Gorica u sudačkoj nadoknadi do pobjede nad Hajdukom

Pogocima Dine Štigleca i Ante Mateja Jurića u završnici utakmice Gorica je u 8. kolu SuperSport HNL-a pred 4.514 gledatelja u Velikoj Gorici slavila protiv Hajduka rezultatom 2:1 (0:0). Prethodno je prednost gostima donio Zvonimir Šarlija. Hajduk je tako drugo kolo u nizu poražen zgoditkom koji je pao u sudačkoj nadoknadi vremena.

S druge strane Gorica je upisala i drugu pobjedu otkad ju je preuzeo Dinko Jeličić te je s 12 osvojenih bodova skočila na četvrto mjesto ljestvice. Pozitivan niz će pokušat nastaviti za tjedan dana kada gostuje kod Istre 1961 dok će Bili izlazak iz krize tražiti u domaćem duelu s Lokomotivom.

Trener Hajduka Ivan Leko je uoči početka utakmice izostao u tradicionalnom pozdravljanju kapetana i trenera sa sucima koje je predvodio Dario Bel. Podsjetimo da je upravo nakon vrijeđanja osječkog arbitra strateg Bilih dobio pet susreta suspenzije, a ona mu je istekla danas.

Nevjerojatnu šansu Hajduk nije uspio iskoristiti u 14. minuti. Sahiti je ukrao loptu ispred Banića nakon povratnog dodavanja Solde, ali onda nije uspio pogoditi mrežu nego je loptu ispred gol linije izbio Krizmanić.

U 22. minuti dodavanje Sahitija pronalazi Livaju koji je iz dobre pozicije s desetak metara iskosa pucao loše te je lopta otišla visoko iznad gola domaćih.

Deset minuta kasnije Odidja je iz kornera pronašao Livaju koji je sa šest metara glavom pucao iznad grede.

Gorica je prvi put ozbiljnije zaprijetila u 44. minuti kada je s dvadesetak metara iskosa prizemni udarac uputio Štiglec, a lopta je prošla malo pored suprotne stative.

Pršir je u 49. minuti ubacio iz kornera, a iz drugog plana je natrčao Soldo te je sa sedam metara glavom pucao poviš gola. U 56. minuti je Majstorović pucao s desetak metara iskosa, a lopta je otišla malo pored suprotne vratnice.

Hajduk u vodstvo dolazi u 62. minuti. Iz slobodnog udarca s lijeve strane je ubacio Benrahou, a lopta se odbija od Maloče i Šarlije te završava pod gredom Goricina gola. Bio je to njegov prvijenac u bijelom dresu.

Pet minuta kasnije Krovinović je s lijeve strane oštro ubacio u peterac, no Livaja nije stigao reagirati prije Banića.

Odličnu šansu domaćin je propustio u 69. minuti. Nakon prodora Raspopovića po desnoj strani u kojem se odlično oslobodio Uremovića lopta se odbila do Pršira, a njegov prizemni udarac na osam metar s gol linije izbija Šarlija.

Štiglec je u 83. minuti ubačajem s lijeve strane pronašao Matavža koji je nakon okreta šutirao sa sedam metara te je loptu poslao pokraj bliže stative.

Domaćin je izjednačio u 86. minuti. Nakon ubačaja Munksgaarda s lijeve strane Krizmanić je glavom prebacio lotu do Štigleca, a on je udarcem iz voleja s desetak metara iskosa poslao loptu uz samu suprotnu stativu. I njemu je to bio prvijenac u dresu Gorice.

Gorica do tri boda dolazi golom u 92. minuti. Junak je bio joker sklupa Ante Jurić koji je nakon asistencije Matavža sa sedam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Kolo će biti zaključeno od 19:15 kada će snage odmjeriti Varaždin i Istra 1961.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 8. kola SuperSport HNL-a od 17 sati se sastaju Gorica i Hajduk. Riječ je o statistički dvije najbolje obrane u dosadašnjem tijeku sezone.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta, a gosti su bez L. Kalinića, Pukštasa, Dajakua i Dialla.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi izjavio: “Iz moje perspektive ovo je najlakša utakmica za pripremiti. Iz nje možemo puno toga izvući i dobiti. Motiv momčadi, kao i svih nas u stožeru je vrlo visok, uz ogroman respekt prema Hajduku, ali sigurno nećemo unaprijed otpisati tu utakmicu, dapače, mislim da možemo igrati ozbiljnu ulogu i očekujem pozitivan rezultat. Momčad je reagira još motiviranije i to bih istaknuo kao jako pozitivnu stvar i uvjeren sam da ćemo odigrati jako dobru utakmicu.”

Nakon pet utakmica suspenzije na klupu Bilih se vraća Ivan Leko koji je tom prigodom rekao: “Drago mi je što sam opet tu nakon dugo vremena. Meni je i dalje to jako bolno, i dalje imam mišljenje o svemu tome. Neke stvari vrijeme liječi, ali nešto i ne liječi. Teško mi je bilo gledati s tribina ovih pet utakmica. Nadam se da neću morati više. Očekujem protiv Gorice tešku utakmicu. Bit će ključno da pokažemo timski duh. Individualna kvaliteta je bitna, ali snaga momčadi je jako bitna, da sve kvalitete koje imamo pokažemo na terenu.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci) i Ante Čulina (Zagreb) dok su za VAR zaduženi njegovi sugrađani Ante Čuljak i Ivan Vučković. Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), suce će kontrolirati Igor Pristovnik (Zagreb), a časnik za sigurnost je Miroslav Marković.