Osijek slavio u Varaždinu

Pod vodstvom novog trenera Stjepana Tomasa Osijek je došao do druge uzastopne pobjede. Bijelo-plavi su u sklopu 32. dionice SuperSport HNL-a slavili na gostovanju kod Varaždina rezultatom 1:3 (0:1). Dvostruki strijelac je bio Ramon Mierez dok je mrežu domaćih zatresao i Domagoj Bukvić. Počasni pogodak za Varaždin zabio je Fran Brodić.

Gosti su tako upisali 12. slavlje u aktualnoj sezoni te su se opet, barem privremeno, vratili na treće mjesto ljestvice, a uz to su današnjeg suparnika u borbi za europske pozicije ostavili na šest bodova zaostatka.

U početnoj postavi Varaždina nije se našao najavljeni Teklić koji je otpao u posljednji trenutak pa je priliku od početka dobio Elezi.

Sraz su bolje otvorili gosti pa je već u 2. minuti udarac Miereza s ruba šesnaesterca obranio Zelenika, a minutu kasnije Bijelo-plavi su došli u vodstvo. Argentinski napadač je primio loptu skoro na centru, a onda se u svom solo prodoru riješio Pellumbija, Lamine i Urate da bi na koncu pored Puclina prizemnim udarcem s desetak metara svladao Zeleniku. Bio je to njegov deveti gol u prvenstvenoj sezoni.

U 8. minuti su kombinirali Brodić i Elezi, a pokušaj potonjeg 15 metara odlazi pored stative.

Mierez je blizu pogotka bio i u 15. minuti kada je dobro pucao glavom nakon ubačaja iz kuta Lovrića, ali vratar domaćih je prebacio loptu koja je išla pod gredu.

Varaždin se u igru mogao vratiti u 16. minuti kada je Elezi proigrao Šegu, a on se sjurio po desnoj strani te se odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora kojeg Malenica uspijeva obraniti.

Deset minuta kasnije Barišić je u posljednji trenutak blokirao udarac Puclina sa šest metara iskosa.

Izvrsno je u 36. minuti Brodić petom uposlio Elezija, a njegov prizemni udarac s desetak metara odlazi pokraj suprotne stative.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka udarac Lovrića je blokirao Lamine, a u nastavku akcije je Puclin u posljednji trenutak došao do lopte ispred Miereza.

Novi zgoditak u mreži Varaždina vidjeli smo u 40. minuti kada je prvijenac upisao Bukvić. Mladi ofenzivac je oduzeo loptu neopreznom Lamineu te je s 15 metara pogodio donji lijevi kut Zelenikinog gola.

Lovrić je zaprijetio u 42. minuti kada je šutirao sa 17 metara iskosa, a čuvar mreže Varaždina odbija loptu.

Na samom startu drugog poluvremena Varaždin je imao šansu doći do gola. Urata je proigrao Brodića koji se efektno oslobodio Čeberka, no njegov prizemni udarac brani Malenica. Na odbijenu loptu najbrži je bio Elezi, ali Barišić je u posljednji trenutak blokirao njegov pokušaj.

Šego je u 53. minuti nakon prodora ubacio s lijeve strane, a udarac Kolarića glavom s vrha peterca fantastično brani golman Osijeka.

Do svog drugog gola na susretu Mierez je došao u 60. minuti kada ga je ubačajem s desne strane pronašao Omerović, a on je atraktivno iz pada sa šest metara matirao Zeleniku.

Varaždin do gola ipak dolazi u 77. minuti kada je ponovno po lijevoj strani probio Šego te je idealno povratnim dodavanjem pronašao Brodića koji je prizemnim udarcem sa sedam metara poslao loptu iza leđa Malenice. Najboljem strijelcu domaćih u aktualnoj sezoni to je bio 11. pogodak.

Mierez je u 79. minuti pobjegao obrani Varaždina nakon čega je u situaciji 1 na 1 sa Zelenikom pucao pored vrata, a pomoćni sudac je potom signalizirao zaleđe.

Domaćin je blizu novog gola bio u 85. minuti kade je Pilj s desne strane ubacio za Mitrovskog, a on je s prve stative sa četiri metara pucao malo iznad grede. Bilo je to posljednje veliko uzbuđenje na utakmici.

Kolo se nastavlja od 18 sati kada na Poljudu počinje derbi Hajduka i Dinama u kojem je gostima dovoljan bod da osiguraju novi naslov prvaka Hrvatske.

U prvom susretu nedjeljnog programa 32. dionice SuperSport HNL-a Varaždin će od 15 sati dočekati Osijeka. Njihov prvi ovosezonski međusobni prvenstveni sraz odigran na stadionu Varteksa pripao je domaćinu rezultatom 4:1 dok su gosti na istom mjestu u osmini finala kupa slavili s 1:2. U Gradskom vrtu pak smo vidjeli remi 2:2 i slavlje gostiju s 0:1.

Domaćini su u današnjem ogledu lišeni usluga Perića, Postonjskog, Vuka i Drožđeka dok su Bijelo-plavi bez Brleka, Fiolića, Gržana i Nejašmića.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “S Osječanima imamo pozitivan skor. Njih smo pobijedili kod kuće 4:1 i bila je to možda i naša najbolja utakmica ove sezone. Preostali susreti bili su tvrdi, utakmica se lomila. Nakon dva poraza želimo napokon upisati pobjedu pred domaćom publikom.”

Treneri Osijeka Stjepan Tomas je dodao: “Sigurno da smo pozitivni, nekoliko dana sam ovdje, malo bolje sam upoznao suigrače i vidio da imaju ogroman potencijal. Užitak je s njima raditi, vidim da imaju veliki potencijal, brzo upijaju i usvajaju zahtjeve. Nadam se da ćemo se iz dana u dan dizati na tom planu, da ćemo biti još i bolji. Spremni smo, analizirali smo ih, pogledali sve njihove utakmice. Znamo dobro kako igraju u gostima, a kako kod kuće, mislim da ne bi trebalo biti iznenađenja i da ćemo biti spremni na sve što nas očekuje u Varaždinu.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić (Potravlje) kojem će pomagati Luka Pušić (Zagreb), Anto Marić (Zagreb) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), suce će kontrolirati Šime Vukić (Rijeka), a o sigurnosti će brinuti Vlado Dominić.