SKOČIĆ SE JAVIO IZ PORTUGALA: “Za ovakvo izdanje nema opravdanja”

Screenshot: HNS

U utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025., hrvatska U-21 reprezentacija poražena je od Portugala rezultatom 5:1 u Faru na stadionu São Luís.

Tri pogotka pala su u prvih 15 minuta. Već u trećoj minuti Fabio Silva je zatresao mrežu Hrvatske, dok je Pedro Santos poduplao vodstvo Portugala osam minuta kasnije.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, portugalski vratar ruši Maura Perkovića, a sudac pokazuje na bijelu crtu. Sigurni izvođač kaznenog udarca bio je Marin Ljubičić koji je sjajnom “panenkom” zabio 15. minuti.

Santos samo sedam minuta kasnije postiže svoj drugi pogodak, dok Paulo Bernardo povećava vodstvo domaćina na 4:1. U 63. minuti iz kaznenog udarca zabija Silva nakon što je Perković srušio srušio portugalskog ofenzivca.

“Čestitam Portugalu na zasluženoj pobjedi. Radi se o izuzetno kvalitetnoj ekipi. U prvom poluvremenu smo bili ispod svake razine u obrani. Napravili smo neshvatljive pogreške koje su u ranoj fazi odlučile utakmicu i za ovakvo izdanje nema opravdanja. Poslije se bilo teško ‘vaditi’. Bez obzira na ovaj težak poraz, nakon ovih gostujućih utakmica i dalje smo u dobroj poziciji za odlazak na Euro jer nas sada čekaju četiri domaće utakmice”, poručio je izbornik Dragan Skočić za službene stranice HNS-a.

U skupini G igrala se još jedna utakmica, Grčka je pobijedila Andoru rezultatom 1:0.