Varaždin slavio na Šubićevcu i gurnuo Šibenik prema ispadanju

Golovima Dimitra Mirovskog u 69. i Frana Brodića u 86. minuti Varaždin je u 33. kolu SuperSport HNL-a pred 781 gledateljem na Šubićevcu bio bolji od Šibenika.

Izabranici Marija Kovačevića su 11. pobjedom u sezoni barem privremeno skočili na peto mjesto ljestvice te su ostali u borbi za mjesta koja vode u kvalifikacije Konferencijske lige.

Narančasti su pak 16. porazom nadomak ispadanju u niži rang jer uz odigranu utakmicu više i lošiji međusobni omjer za pretposljednjom Goricom zaostaju jedan bod, a u posljednja tri kola ih očekuju dvoboji s Dinamom, Osijekom i Hajdukom.

Prvi opasniji napad na utakmici vidjeli smo u 4. minuti kada je nakon pogreške Brodića s desetak metara iskosa snažno pucao Hiroš te je zatresao vanjski dio stative.

Gosti su uzvratili četiri minute kasnije kada je Mitrovski odlično podvalio loptu za Domjanića, no njegov pokušaj sa sedam metara iskosa brani Rogić. Nakon ubačaja iz kuta gosti su tražili kazneni udarac smatrajući da je lopta u ruku pogodila Araija, no sudac Bebek i VAR soba nisu se oglasili. U 11. minuti u akciji je i Elezi, ali njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Mina.

Šego je u 24. minuti šutirao s dvadesetak metara, a lopta je od bloka Mese prošla malo pored stative. Minutu kasnije je s 18 metara prizemni udarac uputio Stolnik, a Rogić je odličnom paradom u donji desni kut uspio odbiti loptu.

Hiroš je u akciji i u 35. minuti kada se sa 17 metara izborio za udarac pored dva suparnička igrača te je uz pomoć bloka zatresao prečku.

U 42. minuti na suprotnoj strani travnjaka Pilj je nakon odbijene lopte potegao iz prve sa 16 metara, ali nije bio dovoljno precizan.

Narančasti su uzvratili dvije minute kasnije kada se Špeljak pored Pellumbija izborio za prizemni pokušaj sa sedam metara iskosa kojeg Zelenika sigurno brani. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Arai je pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, a lopta je od živog zida otišla pokraj vratnice.

Čanađija je u 52. minuti pucao s 18 metara, a Zelenika je uspio odbiti loptu. U nastavku akcije s nešto veće udaljenosti je udarac uputio i Kvržić, no lopta je otišla iznad grede.

Gosti su u 61. minuti preko Mitrovskog zatresli mrežu Šibenika, no zbog malog zaleđa pogodak nije priznat.

Varaždin je ipak u vodstvu od 69. minute kada je Brodić nakon dodavanja Teklića sa šest metara iskosa zatresao vratnicu, a na odbijenu loptu je reagirao Mitrovski te ju je poslao u gol Šibenika za svoje prvijenac u HNL-u. Domaćin je tom prigodom tražio zaleđe Vugrineca koji je propustio loptu do Brodića, ali suci nisu reagirali.

U 76. minuti bilježimo udarac Teklića s ruba kaznenog prostora iskosa koji odlazi iznad grede.

Dobru šansu domaćin je imao u 79. minuti kada je Dolček pucao s deset metara iskosa, ali Zelenika je bio spreman na njegov udarac. U istoj minuti u velikoj šansi je i Knežević, koji je iz sumnjive pozicije šutirao ravno u vratara Varaždina. U 81. je pak sa 17 metara rašlje ciljao Skorup za još jednu sigurnu intervenciju čuvara mreže gostiju.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani terena s dvadesetak metara je pucao Pilj, ali i golman Šibenika je siguran u svojoj intervenciji.

Pitanje pobjednika je riješeno u 86. minuti kada je Belcar s desne strane idealno poslužio Brodića koji je sa šest metara svladao Rogića za svoj 12. gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U prvoj minuti sudačke nadoknade je s 15 metara snažno pucao Kvržić, ali ravno u dobro postavljenog Zeleniku. Dvije minute kasnije je iz slobodnog udarca s oko 25 metara loptu iznad grede poslao Knežević.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati sastaju Gorica i Slaven Belupo dok u 19:10 Osijek dočekuje Dinamo.

U prvoj utakmici 33. kola SuperSport HNL-a snage će od 18 sati odmjeriti Šibenik i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na Šubićevcu završio je slavljem gostiju rezultatom 1:2 dok smo na stadionu Varteks vidjeli remi (2:2) i pobjedu domaćih 2:0.

Narančasti u današnjem ogledu ne mogu računati na Điru, Đorića i Krekovića dok su Vidović i Čop udaljeni iz ekipe. U redovima gostiju nema Jelenića, Stanića, Kolarića, Perića, Postonjskog, Vuka, Puclina, Banoveca, Drožđeka i Herrere.

Trener Šibenika Damir Čanadi je u najavi istaknuo: “Pred nama su četiri kola u prvenstvu plus finale Kupa. Pritisak je sada na nama. Što se Varaždina tiče, nema se tu što taktizirati. Moramo pobijediti i moramo se tako i postaviti od početka. Moramo biti 100 posto fokusirani i igrati na tri boda. Vjerujem da će borba za ostanak biti interesantna do kraja. To je zanimljivo za gledatelje i sve koji su neutralni. Pozivam naše navijače da nas isprate do kraja, naročito u dvije utakmice na Šubićevcu protiv Varaždina i Osijeka.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je za Ši Sport poručio: “Dolazimo dosta oslabljeni, ali opet s ambicijom da dođemo do pozitivnog rezultata. Bez obzira na poziciju na kojoj se trenutno nalazi, mi Šibenik cijenimo, znamo da igraju dobar nogomet. Očekujem zanimljivu utakmicu i vjerujem u momke koji će dobiti priliku da će dati sve od sebe da dođemo do pozitivnog rezultata.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), a suce će kontrolirati Tomislav Šetka (Đakovo).