Petković spasio Dinamo od novog poraza protiv Lokomotive

U odličnom dvoboju u kojem je posebno zanimljivo bilo u prvom poluvremenu Lokomotiva i Dinamo su na rasprodanoj Kranjčevićevoj pred rekordnih 4.950 gledatelja odigrali bez pobjednika. Rezultat je na koncu bio 2:2 (2:2). Domaćin je vodio u dva navrata golovima Fabijana Krivaka i Duje Čopa da bi bod Modrima donio dvostruki strijelac Bruno Petković.

Izabranici Sergeja Jakirovića su petim remijem u sezoni ostali na trećem mjestu ljestvice s tri boda zaostatka za Rijekom i jednim za Hajdukom. Momčad koju vodi Silvijo Čabraja je pak zabilježikla 11. neriješni ishod čime su rekorderi lige. Za tjedan dana Dinamo će u Maksimiru ugostiti Varaždina dok će Lokomotiva gostovati na Rujevici kod Rijeke.

Lokomotiva je uoči početka utakmice napravila jednu promjenu u početnom sastavu. Najavljeni Leovac je otpao dok je priliku dobio Žilinski.

Domaćin je u vodstvo došao u 18. minuti kada je Smakaj odlično proigrao Krivaka koji se ubacio iz drugog plana pobjegavši Ogiwari i Perkoviću, a onda je u situaciji 1 na 1 sa Zagorcem mirno poslao loptu u gol. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Kalaica je u 25. minuti šutirao za dvadesetak metara što je bio lagan zadatak za čuvara mreže Dinama. Deset minuta kasnije Mudražija je proigrao Krivaka koji se pored Ogiware izborio za udarac s desetak metara, no pucao je visoko iznad gola. U 38. minuti iz daljine je pucao Goričan za još jednu sigurnu obranu Zagorca. Minutu kasnije isti igrač je presjekao dodavanje nakon čega se sjurio prema golu, no na kraju ga je Živković dovoljno omeo pa je loptu pokupio golman Dinama.

Gosti su izjednačili u 40. minuti. Špikić je probio po desnoj strani pored Žilinskog nakon čega je povratnim dodavanjem uposlio Petkovića čiji udarac u vlastitu mrežu skreće Mersinaj.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Ogiwara je dobro ubacio s lijeve strane, a Špikić se ubacio ispred Žilinskog te je pucao pored gola.

Lokomotiva ponovno dolazi u vodstvo u 50. minuti prvog dijela kada su po desnoj strani kombinirali Krivak i Smakaj nakon čega je potonji na drugoj stativi pronašao usamljenog Čopa kojem nije bilo teško poslati loptu u gol.

Domaćin ipak nije s vodstvom otišao na odmor jer je u osmoj minuti nadoknade ponovno poentirao Petković. Nakon ubačaja Baturine s lijeve strane najbolji igrač Modrih je snažnim udarcem glavom sa sedam metara zakucao loptu pokraj bliže stative. Bio je to njegov osmi gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Drugo poluvrijeme je započelo ubačajem Ogiware u 48. minuti nakon kojeg je s desetak metara pored gola loptu poslao Ristovski. Minutu kasnije je iz nešto bliže udaljenost iz okreta pucao Bulat za obranu Čavline.

Lokomotiva je blizu pogotka bila u 52. minuti kada je Goričan presjekao dodavanje Zagorca nakon čega je uposlio Mudražiju, a on je gurnuo loptu prema drugoj stativi gdje je natrčao Krivak, no njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Mišić.

Dinamo je uzvratio šest minuta kasnije kada je Ogiwara ubacio za Kaneka koji je povratnom loptom idealno poslužio Hoxhu, a njegov udarac s vrha peterca odlazi malo pored stative.

Nakon ubačaja Ristovskog u 72. minuti Petković je spustio loptu za Vidovića koji je iz dobre pozicije sa šest metara iskosa pucao poviš gola. U 86. minuti Ristovski je snažno pucao sa 17 metara, ali preko grede.

Početak sudačke nadoknade je ponudio ubačaj Kaneka i udarac glavom Ristovskog s pet metara kojeg sigurno lovi Čavlina. Bila je to posljednja uzbudljivija situacija na utakmici.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati na Poljudu sastaju Hajduk i Slaven Belupo dok u 17:10 počinje duel Gorice i Rijeke.

U sklopu 22. kola SuperSport HNL-a od 17:10 u Kranjčevićevoj se sastaju Lokomotiva i Dinamo. Njihova dva prethodna ovosezonska međusobna susreta odigrana su u Maksimiru. U prvom su Plavi nakon preokreta u sudačkoj nadoknadi slavili s 2:1 da bi potom Lokomotiva uzvratila pobjedom od 0:3 u kojem je hat-trick zabio Duje Čop.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Bubanju, a gosti su bez Kačavende, Stojkovića, Šutala, Perića, Moharramija, Emrelija i Theophilea.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je rekao: “Očekujem da će Dinamovi nogometaši imati dodatan motiv, šokirali smo ih na njihovom travnjaku i sigurno će pokušati isprati tu gorčinu. Svjesni smo toga, ali vjerujem da opet možemo odigrati dobru utakmicu u gradskom derbiju.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je dodao: “Naravno, svaka je utakmica priča za sebe, stvarno smo loše otvorili proljetni dio, nitko nije mogao niti sanjati da će biti tako, ali to je nogomet. Pred nama je sad nova važna utakmica pred vjerojatno rasprodanim tribinama u Kranjčevićevoj, želimo odigrati puno bolje, odgovornije i ozbiljnije, a naravno i efikasno pa da uz pomoć publike napravimo sve da osvojimo tri boda. Lokomotiva je opasna iz kontranapada, morat ćemo voditi računa o tome. Očekujem da će oni zaigrati istim načinom kao u prethodnoj maksimirskoj utakmici, to je njihov forte, ali vjerujem da ćemo mi ovaj put igrati puno odgovornije i pametnije.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Deni Grofelnik (Valpovo) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek (Rijeka) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka), a časnik za sigurnost je Vlado Dominić.