Šibenik slavljem nad Lokomotivom upisao prvu pobjedu u novoj sezoni (VIDEO)

U prvom dvoboju trećeg kola SuperSport HNL-a Šibenik je pred 1.298 gledatelja na Šubićevcu slavio protiv Lokomotive rezultatom 2:1 (0:0). Strijelci za Narančaste su bili Duje Čop i Bernardo Matić dok je poraz gostiju iz kaznenog udarca ublažio Sandro Kulenović. Tuci je u 100. minuti zatresao mrežu Rogića, ali gol zbog zaleđa nije priznat.

Momčad Damira Čanadija je tako nakon poraza i remija potvrdili svoj rezultatski uspon upisavši i prva tri boda u novoj sezoni. Lokomotiva je pak zabilježila i drugi poraz na gostovanju nakon što je prošlo kolo svladala Osijek.

Domaćin je bolje otvorio susret te je shodno tome preko Araija mrežu Lokomotive zatresao u 19. minuti. Njega je u srcu šesnaesterca pronašao Čop, a omaleni Japanac se pored Milićevića izborio za loptu te je sa sedam metara iskosa matirao Santinija. Međutim nakon dugotrajne provjere VAR-a njegov prvijenac nije priznat jer je u ranijoj fazi akcije utvrđeno zaleđe.

Lokomotiva je dobru šansu imala u 33. minuti kada je Milićević je iz slobodnog udarca pronašao Vasilja, no njegov udarac glavom s vrha peterca u korner izbacuje Rogić.

Narančasti su aktivniju igru ipak okrenuli u 38. minuti kada je Mina ubačajem iz auta pronašao Mislava Matića, a on je proslijedio loptu do Čopa koji šalje loptu pokraj Santinija.

Lokomotiva je blizu izjednačenja bila samo minutu kasnije kada je Kulenović uposlio Stojkovića, ali njegov udarac s desetak metara uspio je blokirati Perić.

U 41. minuti s ruba kaznenog prostora snažno je u prvi kut pucao Tuci, no golman Šibenika je uspio odbiti loptu. Sudačka nadoknada je ponudila i pokušaj Cokaja iz daljine koji nije pronašao put do okvira gola domaćih.

Odličnu šansu za izjednačenje gosti su propustili realizirati u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Milićević ubacio za Tucija, ali on je s vrha peterca glavom pucao malo iznad prečke.

Početkom drugog dijela Goričan se na rubu kaznenog prostora oslobodio Araija, ali njegov udarac uz male poteškoće brani Rogić. Nedugo potom u dobroj situaciji je bio i Kulenović koji je loše zahvatio loptu. Naposljetku je s tridesetak metara šutirao Cokaj, a lopta je prohujala pokraj stative.

U 54. minuti je atraktivno s pet metara iskosa pucao Vasilj, a Rogić odlično brani nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe mladog ofenzivca Lokomotive.

Goričan je deset minuta kasnije pao u kaznenom prostoru Šibenika nakon ubačaja Cipetića i duela s Araijem, a sudac Bebek nije se oglasio.

Izvrsnu šansu u 69. minuti, kada se našao u situaciji 1 na 1 sa Santinijem, je propustio realizirati Čop, no da je u tome i uspio pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Šibenik je prednost povećao u 74. minuti preko Bernarda Matića. Stasiti stoper je s desetak metara poslao loptu pokraj Santinija nakon što je duel s Mersinajem dobio Čop. Gosti su tom prilikom tražili prekršaj napadača domaćih, ali sudac Bebek nakon pregleda video snimke nije dijelio njihovo mišljenje.

U 80. minuti susreta Mislav Matić je rukom blokirao udarac Kulenovića, a nakon sugestije VAR-a i još jednog pregleda snimke Bebek je pokazao na bijelu točku. Tom prigodom je zbog prigovora pocrvenio pomoćni trener Šibenika Mirko Hrgović. Siguran izvođač s 11 metara bio je Kulenović.

Zbog nekoliko intervencija VAR-a pokazano je čak sedam minuta sudačke nadoknade, no u tom razdoblju nismo vidjeli puno aktivne igre.

U 100. minuti susreta Tuci je udarcem s dvadesetak metara, nakon što se lopta na putu prema vratima odbila od Bernarda Matića, zatresao mrežu Šibenika, ali nakon intervencije VAR-a pogodak zbog ranijeg zaleđa nije priznat.

Treće kolo se nastavlja od 21 sat kada na Maksimiru počinje duel Dinama i Istre 1961.

U prvoj utakmici 3. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige od 18:55 na Šubićevcu se sastaju Šibenik i Lokomotiva. Narančasti su u uvodna dva susreta upisali poraz od Rijeke i remi kod Gorice dok su gosti nakon poraza od Dinama slavili protiv Osijeka.

Domaćini u današnjem ogledu nema problema s povredama dok je Lokomotiva bez ozlijeđenih Pivarića, Krivaka, Groznice i Kačavende, a Marić ja kartoniran.

Trener Šibenika Damir Čanadi je u najavi izjavio: “Igramo kod kuće, pred našim navijačima, želimo ta tri boda, to nam je cilj i mislim da imamo dobre šanse da to i ostvarimo. Neće biti lako, ali pripremili smo se na to. Vidjeli smo kako je Lokomotiva odigrala u prva dva kola. Bila je dobra protiv Dinama, svladala je Osijek, igra slično nama, možda malo bolje u nekim segmentima. Uigrani su i nemaju puno novih igrača, a mi se još tražimo i dižemo.”

Strateg gostiju Silvijo Čabraja je dodao: “U odnosu na prošlu sezonu Šibenik bolje izgleda. Nisu pobijedili u prva dva kola, no obje njihove utakmice, i protiv Rijeke i protiv Gorice mogle su otići u njihovom smjeru. Teško je govoriti kakvu utakmicu možemo očekivati, no mi ćemo dati sve od sebe kako bi se vratili s pozitivnim rezultatom.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Nikola Kečkiš (Virovitica), Siniša Fajfarić (Varaždin) i Jakov Titlić (Hrvace) dok su za VAR zaduženi Patrik Kolarić (Čakovec) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), a suce će nadgledati Vlado Svilokos (Sisak).