Varaždin u Gradskom vrtu nakon velike drame došao do vrijednog boda (VIDEO)

U posljednjem susretu 32. kola HT Prve lige Osijek i Varaždin su u Gradskom vrtu odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). U završnici utakmice prvi su do gola odličnim potezom Jorgea Obregona došli gosti, a za izjednačenje potom pogađa Ramon Mierez. U posljednjim trenucima susreta najbolji strijelac lige je imao priliku iz kaznenog udarca donijeti svojoj momčadi sva tri boda, no njegov pokušaj je obranio Dinko Horkaš.

Osijek je tako uz utakmicu više sad na šest bodova zaostatka za vodećim Dinamom, a Varaždin je pak s vrijednim remijem povećao prednost nad posljednjeplasiranom Istrom na dva boda.

Kod redova Osijeka umjesto najavljenog Jugovića u početnoj postavi se pronašao Pilj obzirom da je veznjak domaćih osjetio ozljedu tijekom zagrijavanja. Kapetan Bijelo-plavih Mile Škorić je današnjim nastupom došao do brojke od 250. utakmica u Prvoj HNL.

U 13. minuti u kaznenom prostoru gostiju nakon duela s Novoselecom pada Bohar, ali sudac Kulušić nije smatrao da treba pokazati na bijelu točku. VAR također nije smatrao potrebnim da glavni sudac pregleda snimku.

Pilj je u 20. minuti dobro pucao sa 16 metara nakon povratnog dodavanja Žapera, no lopta od bloka Novoseleca odlazi u korner. Iz kuta je ubacio Bočkaj, a malo je nedostajalo da Postonjski zatrese vlastitu mrežu.

Bohar je odlično ubacio u 35. minuti iz slobodnog udarca, loptu u šesnaestercu nitko nije uspio dirnuti, a ona je prošla malo pokraj suprotne vratnice.

Varaždin je zaprijetio dvije minute kasnije kada je iz daljine udarac iskušao Elezi, no Ivušić paradom upisuje obranu.

Mierez je u 51. minuti nadvisio u skoku vratara Horkaša nakon ubačaja Barišića, no nijedan njegov suigrač nije bio u blizini da iskoristi tu situaciju.

Obregon se u 63. minuti pored Škorića i Čeberka izborio za udarac, no Ivušić je na vrijeme izašao s vrata i uspio obraniti njegov polušaj.

U 65. minuti Mierez malo kasni na ubačaj Kleinheislera s desne strane u peterac, a tri minute kasnije Horkaš paradom brani odličan dalekometni pokušaj Pilja.

Varaždin do vodstva dolazi u 69. minuti kada je Postonjski donio loptu do Obregona, a kolumbijski napadač je iz okreta pucao s 18 metara te je pogodio desni gornji kut Ivušićeva gola. Bio je to njegov šesti zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Osijek se u igru vraća u 74. minuti kada je još jednom glavom poentirao najbolji strijelac lige Ramon Mierez nakon što ga je s lijeve strane uposlio Jurčević, a golu je kumovala i loša reakcija golmana Varaždina koji je s crte izletio u prazno.

Silva je u 80. minuti dobro uposlio Lopu, no je s 16 metara loše zahvatio loptu tako da je Horkaš imao lagan zadatak.

U 84. minuti Erceg je nakon korner pronašao Miereza u petercu, a vratar gostiju odličnom reakcijom spašava svoju momčad.

Potom je odličnu priliku za vodstvo propustio i Varaždin. Peco je probio po desnoj strani te je povratnom loptom uposlio Posaveca, ali on s desetak metara šalje loptu malo pokraj stative.

U 95. minuti susreta Novoseleca lopta u kaznenom prostoru pogađa u ruku, a suca Kulušića je VAR pozvao na pregled video snimke nakon čega je odlučio pokazati na bijelu točku. S 11 metara je po sedmi put ove sezone pucao Ramon Mierez, no njegov pokušaj brani Horkaš. Argentinskom napadaču bio je to prvi neiskorišteni kazneni udarac.

Rijeka – Dinamo 9.5. 19:00

U posljednjem dvoboju 32. kola HT Prve lige snage će od 19:05 u Gradskom vrtu odmjeriti Osijek i Varaždin. Bijeli-plavi su bili bolji u njihova tri prethodna međusobna ovosezonska sraza. Na domaćem terenu su slavili s 1:0 dok su gostima bili bolji s 0:1 i 2:3.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na kartoniranog Lončara, a Caro, Miloš, Brlek, Ndockyt, Grezda i Topčagić su ozlijeđeni. Kod gostiju su pak suspendirani Djou i Senić, a Pellumbi, Tkalčić, Boban, Benko i Petković su ozlijeđeni.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi dvoboja rekao: “Danas se u nogometu svaki za nešto bori, najnormalnije je da daje svoj maksimum u svakoj utakmici. Mi očekujemo da će naša momčad biti bolja, imamo dobru atmosferu, dovoljno igrača koji su zdravi i u dobroj formi, uvjeren sam da ćemo biti na visokoj razini. Vidjet ćemo kako će se postaviti, poštujemo Varaždin, njihovog trenera s kojim sam igrao u juniorima i drago mi je što je dobio priliku. Oni će braniti svoje interese što je jedino normalno i logično u ovoj situaciji.”

Strateg Varaždina Zoran Kastel je izjavio: “Što se dulje uspijemo oduprijeti, bit će kod domaćina više nervoze i imperativa. S druge strane, moramo strpljivo čekati na naše prilike, one će doći.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split) i Ante Čuljak (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Martin Šarić (Vrbovec), a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica).