Švicarska i Wales remizirali u Bakuu (VIDEO)

U drugoj utakmici prvog kola skupine A Europskog prvenstva Švicarska i Wales su u azerbajdžanskom Bakuu pred tridesetak tisuća gledatelja odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Izabranici Vladimira Petkovića više mogu žaliti za tri boda obzirom da su bili bolja momčad te su propustili vodstvo do kojeg su došli preko Breela Embola. Bod Walesu je potom osigurao Kieffer Moore.

Prvih petnaest minuta prošlo je u terenskoj inicijativi Švicarske, ali prvu veliku priliku imao je Wales. James je s lijeve strane odlično ubacio za Moorea koji je sa sedam metara dobro pucao glavom, ali Sommer je fantastičnom obranom uspio prebaciti loptu preko grede.

Švicarska je uzvratila u 20. minuti kada je Shaqiri iz kornera na prvoj stativi pronašao Schara koji je odlično pucao petom, a Ward se nije dao iznenaditi. Xhaka je u 24. minuti pucao iz daljine nakon što je primio odbijenu loptu, no nije pogodio okvir gola.

Tri minute kasnije Seferović se odlično oslobodio dvojice čuvara, a onda je s ruba kaznenog prostora nakon okreta gađao suprotni kut, a lopta je prohujala pokraj vratnice. Isti igrač je u prilici i u 41. minuti kada je pored nekoliko braniča Walesa pucao sa 16 metara, no lopta prolazi visoko iznad prečke.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Embolo je odlično ostavio loptu za Seferovića koji je sa šest metara iskosa loše pucao tako da je Švicarskoj propala dobra prilika da dođe do vodstva.

Embolo je u 49. minuti imao veliku šansu dovesti svoju momčad u vodstvo. Odlično se sjurio prema golu te je pored dva igrača Walesa sa 17 metara uspio uputiti udarac kojeg odličnom reakcijom brani Ward.

Uslijedio je ubačaj iz kornera Shaqiri, a Embolo se pored Robertsa izborio za udarac glavom s pet metara kojim je poslao loptu u mrežu Walesa.

Embolo je u akciji i u 52. minuti kada je pripremio šansu za Mbabua koji s desetak metara iskosa loše puca i ne pogađa okvir gola.

Ben Davies je u 61. minuti primio odbijenu loptu nakon kornera te je snažno pucao sa 16 metara, a lopta je od bloka prohujala malo iznad grede. Ramsey je tri minute kasnije s dvadesetak metara iskosa iz slobodnog udarca uputio dobar ubačaj u peterac, no nitko od njegovih suigrača nije uspio doći do lopte.

Odgovor Švicarske uslijedio je u 65. minuti kada je Embolo s desetak metara iskosa gađao suprotnu malu mrežicu, no nije uspio pogoditi okvir gola.

Wales do izjednačenja dolazi u 74. minuti nakon što je Moore poslije kombinacije iz kornera precizno glavom proslijedio loptu iza leđa Sommera.

Mrežu Walesa je u 85. minuti netom nakon što je ušao u igru zatresao napadač Dinama Mario Gavranović, no zbog zaleđa pogodak nije oporavdano priznat.

Gavranović je pucao i tri minute kasnije kada je s dvadesetak metara prizemnim udarcem pokušao svladati Warda, ali za malo je bio neprecizan. U 90. minuti ponovno je nakon kornera opasan Embolo, no golman Walesa upisuje još jednu obranu. Nedugo potom ponovno je u prilici Gavranović koji gađa malo pored stative, a na koncu je suđeno i zaleđe.

U drugom kolu skupine A Italija će 16. lipnja igrati sa Švicarskom dok se Turska susreće s Walesom. Danas su pak na rasporedu i susreti 1. kola skupine B u kojem Danska od 18 sati u Kopenhagenu dočekuje Finsku, a dvoboj Rusije i Belgije počinje od 21 sat u Sankt Peterburgu.