Slaven Belupo i Gorica još jednom remizirali

Novim međusobnim remijem Slaven Belupa i Gorice otvoreno je 15. kolo SuperSport HNL-a. Nakon što je u Velikoj Gorici bilo 2:2 večerašnji ogled na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici nije ponudio golove. Najbliže njemu bili su Farmaceuti i to koncem prvog dijela kada je centaršut Šakote vratar Banić nespretno skrenuo u vlastitu gredu.

Izabranici Roya Ferenčine su tako stigli do boda nakon tri uzastopna poraza od kojih su dva bila u HNL-u, a za obje momčadi se radilo o petom neriješenom ishodu u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Za dva tjedna dana Slaven će gostovati kod Lokomotive dok će će Gorica u Zagrebu odmjeriti snage s Rudešom.

Prvu šansu priredili su gosti u 7. minuti kada je s dvadesetak metara šutirao Pršir, a Sušak je nespretno odbio loptu koju nije uspio iskoristiti Soldo tako da je ona ponovno završila u rukama vratara Slavena.

Domaćin je uzvratio u 15. preko Hoxhe koji je s dvadesetak metara pucao malo iznad grede. Jedanaest minuta kasnije iz nešto veće udaljenosti s istim učinkom zaprijetio i Lepinjica.

Na suprotnoj strani travnjaka je nakon odbijene lopte u 34. minuti s 18 metara snažno pucao Ndockyt, a lopta je prohujala pokraj vratnice.

Slaven je ponovno u akciji u 43. minuti kada je ubačaj Šakote s desne strane u vlastitu gredu nespretno odbio vratar Banić. Dvije minute kasnije čuvar mreže Gorice brani snažan pokušaj Štrkalja s oko 25 metara iskosa.

Šakota je u 49. minuti s desne strane pronašao Štrkalja, a njegov udarac s prve stative odlazi visoko iznad gola. Pet minuta kasnije nakon prodora po lijevoj strani oštar ubačaj u peterac je uputio Hoxha, a nitko od njegovih suigrača nije stigao reagirat.

Suradnja Hoxhe i Šakote je aktivna i u 62. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane mladi ofenzivac sa šest metara glavom pucao visoko iznad grede.

Gorica uzvraća u 74. minuti kada je Vujnović uposlio Ndockyta koji iz dobre pozicije s desetak metara loptu šalje pored suprotne stative.

Caimacov je u 90. minuti pao u kaznenom prostoru nakon duela s Blummelom, a sudac Kulušić je samo vratio na prethodni prekršaj na dvadesetak metara iz kojeg domaćin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16 sati u Kranjčevićevoj susreću Rudeš i Istra 1961 dok u 18:10 na Opus Areni starta duel Osijeka i Lokomotive.

U prvoj utakmici 15. kola SuperSport HNL-a snage će od 18 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odmjeriti Slaven Belupo i Gorica. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Velikoj Gorici završio je bez pobjednika, bilo je 2:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Agbekpornua dok su gosti bez Majstorovića.

Strateg Farmaceuta Roy Ferenčina je u najavi istaknuo: “Čeka nas zahtjevna utakmica protiv ozbiljne momčadi, momčadi koja je ove sezone svladala Hajduk, Dinamo i Osijek. U dobrom su ritmu, visoko na ljestvici, ali mi smo koncentrirani na nas. Dobro smo radili i želimo da utakmica dođe što prije kako bismo popravili dojam iz prethodna dva kola i Kup utakmice. Moramo biti na našem maksimumu i bolji u završnici kako bismo stigli do željenog rezultata.”

Njegov kolega na klupi Gorica Dinko Jeličić je izjavio: “Moramo pokazati da i u gostima možemo odigrati kao većinu utakmica kod kuće, s tim žarom, tom energijom i kvalitetom da se nametnemo.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Ante Čulina (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Zdenko Lovrić (Đakovo). Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), a kontrolor suđenja Domagoj Vučković (Osijek).