Rijeka izborila remi u Škotskoj (VIDEO)

U prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige Hibernian i Rijeka su na stadionu Easter Road u Edinburghu odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Prvi pogodak na susretu zabili su gosti preko Princea Ampema, a nedugo potom izjednačenje domaćima donosi Martin Boyle.

Pitanje pobjednika tako će biti riješeno za tjedan dana na Rujevici kada ćemo saznati tko će se u play-off fazi sastati s boljim iz dvoboja irskog Bohemiana i grčkog PAOK-a.

U 12. minuti susret Tomečak je pucao iz daljine nakon proigravanja Prince, a vratar Macey uz male poteškoće odbija loptu u korner.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Escoval je u posljednji trenutak iz peterca izbio loptu koja je plesala u šesnaestercu Rijeke nakon ubačaja iz kornera.

U 24. minuti domaćini su u dva navrata zaprijetili golu Rijeke. Udarce su uputili prvo Boyle, a potom i Murphy, no Labrović je u oba navrata upisao dobre obrane.

Ampem je u 29. minuti dalekometnim udarcem probao iznenaditi Maceyja, no lopta je prohujala malo pored okvira gola.

Samo minutu kasnije uslijedila je brza akcija Hiberniana u kojoj je Boyle uposlio Nisbeta čiji udarac s 15 metara završava u rukama golmana Rijeke.

Rijeka je dobru priliku imala u 35. minuti kada je Ampem odličnim dodavanjem u šansu izbacio Vukčevića, a njegov udarac sa sedam metara iskosa brani Macey.

Dobru akciju domaćih u 43. minuti udarcem je okončao Stevenson koji s 15-ak metara iskosa pogađa suprotnu vratnicu. Sreća je ovaj put bila na strani Rijeke.

Murphy je u 53. minuti pucao s tridesetak metara udaljenosti, a lopta je prošla poviš grede tako da nije bilo potrebe za intervencijom Labrovića. Tri minute kasnije s dvadesetak metara iskosa zaprijetio je i Boyle, no zatresao se samo vanjski dio mreže.

Domaćini su u 57. minuti tražili kazneni udarac nakon starta Smolčića nad Boyleom, no španjolski sudac Munuera nije dijelio njihovo mišljenje.

Usprkos aktivnijim napadima domaćih do prvog gola na utakmici prva je stigla Rijeka. Vukčević je u 60. minuti ubacio na drugu stativu gdje se Ampem ubacio ispred Stevensona te je glavom iz peterca poslao loptu u mrežu Hibsa.

Hibernian se u rezultatski egal vraća u 67. minuti golom Martina Doylea. Nakon ubačaja iz kuta Labrović je obranio pokušaj Nisbeta, a na odbijenu loptu najbrži je Doyle koji je šalje u praznu mrežu.

Murić se u 77. minuti izborio za udarac sa 17 metara koji je prošao pokraj suprotne stative. U 84. minuti udarac iz daljine je okušao i Abass, no lopta nije išla u okvir gola domaćih.

Veliku priliku za pobjedu Hibernian je propustio u 93. minuti kada je MacKay nakon asistencije Hayesa izašao u situaciju 1 na 1 s Labrovićem, ali golman Rijeke odličnom reakcijom brani njegov pokušaj. Bila je to posljednja šansa na susretu da neka od momčadi dođe do pobjede.