Treći put u sezoni ogled Lokomotive i Varaždina završio bez pobjednika

Dvobojem bez pogodaka otvoreno je 21. kolo SuperSport HNL-a. U Kranjčevićevoj su se sastali Lokomotiva i Varaždin koji su tako i treći međusobni ovosezonski ogled završili bez pobjednika. Kad se u obzir uzme i prošla sezona onda je ovo već šest put u nizu da su odigrali remi.

Bliže pobjedi bili su domaćini koji su na početku drugog poluvremena preko Mudražije zatresli mrežu Zelenike, no nakon intervencije VAR-a zgoditak zbog zaleđa nije priznat.

Za obje momčadi se radilo i o jubilarnom desetom neriješenom ishodu u aktualnoj sezoni kojim je momčad koju vodi Silvijo Čabraja zadržala šest bodova prednost pred izabranicima Nikole Šafarića.

U idućem kolu obje momčadi su domaćini. Varaždin će na stadionu Varteksa dočekati Rudeš dok će Lokomotiva u gradskom srazu odmjeriti snage s Dinamom.

Početak utakmice pripao je domaćinu koji je u 5. minuti zaprijetio preko Kalaice, no Zelenika je upisao obranu. Vratar Varaždina je bio siguran i pet minuta kasnije kada je iz daljine pucao Leovac. Početni pritisak Lokomotive zaključen je u 19. minuti udarcem Marića koji nije bio dovoljno precizan.

Nove šanse domaćih bilježimo na koncu poluvremena kada je prvo blokiran pokušaj Mudražije u 39., a potom i Marića u 45. minuti.

Na startu drugog dijela Mudražija je nakon dobre asistencije Marića prizemnim udarcem s desetak metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu, ali nakon intervencije VAR-a pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Gosti su dobru kombinaciju odigrali u 52. minuti kada je Pilj u šansu gurnuo Gudelja, a golman Čavlina se iskazao obranom.

Minutu kasnije Mudražija je odličnim dubinskim dodavanjem proigrao Goričana koji je loše primio loptu tako da je propala obećavajuća prilika za Lokomotivu.

U 68. minuti je s ruba šesnaesterca iz voleja pucao Pilj, ali Marić je uspio upisati blokadu. Četiri minute kasnije u dobroj šansi je Šego kojeg je proigrao Marina, no njegov udarac s osam metara sigurno zaustavlja Čavlina.

Lokomotiva je dobro zaprijetila u 83. minuti kada se nakon ubačaja iz kuta lopta odbija do Fetaija koji je snažno pucao s ruba šesnaesterca, a Zelenika paradom prebacuje loptu preko grede. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz slobodnog udarca Goričana na drugoj stativi je usamljen ostao Mersinaj koji u izglednoj situaciji nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom nakon čega se sudario s golmanom gostiju.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 14:50 u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Rudeš dok u 17:30 na Opus Areni počinje duel Osijeka i Hajduka.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici 21. kola SuperSport HNL-a snage će od 17 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti Lokomotiva i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski prvenstveni sraz odigran na istom stadionu završio je rezultatom 3:3 dok u Varaždinu nije bilo golova.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Bubanju, a gosti bez Mitrovskog.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi istaknuo: “Atmosfera je dobra, vraća nam se u momčad Šotiček. Ovo je bitna utakmica koja nam određuje borimo li se i dalje za Europu i gornji dio tablice ili nas očekuje borba za sredinu ljestvice.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Nikola Šafarić je izjavio: “Očekujem zahtjevan susret, taktičko nadmudrivanje, trkački i fizički na visokom nivou, gdje moramo pokušati minimalizirati njihovu tranziciju. imaju odlične bokove, o čemu također moramo voditi računa. Morat ćemo se nametnuti svojom igrom, biti mirni i sigurniji na primopredaji i ako budemo strpljivi staviti utakmicu pod našu kontrolu i onda je moguć pozitivan rezultat što ne sumnjam da mi to možemo napraviti.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Luka Pajić (Rijeka), Kristijan Novosel (Gat) i Mateo Erceg (Pristeg) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Alen Jakšić (Split). Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), a kontrolor sušenja Alojzije Šupraha (Kolan).