Šibenik nakon preokreta pobijedio Istru 1961 (VIDEO)

Šibenik je upisao prvu pobjedu pod vodstvom Marka Kartela te prvu u proljetnom dijelu sezone. U 25. kolu su na Šubićevcu nakon preokreta slavili protiv Istre 1961 rezultatom 2:1 (0:1).

Gosti su bolju igru u prvom poluvremenu oplodili u samoj završnici kada su poentirali preko Belje, a pobjedu Narančastih donio je Marin pogotkom i asistencijom za Delića.

Domaćini su se na današnjoj utakmici prigodnim majicama i puštanjem narančasto-crnih balona oprostili od svog bivšeg nogometaša Dražena Govića koji je nedavno poginuo u prometnoj nesreći. Od iduće sezona pak u njegovu počast bit će umirovljen dres s brojem 20.

Prvih pola sata igre posjed lopte je pripao gostima, no ni na jednoj strani terena nije zabilježena nijedna prilika.

Nogometaši Istre su u 33. minuti tražili kazneni udarac nakon što je nespretno rukom u šesnaestercu igrao Bilić, ali sutkinja Martinčić i VAR soba su smatrali da se ne radi o kažnjivoj situaciji.

Zeleno-žuti su u 34. minuti morali napraviti prvu izmjenu. Zbog ozljede nakon duela s Bačelić-Grgićem igru je morao napustiti Blagojević, a priliku je dobio Mahmoud.

Dobru priliku domaćih vidjeli smo u 40. minuti kada je s dvadesetak metara iskosa iz slobodnog udarca Bačelić-Grgić pogodio suprotnu stativu nakon čega se lopta odbila ravno u ruke Lučića.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka nakon ubačaja Hujbera zamalo je vlastitu mrežu zatresao Perić, no Rogić je paradom uspio odbiti loptu u korner.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Istra dolazi do vodstva. Lisica je odličnim ubačajem pronašao Belju, a on je pored Bilića i Perića s vrha peterca udarcem glavom poslao loptu iza leđa Rogića. Za mladog hrvatskog reprezentativca bio je to već deveti pogodak u aktualnom izdanju Prve HNL.

Šibenik do izjednačenja dolazi u 53. minuti kada je Marin nakon asistencije Raka pobjegao obrani Istre, potom je zaobišao vratara Lučića te je loptu poslao prema vratima te je ona usprkos reakciji Perkovića prešla gol crtu. VAR je potom potvrdio da šibenski ofenzivac nije bio u zaleđu te da sedmi ovosezonski Marina pogodak treba biti priznat.

Već u 63. minuti Šibenik dolazi do prekreta. Opet je veliki dio posla obavio Marin koji je pored Perkovića probio po lijevoj strani, a onda je idealno poslužio Delića koji je sa šest metara matirao Lučića.

Dvije minute kasnije Istra je imala priliku doći do izjednačenja, ali Caceres nije uspio doći do lopte prije Rogića nakon što je dodavanje uputio Mahmoud.

Veliku priliku za pogodak domaćini su imali u 76. minuti preko Delića, ali njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora odlično nogom brani Lučić.

Tri minute kasnije nove šanse za Šibenik. Ovaj put Lučić još jednom brani pokušaj Delića u situaciji 1 na 1, a odbijenu loptu u pogodak potom nije uspio pretvoriti Grezda koji je pucao pored gola.

Bande je u 85. minuti odlično ostavio loptu za Mahmouda, a njegov snažan udarac sa 17 metara kranjim naporom brani Rogić.

Istra je do boda mogla doći u 95. minuti kada je Beljo u šesnaestercu odložio loptu za Mahmouda, no njegov udarac odlično brani Rogić.

Posljednju šansu je za goste u 97. minuti imao Marin, ali iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao je pored gola.

Kolo će od 18 sati biti zaključeno derbijem vodećih momčadi na ljestvici, u Gradskom vrtu snage će odmjeriti Osijek i Dinamo.

U sklopu 25. kola HT Prve lige od 15 sati na Šubićevcu počinje utakmica Šibenika i Istre 1961. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna susreta slavili su Narančasti koji su na domaćem terenu bili bolji s 3:1, a u Puli s 3:4. Današnji ogled proći će i u znaku sjećanja na bivšeg nogometaša Šibenika Dražena Govića koji je nedavno poginuo u prometnoj nesreći.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Burguija dok su gosti bez Matića, Rafe Navarra i Mlinara.

Trener Šibenika Marko Kartelo je u najavi za Šibenski portal rekao: “S obzirom kako igraju, vjerojatno su zaslužili i više bodova. Dobra su ekipa, igraju lijep, dopadljiv nogomet, kreativni su, imaju dosta automatizama, ali igramo doma i neke stvari će se ipak pitati nas. Cijeli tjedan smo se pripremali za njih. Prvo smo analizirali stvari koje nisu bile dobre u Rijeci, nastojali ih ispraviti, naročito u defanzivnom dijelu, pri čemu ne mislim samo na užu obranu, nego na obranu cijele ekipe. Iz dobre obrane može se iskreirati nešto prema naprijed.”

Njegov kolega Gonzalo Garcija je dodao: “Nismo uspjeli uzeti tri boda u zadnje dvije utakmice lige sa Šibenikom, no idemo s ambicijama da budemo što bolji tamo i odnesemo pobjedu. Protiv Šibenika ćemo probati biti kompaktniji i otežati im na terenu.

Glavni sutkinja utakmice je Ivana Martinčić iz Koprivnice kojoj će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan i Hrvoje Radić iz Splita. Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).