Prva HNL juniora: Dinamo prvak, Zagreb ispao

Odigrano je preostalih šest dvoboja posljednjeg, 26. kola Prve HNL juniora. Time je završena 27. prvenstvena sezona. Pamtit će se po tome da je Dinamo bez poraza osvojio naslov prvaka i da se Zagreb oprostio od elitnog razreda.

U posljednjem kolu vrijedi izdvojiti pobjede Dinama, Rijeke i Lokomotive protiv Sesveta, Rudeša odnosno Slaven Belupa te remi na utakmici Dugopolje – Hajduk.

Dinamo je na igralištu Sv. Josipa Radnika pobijedio Sesvete 3:0. U 38. minuti Alen Dejanović doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 53. minuti Luka Jančić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Dominik Rešetar u 82. minuti. Modri su osvojili jubilarni, deseti naslov (drugi zaredom). Čestitke igračima i njihovom treneru Albertu Poboru na odličnim partijama, obrani naslova i plasmanu u Ligu prvaka. Zanimljivo, Zagrepčani su u 34. uzastopnoj prvenstvenoj utakmici ostali neporaženi. Posljednji prvenstveni poraz upisali su 17. ožujka prošle godine, kada je iz Maksimira bodove odnio zaprešićki Inter pobjedom 3:1.

Rijeka je na Rujevici pobijedila Rudeš 2:1. Već u šestoj minuti Adrian Liber doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 52. minuti Jakov Pintarić je iz kaznenog udarca povećao prednost domaće momčadi na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Ivan Skansi u 66. minuti. Riječani nisu uspjeli ponoviti prošlosezonski plasman (3. mjesto). S druge strane, Rudešani mogu biti zadovoljni sezonom jer su ostvarili zacrtani cilj – ostanak u društvu najboljih i dogodine.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Slaven Belupo 4:2. Koprivničani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0, ali Lokosi su na kraju okrenuli susret i osvojili tri boda. Velike zasluge za to imaju Ivan Đaković i Bruno Zdunić, koji su postigli dva pogotka. Kod Farmaceuta jedan pogodak postigli su Davor Sinjaković i Luka Liklin. Momčad s Kajzerice može biti zadovoljna jer je sezonu okončala kao viceprvak.

Dugopolje i Hajduk su na igralištu Hrvatskih vitezova odigrali bez pogodaka i podijelili bodove. Dugopoljci će prvoligaški nogomet igrati i sljedeće sezone, dok splitski Bili nisu uspjeli napraviti prošlogodišnji podvig (2. mjesto).

Vrijedi podsjetiti kako je u ranije odigranom susretu Inter pobijedio Zagreb 2:1.

U sedam odigranih susreta postignut je 21 pogodak, od toga 3 gola po utakmici.

Utakmicama posljednjeg, 26. kola završio je drugi, proljetni dio natjecanja i počela je ljetna prvenstvena stanka. Nova sezona starta 24. kolovoza.

Najbolji strijelac prvenstva je igrač Hajduka Ivan Šarić, koji je postigao 13 pogodaka.

Ivan Šarić / Foto: Robert Matić / hajduk.hr
Rezultati preostalih šest utakmica posljednjeg, 26. kola Prve HNL juniora:

Sesvete – Dinamo 0:3 (Dejanović 38, Jančić 53, Rešetar 82)

Istra 1961 – Varaždin 0:1 (Dedić 80 – 11m)

Rijeka – Rudeš 2:1 (Liber 6, Pintarić 52 – 11m/Skansi 66)

Lokomotiva – Slaven Belupo 4:2 (Zdunić 63, 84, Đaković 76, 90/Sinjaković 23, Liklin 43)

Dugopolje – Hajduk 0:0

Osijek – Hrvatski dragovoljac 4:1 (Pudić 19, Kuzminski 23, Vuksan 60, Vinogradac 83/Roček 49)