Perković zabio za pobjedu Dinama na Aldo Drosini

Pogotkom bivšeg igrača Zeleno-žutih Maura Perkovića Dinamo je pred 3.891 gledateljem na Aldo Drosini u Puli u sklopu 20. kola SuperSport HNL-a bio bolji od Istre 1961 rezultatom 0:1 (0:1). Bila je to utakmica siromašna prilikama u kojem je odlučio ubačaj Ristovskog iz 36. minute kojeg je u zgoditak pretvorio mladi reprezentativac Hrvatske.

Dinamo je tako i treći put ove sezone bio bolji od Istre, a 11. pobjedom u aktualnoj sezoni Rijeci se približio na bod, a Hajduku na četiri boda zaostatka. Trijumf je donio i olakšanje za trenera Sergeja Jakirovića čiji je status proteklih dana bio pod upitnikom. Momčad Davida Catale je pak upisala deseti poraz te je i dalje na pretposljednjem mjestu ljestvice s velikom prednošću ispred fenjeraša Rudeša.

Zagrebačka momčad će u idućem kolu na Maksimiru dočekati Goricu dok Istru 1961 očekuje regionalni derbi s Rijekom na Rujevici.

Malo toga smo vidjeli do 36. minute kada je Dinamo došao u vodstvo. S desne strane je na drugu stativu dobro ubacio Ristovski, a iz drugog plana je utrčao Perković te je glavom s vrha peterca matirao Majkića. Bivši član Zeleno-žutih je tako došao do drugog gola u plavom dresu, a zanimljivo da je oba postigao protiv svog bivšeg kluba.

Istra je prvu šansu imala u 70. minuti kada se na desetak metara iskosa za udarac izborio Ekong te je loptu poslao pored suprotne stative. Do boda su pak mogli doći u 94. minuti kada je Ekong u situaciju 1 na 1 izbacio Vuka, ali njegov pokušaj sa šest metara iskosa odlično brani Zagorac.

Dvadeseto kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati sastaju Gorica i Lokomotiva dok je termin od 17:45 rezerviran za Jadranski derbi na Poljudu.

Standings provided by Sofascore

Ranije obavljeno:

U sklopu 20. dionice SuperSport HNL-a od 17:10 sati na Aldo Drosini počinje duel Istre 1961 i Dinama. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Puli završio je slavljem Plavih s 0:3 dok je na Maksimiru zagrebačka momčad slavila identičnim rezultatom.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ercega, Matheusa i Lisicu, a gosti su bez Stojkovića, Kačavende, Mišića, Šutala, Rukavine i Perića.

Trener Zeleno-žutih David Catala je u najavi rekao: “Nakon duge pauze, ekipa je spremna ponovno krenuti s natjecanjem. Suočit ćemo se s drugim dijelom sezone s najboljom energijom i to počevši od danas. Znamo da nas čeka veliki izazov, teška utakmica, ali kao i uvijek pozitivan sam, igrači izvrsno treniraju i uvjereni smo da možemo odigrati dobru utakmicu. Želimo navijačima dati pobjedu! Analizirali smo prošle utakmice s Dinamom, želimo ispraviti greške koje smo radili. Idemo bez straha, vjerujemo da mi to možemo. Želim da napravimo korak naprijed u ovom dijelu sezone, pokazati novo lice, biti hrabri i igrati bez straha. Nemamo što izgubiti, očekujem da se natječemo više nego ikada, da se igrači bore 90 minuta i da idu naprijed bez straha.”

Strateg Dinama Sergej Jakirović je izjavio: “Veliki je šok to što nam se dogodilo u utorak, analizirali smo utakmicu, neke stvari i dalje ostaju nejasne, ali moramo gledati prema naprijed i pokušati već danas napraviti sve da na terenu radimo ono što smo činili i na pripremama. Ništa nije ukazivalo na to da će biti tako loše. Porazgovarali smo s igračima, otvoreno i iskreno, oni su ljutiti i bijesni zbog svega što se dogodilo, nadam se i uvjeren sam da će u subotu sve to kanalizirati u energiju koja će nam donijeti puno bolju prezentaciju i tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Splićanin Duje Strukan kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.