Osijek nevjerojatnim preokretom nadoknadio tri gola zaostatka i slavio kod Rudeša

U 2. kolu SuperSport HNL-a Osijek je u Kranjčevićevoj na nevjerojatan način došao do tri boda protiv Rudeša. Bijelo-plavi su nadoknadili tri gola zaostatka te su na koncu slavili rezultatom 3:4 (3:1). Junak pobjede bio je Mijo Caktaš koji je u igru ušao u 70. minuti nakon čega je postigao hat-trick. Preokret je pak preokrenuo Ramon Mierez, a za domaćina su se prethodno u strijelce upisali Andrej Lazarov i dva puta Luka Pasariček.

Rudeš tako nakon dva kola ima nula bodova na kontu dok su izabranici Stjepana Tomasa na maksimalnom učinkom pri čemu su s deset golova pokazali iznimnu učinkovitost. Za tjedan dana dana Rudeš gostuje kod Slaven Belupa dok se Osijek okreće europskim izazovima obzirom da je odgodio utakmicu s Hajdukom.

Malo toga se u uvodnom dijelu utakmice događalo na travnjaku, a onda je domaćin u 23. minuti došao u vodstvo. Latković je proigrao Lazarova koji je poslao Mkrtchyana u prazno te je s desetak metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu. Makedonskom veznjaku bio je to prvijenac u dresu Rudeša.

Osijek je prvi pokušaj imao u 32. minuti kada je Marić lako obranio udarac glavom Miereza sa sedam metara poslije ubačaja Pušića.

Dvije minute kasnije Rudeš je povećao prednost. Po lijevoj strani napada se sjurio Latković te je prošao pored neodlučnog Mkrtchyana, a onda je njegov udarac sa šest metara iskosa na samoj gol liniji u mrežu zakucao Pasariček. VAR je potom čak pet minuta provjeravao radi li se o zaleđu, a na koncu je pogodak priznat.

Čim se krenulo s centra Pasariček se ponovno upisao u strijelce. Bilo je to u 39. minuti kada je presjekao loptu ispred Drambaeva, a onda je iskoristio još jednu lošu reakciju Mkrtchyana te je sa sedam metara iskosa prizemnim udarcem svladao Malenicu.

Bijelo-plavi su zaostatak smanjili u 43. minuti. S lijeve strane je ubacio Bukvić, a Mierez je s druge stative pucao glavom te je pomoćni sudac signalizirao da je usprkos obrani Marića lopta prošla gol liniju. Argentinski napadač se tako u strijelce upisao treću utakmicu u nizu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Latković je proigrao Lazarova, a on je iz odlične pozicije s desetak metara pucao pored stative.

Dobru šansu Osijek je imao u 52. kada je Pušić iz kornera pronašao Miereza, a njegov udarac glavom s vrha peterca koji se odbija od travnjaka preko grede prebacuje Marić. Gržan je u 61. minuti pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla pored bliže stative.

Nakon ispucavanja Marića u 69. minuti i loše reakcije Brleka u prilici se našao Kovačević, no s desetak metara iskosa nakon što je pokušao zaobići Malenicu nije uspio pogodio okvir gola.

Novi pogodak u mreži Rudeša vidjeli smo u 76. minuti kada je asistent bio Nejašmić koji je petom ostavio loptu za Caktaša, a on je s 15 metara pogodio donji lijevi kut Marićeva gola. Napadač Osijeka se tako upisao u strijelce drugu prvenstvenu utakmicu u nizu.

Pušić je u 81. minuti ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Caktaš je glavom poslao loptu pokraj suprotne vratnice.

Minutu kasnije veliku šansu je imao Plazonja koji je bio u situaciji 1 na 1 s Malenicom, a vratar Bijelo-plavih brani njegov snažan udarac s 15 metara.

Osijek do izjednačenja dolazi u 83. minuti novim golom Caktaša. Ubačaj Pušića s lijeve strane vratar Marić je odbio ravno do iskusnog napadača koji je s četiri metra zatresao mrežu.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u 88. minuti. Nakon dugog ispucavanja Gržan je iskoristio lošu reakciju vratara Marića nakon čega je nesebično uposlio Caktaša, a on je hat-trickom donio tri boda svojoj momčadi.

U posljednjoj minuti utakmice nakon prodora i ubačaja Kovačevića po desnoj strani lopta dolazi na drugu stativu do Lazarova, a njegov snažan udarac sa sedam metara iskosa brani Malenica koji je tako spasio pobjedu svojoj momčadi.

Kolo će biti zaključeno od 21:05 kada se u Jadranskom derbiju na Poljudu susreću Hajduk i Rijeka.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 2. kola SuperSport HNL-a od 18:45 u Kranjčevićevoj se sastaju Rudeš i Osijek. Domaćin je u uvodnom kolu s 0:4 ispraćen s riječke Rujevice dok su Bijelo-plavi s čak 6:1 i uz šest različitih strijelaca svladali Slaven Belupo.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Liklina i Mihaljevića dok su gosti bez Zebeca i Bralića.

Kapetan Rudeša Tomislav Srbljinović je u najavi rekao: “Igrači su se okrenuli novoj utakmici, sigurno da nije ugodno nakon visokog poraza, ali novi tjedan donosi novu utakmicu i priliku za dokazivanjem i igrači su spremni za to bez obzira na to što se dogodilo prošlog vikenda. Možemo očekivati Rudeš koji je rastrčan, borben i željan dokazivanja. Svjesni smo da igramo protiv jako dobre momčadi, ali želimo ostvariti pozitivan rezultat i dat ćemo sve od sebe da do njega dođemo.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice koji se tako nakon stanke od godinu dana vraća na travnjak. Tom prilikom će mu pomagati Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Kolan), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.