Pašalić odlučio Jadranski derbi i izbacio Hajduk iz utrke za naslov prvaka

Screenshot: MAX Sport

Rijeka je slavila u Jadranskom derbiju! Golom Marca Pašalića u 70. minuti domaćin je pred nešto više od osam tisuća gledatelja na Rujevici u posljednjoj utakmici 29. kola SuperSport HNL-a slavio rezultatom 1:0 (0:0).

Izabranici Željka Sopića su 20. pobjedom u sezoni, uz odigrani dvoboj više, zadržali pet bodova prednosti pred Dinamom dok su prednost nad Hajdukom povećali na velikih deset bodova. Momčad Mislava Karoglana je pak upisala četvrti poraz u nizu te je nakon kupa ispala iz utrke i za naslov prvaka.

U idućem kolu Rijeka će za tjedan dana gostovati kod Istre 1961 na Aldo Drosini dok će Hajduk seriju derbija zaključiti domaćim okršajem s Osijekom.

U prvom dijelu utakmice nismo vidjeli nijednu izglednu priliku. Obje ekipe su prijetile tek nakon kornera, no ni iz njih nisu uspjeli izraditi šansu.

Odmah na startu drugog poluvremena Rijeka je preko Pašalića kreirala prvo uzbuđenje. Njegov udarac s oko 25 metara je od bloka Pukštasa išao u donji lijevi kut Lučićeva gola, a vratar Hajduka je paradom odbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta glavom je iz srca šesnaesterca šutirao Radeljić poslavši loptu malo iznad grede.

Domaćin je do gola vrijednog pobjede došao u 70. minuti. Nakon dodavanja Pjace Fruk je spretno i sretno proslijedio loptu do Pašalića koji je s desetak metara iskosa snažnim udarcem zatresao mrežu za svoje peti zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Najbliže izjednačenju Hajduk je bio u 76. minuti kada je Perišić s lijeve strane idealno poslužio Trajkovskog koji je iz odlične pozicije s druge stative glavom pucao malo pokraj stative.

Tri minute kasnije Brekalo je s desne strane ubacio za Perišića koji je s desetak metara iskosa odmah pucao iz voleja, no nije bio precizan. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Istra 1961 – Rijeka 14.4. 19h

Jadranskim derbijem koji na Rujevici počinje u 19:30 zaključit će se 29. kolo SuperSport HNL-a. Rijeka je u njihovom prvom ovosezonskom međusobnom duelu na istom stadionu slavila s 1:0 dok je Hajduk na Poljudu upisao pobjedu s 1:0 i poraz od 1:2.

Domaćin u današnjem srazu nema problema s izostancima dok su gosti bez L. Kalinića, Melnjaka, Šarlije, Žapera, Dajakua, Čuića i Livaje.

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi istaknuo: “Igramo Jadranski derbi i bez obzira na ova tri poraza u nizu Hajduk će uvijek biti Hajduk. Očekuje nas teška utakmica u kojoj ćemo morati biti puno bolji nego u utakmici Kupa protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj. Maksimalno vjerujem u svoje dečke i nadam se da ćemo polučiti dobar rezultat i osvojiti tri boda.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je dodao: “Siguran sam da igrači imaju to u sebi. Treba nam doza inata, prkosa. Poraz uvijek ostavi efekt na tebe, imali smo par utakmica ove sezone gdje nam se okrenulo na drugu stranu. Lokomotiva penal, derbi s Dinamom, imali smo tri-četiri šanse. Igrati za Hajduk je poseban pritisak, a kada dođe poraz to se onda vidi. Baš u Rijeci može biti klik da stvari odu na našu stranu. Uvjeren sam da će momci ostaviti sve na terenu. Trebaš staviti utakmicu u svoj kontekst. Vjerujem da će Rijeka u prvih 20 minuta biti jako agresivna. Mladi su, a imaju nekolicinu iskusnih, prekaljenih igrača. Postoji razlog zašto su tu gdje jesu. Ne bih previše o njima, fokus je na nama. Uz dužan respekt kvaliteti Rijeke puno je bitnije kako da se mi vratimo na potreban nivo.”

Glavni sudac utakmice je Horațiu Feșnic iz Rumunjske kojem će asistirati sunarodnjaci Vasile Marinescu, Mihai Artene i Calin-Iulian Calin dok će u VAR sobi biti Catalin Popa i Ciprian Dansa. Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a časnik za sigurnost Marko Svilić.