Obregon iz kaznenih udarac osigurao tri boda Rijeci u Velikoj Gorici

Rijeka je u posljednjoj utakmici 22. kola SuperSport HNL-a, u teškim uvjetima kišom natopljenog travnjaka, slavila kod Gorice rezultatom 0:2 (0:0). Junak pobjede je bio Jorge Obregon koji je u dva navrata realizirao kazneni udarac. Bio je tu susret s čak četiri udarca s bijele točke u kojem su prethodno visoko iznad gola pucali Rijekin Marko Pjaca i Goričin Ante Matej Jurić.

S nova tri boda momčad koju vodi Željko Sopić je zadržala vodeću poziciju na ljestvici s dva boda više od Hajduka i šest od Dinama koji ima odigranu utakmicu manje. Izabranici Dinka Jeličića su pak upisali peti prvenstveni poraz u nizu, a za pobjedu ne znaju već sedam dvoboja. U sljedećem kolu Rijeka će na Rujevici ugostiti Lokomotivu dok će Gorica gostovati na Opus Areni kod Osijeka.

Prvu veliku šansu na utakmici Rijeka je kreirala u 15. minuti kada je Pjaca odlično proslijedio loptu do Jankovića koji je potom sa sedam metara iskosa pucao malo pored suprotne stative. Uslijedilo je ubačaj Pašalića iz kornera te pokušaj glavom Pjace kojeg Radeljić na drugoj stativi nije stigao usmjeriti u gol.

Nakon prekršaja Solde zbog kojeg je zaradio žuti karton, igru je u 33. minuti, morao napustiti Janković, a šansu je dobio Petrović.

Gorica je zaprijetila u 44. minuti kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara snažno pucao Jurić, a lopta je odletjela malo iznad prečke.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Pjaca je iz kaznenog udarca dobio priliku svoju momčad dovesti u vodstvo, ali je pucao visoko iznad grede. Prethodno je nakon VAR provjere sudac Strukan pokazao na bijelu točku smatrajući da je Jurić u šesnaestercu čvrstim startom napravio prekršaj nad Radeljićem.

Šansu da dođe gola u sedmoj minuti nadoknade je imala i Gorica kad se lopta odbila do Mrzljaka koji je pucao s desetak metara iskosa, a Matavž je skrenuo loptu prema golu, no u posljednji trenutak je glavom reagirao Smolčić te ju je usmjerio prema korneru.

Priliku povesti iz kaznenog udarca je u 52. minuti dobila i Gorica, ali je Jurić pucao identično kao i Pjaca, visoko iznad gola. Prethodno je sudac Strukan vidio prekršaj Radeljića na Mitroviću van linije 16 metara, ali je nakon VAR intervencije pokazao na bijelu točku jer se isti dogodio unutar kaznenog prostora.

Nakon kombinacije iz kornera u 55. minuti glavom su pucali Jurić i Leš, no odličnim reakcijama Labrović spašava svoj gol.

Rijeka je mrežu Gorice zatresla u 62. minuti snažnim udarcem Obregona pod gredu s desetak metara, ali pogodak zbog prethodnog zaleđa kolumbijskog napadača nije priznat.

Treći kazneni udarac Strukan je dosudio u 65. minuti i to ponovno nakon VAR provjere u kojoj je vidio da je Leša nakon kombinacije iz auta lopta pogodila u ruku. Ovaj put odgovornost je preuzeo Obregon koji je svoju momčad četvrtim ovosezonskim golom doveo u vodstvo.

Pitanje pobjednika je riješeno u 76. minuti kada je ponovno precizan s bijele točke bio Obregon. Ovaj put je kazneni udarac skrivio Maloča koji je na rubu šesnaesterca napravio prekršaj nad Pjacom.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Ivanović je u posljednjoj šansi na susretu ukrao loptu Maloči nakon čega je pucao s osam metara za dobru obranu Banića, a odbijenu loptu je potom iz odlične pozicije visoko iznad gola poslao Grgić.

Dinamo – Varaždin 18.2. 17:10h

U posljednjem susretu 22. kola SuperSport HNL-a od 17:10 se sastaju Gorica i vodeća Rijeka. U njihovom prvom ovosezonskom srazu na istom stadionu gosti su nakon preokreta slavili rezultatom 2:3 dok su na Rujevici bili bolji s 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Majstorovića, Pršira i Ndockyta dok su gosti bez Dilavera, Čabraje, Fruka i Gode.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi istaknuo: “Nemamo puno prostora za kalkulaciju, svaki bod nam je izrazito bitan da izađemo iz negativne serije. Očekujem dobru reakciju ekipe i napravit ćemo sve da uzmemo bodove.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je dodao: “Igramo drugu utakmicu protiv Gorice u kratkom vremenu. Bez obzira na nešto lošije rezultate Gorice mislim da su dobra momčad i da će se boriti za vrh do kraja prvenstva. Dobro su vođeni, u životu nekad radite naporno i nemate uspjeha, ponekad ne radite maksimalno, a imate rezultate.  Mi imamo određene probleme, ali iskreno se nadam i vjerujem da 11 igrača koji će istrčati da će ostaviti zadnji atom snage na terenu da probamo uzeti tri boda. Nadam se da će se “krvna” slika momčadi popraviti, ali nisam optimist za ovu utakmicu protiv Gorice.”

Glavni sudac utakmice je Splićanin Duje Strukan kojem će asistirati Alen Jakšić (Split), Vice Vidović (Solin) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Marjan Tomas (Vladislvaci). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), suce će kontrolirati njegov sugrađanin Domagoj Ljubičić dok će časnik za sigurnost biti Marko Svilić.