Postonjski s bijele točke pogodio za tri boda Varaždina protiv Istre 1961

U posljednjoj utakmici 8. kola SuperSport HNL-a Varaždin je na stadionu Varteksa pred 1.905 gledatelja bio bolji od Istre 1961 rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Igora Postonjskog koji je realizirao kazneni udarac. Prethodno je na asistenciju VAR-a sudac Terzić vidio prekršaj Majstorovića na Mitrovskom.

Domaćin je tako došao do druge pobjede i sezoni dok su Zeleno-žuti treći put ukupno i prvi put pod vodstvom Davida Catale travnjak napustili pognute glave. U idućem kolu Varaždin će gostovati kod Osijeka dok će Istra dočekati Goricu.

Do prvog uzbuđenja na susretu čekali smo do 14. minute kada je s 18 metara prizemni udarac uputio Mitrovski, a lopta je prošla malo pokraj bliže stative.

S druge strane u 30. minuti je s dvadesetak metara iskosa udarac okušao Hujber za sigurnu obranu Zelenike.

Hujber je osam minuta kasnije dobro ubacio s desne strane, a Josipović je sa sedam metara glavom pucao malo pored vratnice.

U 41. minuti Postonjski je iz slobodnog udarca pronašao Nekića čiji udarac glavom s desetak metara odlazi pokraj suprotne stative.

Gosti su opasni i u 54. kada je Valinčić povratnim dodavanjem u šansu izbacio Hujbera, a on je iz dobre pozicije loše i neprecizno pucao.

Uslijedio je i dobar udarac Petrusenka u 61. minuti s dvadesetak metara koji je prošao malo pored suprotne stative.

Ponajbolju šansu na utakmici vidjeli smo u 72. minuti kada je Belcar s desne strane pronašao Drožđeka, a njegov prizemni udarac s desetak metara odlično brani Majkić.

U toj akciji na travnjaku je u šesnaestercu završio Mitrovski, a nakon VAR provjere i pregleda snimke sudac Terzić je ustanovio da je do toga došlo jer ga je rukom zahvatio Majstorović tako da je pokazao na bijelu točku u korist domaćina.

Odgovornost s 11 metara preuzeo je Postonjski te je pronašao put do mreže Istre za svoj treći gol u aktualnoj sezoni.

Zeleno-žuti su priliku za izjednačenje propustili u 94. minuti kada je Nebyla s desne strane odlično ubacio za Devetaka, a on je s druge stative pucao malo iznad grede.

Rudeš – Dinamo 24.9. 19:15h

Osmu dionicu SuperSport HNL-a će od 19:15 na stadionu Varteksa zaključiti Varaždin i Istra 1961.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Pellumbija i Laminea dok su gosti bez Ercega i Matheusa.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi istaknuo: “Nikada se ne veselim nesreći suparnika, ali veseli me treći žuti karton Ercega jer to je igrač koji njima donosi puno toga. Iskusan je, agresivan, zna dati gol, puno znači Istri 1961 i dobro je za nas da neće biti u kadru. S druge strane i Pellumbi nama puno znači u fazi obrane, pogotovo kod iznošenja lopte, ali nadam se da ćemo mi njega bolje nadoknaditi nego Istra 1961 Ercega. Međutim, i bez Ercega je momčad Istre 1961 dobra, okosnica igrača je iz prošle sezone, golman je odličan, stoperi iskusni, u vezi imaju Mlinara i Blagojevića, na krilima su Lisica i Vuk, tako da znamo da igramo protiv kvalitetne ekipe, ali gledam najviše svoju momčad i siguran sam da ćemo se dobro pripremiti. Moramo biti agresivni, da od početka tražimo pobjedu i tako ćemo se postaviti.”

Strateg Zeleno-žutih David Catala je dodao: “Nakon pauze i nakon pobjede nad Hajdukom, nastavljamo se boriti. Gledali smo utakmice Varaždina i mislim da će biti težak protivnik. Moramo pokazati najbolju verziju sebe u borbi s njima i pokušati uzeti tri boda što nam je target cijelog tjedna. Ercega nema ove utakmice, ali od ostalih igrača očekujem da pokažu jednaku strast i energiju na terenu i uopće se ne brinem jer vidim na igračima da žele igrati, da se žele natjecati za njegovo mjesto i siguran sam da će dati svoj maksimum. Očekujem da imamo dobar posjed, da budemo hrabri s loptom i mislim da je najbolja verzija obrane imati loptu što je više moguće. Trebamo imati strpljenja i biti vertikalni u napadu. Mislim da će oni imati sličan plan i da će napadati.”

Glavni sudac utakmice je Ante Terzić iz Podstrane kojem će pomagati Vice Vidović (Solin), Dejan Vuković (Zagreb) i Ivana Martinčić (Koprivnici) dok će u VAR sobi biti Fran Jović (Zagreb) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).