Velika drama u završnici, Lokomotiva i Osijek odigrali susret bez pogodaka u Kranjčevićevoj (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 26. kola HT Prve lige Lokomotiva i Osijek su u Kranjčevićevoj odigrali susret bez pogodaka. Ovim raspletom današnji su suparnici drugi put u sezoni u Zagrebu odigrali neriješeno, prvi sraz bio je okončan 1-1 remijem.

Danas smo gledali generalno bolju Lokomotivu u prvom, te posjedom gotovo potpuno dominantan Osijek u drugom dijelu. Obje momčadi imale su vrlo dobre i odlične prilike za pogotke, pogotovo Osijek koji je u sudačkoj nadoknadi drugog dijela dvaput čudesno propustio stići do pogotka (vrlo vjerojatno) vrijednog tri boda.

Prvu dobru situaciju vidjeli smo već u 3. minuti kada se Mance dobro oslobodio i kreirao si prostor desno unutar šesnaesterca domaćina, ali njegov udarac s dvanaest metara bio je neprecizan pa je lopta završila pored bliže vratnice.

Vrlo angažirano i izravno je igrao Osijek u uvodu. Na prvu obranu Nevistić je bio primoran u 5. minuti kada je Lovrić odradio odličan posao na lijevoj strani napada i odigrao za Mancea čiji je udarac u donji bliži kut 23-godišnji Dinamov vratar uspješno odbio u korner. Iz tog pritiska vrijedi zabilježiti i pokušaj Caktaša nakon ubačaja iz kuta minutu poslije, glavom je uspio proslijediti loptu u okvir, i to je završilo u rukama dobro postavljenog vratara ‘Lokosa’.

Prvo ‘ukazanje’ Lokomotive u polovici Osijeka vidjeli smo u 9. minuti, Maleš se iz velike udaljenosti odlučio na udarac s kojim Ivušić nije imao ni najmanjih problema.

Bila je ovo i najava onoga što ćemo gledati u narednom periodu. Čabrajina momčad uspjela je uspostaviti ravnotežu u igri, s vremenom se i nametnuti protivniku, pa je tako sljedeća prilika kojoj smo svjedočili bila upravo Lokomotivina. U 24. minuti Pivarić je na lijevoj strani napada uspio ‘izvozati’ Miloša i ubaciti desnom nogom u sredinu gdje je Aliyu na rubu peterca dobio skok u duelu s Jurčevićem, ali Ivušić je uspio dotaknuti loptu dovoljno da prođe tik pored lijeve vratnice u korner za domaćine.

Kapetan gostiju je u 31. minuti od strane Zebeca opravdano sankcioniran opomenom zbog gaženja Dabre na centru terena, pa će tako Škorić zbog treće akumulirane opomene biti primoran propustiti sljedeći prvenstveni okršaj svoje momčadi (Gorica doma).

Nije se Bjeličina momčad nikako uspijevala ‘oporaviti’ od promjene stanja na terenu. Još jednu veliku priliku Lokomotiva je kreirala u 33. minuti, ovaj put je ‘krivom nogom’ s desne strane napada ubacio Cipetić, na suprotnoj strani potpuno usamljen ostao je Kačavenda koji se s ruba peterca odlučio na udarac glavom i pristojno promašio okvir gostujućih vrata.

I to je, što se prilika tiče, bilo to od prvog dijela. Gosti su se do kraja poluvremena malo podigli u igri prema naprijed, ali ipak su i dalje domaćini generalno bili konkretniji u svojim dolascima, iako ni oni nisu uspjeli kreirati situaciju za ozbiljniju prijetnju.

Nastavak je otvoren odličnom obranom Nevistića u 47. minuti. U začetku polukontre je Cipetić ‘zaplivao’ pri reakciji i time omogućio bijeg Lovriću po lijevoj strani napada, on se očekivano uvukao u sredinu i gađao donji suprotni kut, ali vratar domaćina bio je spreman i na taj izazov odbivši loptu u novi korner za slavonskog prvoligaša.

Gotovo potpunu dominaciju u posjedu imao je Osijek u ovom periodu, vjerojatno su se domaćini planirano odlučili na takav pristup, ali nisu Bijelo-Plavi nikako dolazili do dobrih pozicija u posljednjoj trećini, odnosno, Lokomotiva se zaista kvalitetno kretala i branila.

Prostor koji im se potencijalno nudio domaćini su prvi put u drugom dijelu uspješno iskoristili u 64. minuti kada je Aliyu pobjegao po desnoj strani napada i igrao u sredinu za Kačavendu koji je iz teške pozicije pod pritiskom uspio postaviti nogu i uputiti loptu u okvir, nedovoljno opasno za sigurnog Ivušića.

Konačno je protivnika slavonski prvoligaš do kraja izigrao u 67. minuti, u završnici je Fiolić prekrasno ubacio ‘vanjskom’ s desne strane napada, ali u sredini je prvo Lovrić loše zahvatio loptu glavom, a zatim ni Jugović nije uspio postaviti nogu za eventualno ugrožavanje Nevistića.

Minutu poslije ponovno Aliyu bježi čuvarima. Dugu loptu je glavom u prostor proslijedio Kulenović, Nigerijac istrčao do osam metara i pucao snažno, ali odličnim pravovremenim istrčavanjem Ivušić mu je ušao u udarac i sačuvao svoju mrežu netaknutom!

Trudio se Osijek, Lokomotiva do kraja nije odustajala od povučenije igre, ali spomena vrijednih situacija pred vratarima nije bilo sve do druge od četiri minute nadoknade kada je Mierez odlično pobjegao na desnoj strani napada, prizemnim udarcem u suprotni kut svladao Nevistića, ali ispred Fiolića Pivarić je požrtvovnim uklizavanjem u posljednji trenutak sretno loptu odbio u gredu!

U posljednjim sekundama igre nova drama. Nevistić je ‘zaplivao’ na ubačaj, lopta se odbila do Topčagića koji je sa šest metara pucao traljavo, ali u okvir gdje je s crte loptu ispucao Mersinaj i time okončao dvoboj!

U sljedećem kolu Lokomotiva je gost na Šubićevcu kod Šibenika dok će Osijek u Gradskom vrtu biti domaćin Gorici, a prethodno toj obvezi ‘Bijelo-Plave’ u srijedu (18h) čeka i polufinalni okršaj s Rijekom na Rujevici u okviru SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Program ovog kola nastavlja se sutrašnjim okršajima Dinama i Šibenika na Maksimiru (15:00) te Rijeke i Slaven Belupa na Rujevici (17:05).

U prvoj utakmici 26. kola HT Prve lige snage će od 18 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti Lokomotiva i aktualni lider prvenstva Osijek. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna sraza vidjeli smo 1:1 remi u Zagrebu te 3:1 slavlje Bijelo-plavih u Gradskom vrtu.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na De Haasa, Osmankovića i Cokaja koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Bartoleca, Nejašmića i Ercega, a Bralić je kartoniran.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi utakmice rekao: “Dobro smo odigrali zadnje dvije utakmice. Dinamo smo praktički mogli pobijediti, imali svo dvije krasne šanse no nismo poentirali. Taj bod smo potvrdili u pobjedi nad Goricom tako da smo u konačnici u zadnja dva kola napravili dobar rezultat. Ne trebamo naglašavati Osijekove kvalitete, sama tablica govori koliko je Osijek ozbiljna i kvalitetna ekipa. Mi ćemo dati sve od sebe kako bi ih spriječili u njihovom cilju i osvajanju prvog mjesta.”

Njegov kolega na klupi Osijeka Nenad Bjelica je izjavio: “Tablica ne mijenja ništa, mi smo fokusirani na iduću utakmicu, svjesni da je još dalek put pred nama. Moramo pobjeđivati, a znamo da će suparnici biti vrlo motivirani. Ipak, ova borba četiri momčadi je dobrodošla, pritisak na Osijek više nije toliki kakav je bio prošle sezone kada smo bili jedini Dinamov konkurent u utrci za titulu. Mi gledamo sebe, prvu iduću utakmicu u kojoj želimo pokazati isto lice kao na zadnjim utakmicama i osvojiti tri boda protiv suparnika koji je neopterećen, kvalitetan, mlad, dobro vođen i s puno dobrih individualaca. Lokomotiva je već iznenadila sve četiri momčadi iz vrha, znamo da nas čeka težak zadatak, ali spremni smo.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Vedran Đurak (Stupno), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Blaže Pezo (Dubrovnik), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a ispred HNS-a za sigurnost će brinuti Jurica Jurjević.