Osijek u povratničkoj utakmici Zorana Zekića slavio na Poljudu

U posljednjoj utakmici 12. kola SuperSport HNL-a Osijek je na Poljudu bio bolji od Hajduka rezultatom 0:2 (0:0). Za pobjedu Bijelo-plavih u povratničkoj utakmici Zorana Zekića za njihovim kormilom strijelci su bili Petar Brlek u 46. i Nail Omerović u 73. minuti.

Osijek je tako došao do pete prvenstvene pobjede kojom se dodatno priključio vodećim momčadima na ljestvici. Bili su pak doživjeli četvrti poraz odnosno drugi uzastopni čime su još jednom potvrdili da trenutno nemaju kapaciteta odgovoriti na proklamirane šampionske ambicije.

U idućem kolu za tjedan dana Hajduk gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa dok će Osijek na Opus Areni odmjeriti snage s Istrom 1961.

Prvu veću priliku na utakmici kreirali su gosti u 9. minuti kada je bljesnula kontra koju je na koncu nakon proigravanja Gržana udarcem s desetak metara iskosa okončao Caktaš, a Lučić je uspio odbiti loptu.

Minutu kasnije Gržan je ubacio s desne strane, a lopta je od bloka Melnjaka išla pod samu gredu Hajdukova gola, no vratar Bilih ju je uspio prebaciti preko prečke.

Domaćin je zaprijetio u 17. kada je Benrahou ubacio s desne strane, a Pukštas je na deset metara u ključnom trenutku promašio loptu. U nastavku akcije Sigur je uposlio Trajkovskog koji je s ruba šesnaesterca loše pucao visoko poviš gola. Dvije minute kasnije Sahiti je s lijeve strane ubacio za Melnjaka, a on je glavom također pucao iznad grede.

Na koncu prvog poluvremena Mierez je pao nakon što je od Šarlije dobio udarac u glavu, ali sudac Jović nije se oglasio što je izazvalo prosvjede gostujućih igrača jer je stoper Hajduka već od ranije imao žuti karton.

Trener gostiju je već na poluvremenu reagirao s dvije zamjene. Umjesto Pušića i Caktaša u igru su ušli Jugović i Lovrić.

U 15. sekundi drugog poluvremena Osijek je došao u vodstvo. Gržan je uposlio Miereza koji je gurnuo loptu za Jugovića, a on je na desetak metara iskosa ostao zaboravljen te je snažno pucao matiravši Lučića. Veznjak Bijelo-plavih je tako došao do prvijenca u aktualnoj sezoni.

Sahiti je u 50. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a udarac Pukštasa glavom s desetak metara nije bio precizan. Dvije minute kasnije Krovinović je pucao s dvadesetak metara, ali to je učinio loše tako da je lopta otišla iznad gola.

Najbolji igrač Hajduka Marko Livaja je priliku dobio od 57. minute kada je ušao u igru umjesto Šarlije.

Dvije minute kasnije Trajkovski je s lijeve strane ubacio na drugu stativu, ali Livaja i Pukštas nisu uspjeli doći do lopte.

U 70. minuti Benrahou je ubacio za Livaju koji je pored Maneva primio loptu na sedam metara nakon čega je snažno pucao poviš grede.

Tri minute kasnije nakon proigravanja Omerovića s dvadesetak metara je pucao Lovrić, a lopta je prošla malo pored desne stative.

Minutu kasnije Osijek dolazi do novog gola i to preko Omerovića koji je pucao s desetak metara iskosa, a lopta se odbija od stative te od leđa Lučića nakon čega je završila iza gol linije. I mladom reprezentativcu Bosne i Hercegovine to je bio prvijenac u dresu gostiju.

Gosti su blizu trećeg gola bili u 85. minuti kada je Lovrić dobro pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti te je zatresao stativu, a u nastavku je sa 16 metara snažno šutirao Jugović za obranu Lučića.

Hajduk je uzvratio u 86. kada je Livaja s lijeve strane ubacio na drugu stativu odakle je pucao Benrahou, a loptu je ispred gol linije izbio Bralić.

U petoj minuti sudačke nadoknade Krovinović je proigrao Melnjaka koji se oslobodio Duartea, ali je njegov pokušaj u posljednji trenutak blokirao Bralić. Bila je to posljednja situacija na utakmici vrijedna pažnje.

Dinamo – Lokomotiva 29.10. 17:10h

Dvanaestu dionicu SuperSport HNL-a će od 18 sati na Poljudu zaključiti Hajduk i Osijek kojeg će po prvi put u drugom mandatu na klupi voditi Zoran Zekić. Bit će to njihov prvi ovosezonski okršaj obzirom da je prvotni duel na zahtjev Osijeka odgođen te će se na Opus Areni odigrati u studenom.

Domaćin u današnjem ogledu nema na raspolaganju Ferra i Uremovića dok su gosti bez Bukvića i Fućka.

Trener Bilih Ivan Leko je u najavi rekao: “Osijek je uvijek nezgodan suparnik, i vani i doma. Naši dvoboji su utakmice intenziteta, strasti. Dobili su novog trenera koji je karakteran, želi dobro startati. Mi dolazimo iz poraza na Rujevici. Moramo dati sve za dobiti ovu utakmicu. Druga je stvar što bi mi voljeli igrati bolje, da vidimo taj napredak. U Rijeci nismo zaslužili izgubiti, ali kad se dogodi treći poraz, onda je drama svih drama. Sada je kao i svaka druga domaća poslije poraza duplo bitna.”

Njegov kolega Zoran Zekić je dodao: “Atmosfera je ovih dana prije svega radna. Želim što prije i što bolje upoznati i igračke osobine, ali i karakter svakog našeg igrača. Što se nadolazeće utakmice tiče, moramo respektirati Hajduk koji je u vrhu ljestvice i stalno je domaćin pred punim tribinama, dok mi taj respekt moramo ponovno zaslužiti, a to možemo samo dobrim igrama i rezultatima. Nadam se da baš nećemo biti baš ljubazni gosti, međutim, neke stvari moramo ispravljati. Moramo znati koja nam je ideja kada imamo loptu i izgledati kao momčad. Cilj nam je, naravno, igrati što bolji nogomet, što je više moguće napadački i da nam to donese željene rezultate. Ne smijemo se bojati pogreške, nego otpustiti kočnice i biti hrabri. Volio bih da svi skupa uživamo u derbiju.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Anto Marić (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost Marko Svilić.