iznad grede.

Nakon ubačaja iz kornera u 92. minuti lopta se odbija do Marca Pašalića koji je snažno zapucao sa 17 metara, no vratar Tunisa uz male poteškoće ipak hvata loptu. Bila je to posljednja šansa u osnovnom dijelu utakmice.

Obzirom da nakon 90 minute igre nije bilo golova pobjednika je odlučilo raspucavanje s bijele točke:

1. serija: Vlašić – Dahmen obranio; Romdhane – zabio
  2. serija: Kramarić – zabio; Laidouni – zabio
  3. serija: Petković – zabio; Ali Abdi – zabio
  4. serija: Majer – zabio; Jelassi – Ivušić obranio
  5. serija: Mario Pašalić – zabio; Ltaief – zabio
  6. serija: Juranović – Dahmen obranio; Jaziri – Ivušić obranio
  7. serija: Marco Pašalić – zabio; Haddadi – Ivušić obranio