Siromašni okršaj Osijeka i Dinama završio podjelom bodova

Osijek i Dinamo su u sklopu 33. dionice SuperSport HNL-a pred 7.923 gledatelja, što je ovosezonski rekord u Gradskom vrtu, odigrali bez golova. Bio je to prilikama siromašan okršaj u kojem je najbolju šansu u 75. minuti imao Dinamo kada je udarac Ljubičića ispred gol linije blokirao Jugović.

Bijelo-plavi su tako došli do vrijednog boda kojim su tri kola prije kraja sezone prednost pred Istrom 1961 i Varaždinom povećali na četiri boda.

Dinamo je dobru šansu propustio u 12. minuti kada je Mišić okomitim dodavanjem odlično proigrao Špikića, no njegov udarac sa 16 metara odlično brani istrčali Malenica. U 16. minuti Baturina je šutirao s dvadeset metara za sigurnu intervenciju vratara Osijeka.

Nakon nesporazuma u obrani gostiju i proigravanja Miereza u šansi se u 18. minuti našao Fiolić, no pokušaj loba s osam metara iskosa odlazi preko gola.

Bukvić se u 31. minuti pored Ljubičića izborio za udarac sa 17 metara kojeg je Livaković uspio odbiti, a obrana Dinama je potom posve otklonila opasnost.

Na drugoj strani travnjaka Ristovski je odlično u 43. minuti proigrao Ljubičića čiji udarac iz peterca nogom odlično brani Malenica, no da mu to nije uspjelo pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Do nove zanimljive situacije čekalo se sve do 75. minute kada je nakon ubačaja iz kuta Šutalo pripremio šansu za Ljubičića, a njegov udarac ispred gol linije čisti Jugović.

Domaćin je uzvratio u 89. kada je Gržan dobro ubacio s desne strane, a Lovrić je na drugoj stativi loše pucao te je iz dobre pozicije promašio okvir gola.

Kolo će od 19:20 u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Hajduk.

U sklopu 33. kola SuperSport HNL-a od 17 sati u Gradskom vrtu snage će odmjeriti Osijek i Dinamo. U njihovom provom međusobnom srazu na istom stadionu slavili su Bijelo-plavi rezultatom 1:0 dok je u Maksimiru bilo 5:2 za Plave i 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Brleka, Gržana i Čeberka dok su gosti bez B. Šutala, Theophilea i Perića.

Trener Osijeka Stjepan Tomas je u najavi rekao: “Poslije dvije pobjede i šest bodova vratilo se potrebno samopouzdanje, momčad je na dobrom putu… Očekuje nas teška utakmica protiv prvaka Dinama, ali za nas je ovo jako važna utakmica iz koje želimo pobjedu, nova tri boda i da što prije osiguramo treće mjesto i plasman u Europu. Toga smo svjesni, imamo dovoljno snage i kvalitete da to ostvarimo pa očekujem dobro utakmicu”

Strateg Dinama Igor Bišćan je izjavio: “Očekujem zahtjevnu utakmicu, Osijek je u borbi za Europu, sad je nakon dva pozitivna rezultata podignuo samopouzdanje. Znalo se da rezultati koji su prethodili ovim zadnjim dvjema utakmicama nisu bili u skladu s kvalitetom igrača koje imaju. Dolaskom novog trenera ujedno su došli i bolji rezultati tako da nas očekuje momčad koja je u uzlaznoj putanji i ima veliki motiv. Bit će zanimljiva utakmica, a vjerojatno ćemo i mi doprinijeti tome da bude kvalitetna i da, nadamo se, osvojimo sva tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Alen Jakšić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Gorica), suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost je Marko Svilić.