Varaždin osvojio bod u Maksimiru (VIDEO)

Varaždin je u 34. kolu HT Prve lige remizirao 2:2 (2:1) protiv Dinama u Maksimiru te je došao do vrijednog boda u borbi za ostanak u najvišem rangu natjecanja. Izabranici Zorana Kastela su preko Agona Elezija i Andrisa Herrere u dva navrata stizali vodstvo Plavih za koje su golove postigli Luka Ivanušec i Dino Perić.

Narančasti su tako dva kola prije kraja sezone povećali prednost pred posljednjeplasiranom Istrom 1961 na dva boda razlike, a u posljednjih 180 minuta igre očekuju i dvoboji s Rijekom i Slaven Belupom.

Uoči početka utakmice nogometaši Varaždina su dinamovcima kao novim starim prvacima priredili špalir kojim su im čestitali na osvojenom naslovu.

U 4. minuti utakmice Oršić je prihvatio odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora, ali njegov udarac od bloka završava u korneru.

Dinamo u vodstvo dolazi u 9. minuti kada je Jakić presjekao dodavanje Vuka, potom je uposlio Gavranovića, a on prosljeđuje loptu do Ivanušeca koji je matirao Zeleniku. Bio je to njegov sedmi gol u aktualnoj sezoni.

Nedugo nakon što se krenulo s centra Obregon je prihvatio loptu pored Theophilea te je pucao iz okreta s 15 metara, no za malo je promašio okvir gola. Postonjski u 16. minuti iz kornera pronalazi Novoseleca, a njegov udarac glavom pred gol linijom blokira Jakić.

U 17. minuti Ristovski je odlično uposlio Gavranovića koji je izbjegao zaleđe te se pored Pellumbija izborio za udarac, no obranom se iskazao Zelenika.

Gužvu pred vratima Livakovića je u 22. minuti udarcem sa 16 metara okončao Elezi, a lopta je završila u naručju vratara Plavih. Igru je u 26. minuti zbog ozljede desnog gležnja morao napustiti Gvardiol umjesto kojeg je priliku dobio Perić.

Varaždin do izjednačenja dolazi u 34. minuti preko Elezija kojem je to bio prvijenac u narančastom dresu. Veznjak gostiju se dobro snašao na ubačaj s lijeve strane kojeg mu je proslijedio Herrera te je uspio prebaciti Livakovića i poslati loptu u mrežu Dinama.

Plavi prednost vraćaju samo pet minuta kasnije. Majer je iz kuta ubacio za Perića koji sa sedam metara glavom matira Zeleniku za svoj prvi ovosezonski prvenstveni pogodak.

Varaždin se u igru vraća u 58. minuti kada je Obregon odličnim dodavanjem u situaciju 1 na 1 s Livakovićem izbacio Herreru, a on je mirno poslao loptu u gornji desni kut za svoj drugi zgoditak u aktualnoj sezoni.

Dinamo je u 75. bio prisiljen napraviti još jednu izmjenu. Ovaj put se ozlijedio Atiemwen, a debi u Prvoj HNL na 18. rođendan je upisao Ivan Šaranić koji je ranije danas potpisao s Plavima novi ugovor do 15. lipnja 2027. godine.

Ristovski je u 90. minuti odlično uposlio Gavranovića, a on iz blizine loše puca i šalje loptu pokraj stative. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Kolo će od 20:10 na Poljudu zaključiti Hajduk i Gorica.

Novi stari prvak Dinamo od 18:05 na Maksimiru u sklopu 34. kola HT Prve lige dočekuje Varaždin. Dok se Plavi nakon obrane naslova mogu koncentrirati na finale kupa, Narančasti su u grčevitoj borbi kako bi i sljedeće sezone zadržali prvoligaški status.

U njihov tri prethodna međusobna ovosezonska dvoboja bolji je bio Dinamo koji je u Varaždinu slavio s 1:2 i 0:5 dok su u Zagrebu bili uvjerljivi s 4:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Moharramija, Lauritsena i Leovca, a Mišić je kartoniran dok kod gostiju na put zbog ozljeda nisu krenuli Tkalčić, Memija, Posavec i Boban, a Horkaš je suspendiran.

Damir Krznar je uoči susreta izjavio: “Želimo biti ozbiljni i studiozni, odigrati i protiv Varaždina još jednu dobru utakmicu. Ne bih volio da sad prolijemo sve ovo što smo napravili. Bit će rotacija, ali vodit ćemo brigu o tome da momčad i dalje bude konkurentna. Moramo biti fer prema ostalima i dati sve od sebe, moramo ići po pobjedu u sve tri utakmice.”

Trener Varaždina Zoran Kastel je utakmicu najavio sljedećim riječima: “Idemo Dinamu koji je potvrdio naslov prvaka, koji je sada rasterećen i pun samopouzdanja. Za razliku od nas koji smo opterećeni, jer nam je svaki bod bitan. Nadam se da će nas to dodatno mobilizirati i da ćemo odigrati pravu mušku utakmicu. Nažalost, na toj utakmici će se i Dinamo puno pitati. Mi moramo biti pravi, čvrsti, organizirani i čekati svoju šansu. Recept je da te šanse koje ćemo imati moramo iskoristiti.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će asistirati Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin) i Tino Krečak (Velika Gorica) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan (Split) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Dalibor Kajinić (Požega), a suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Zadar).