Bez golova u srazu Istre 1961 i Dinama

U 30. kolu SuperSport HNL-a Istra 1961 i Dinamo su na Aldo Drosini u dvoboju koji nije obilovao velikim uzbuđenjima odigrali bez pogodaka.

Zeleno-žuti su tako upisali 11. remi u sezoni te s 38 osvojenih bodova zauzimaju osmu poziciju na ljestvici. Plavi su pak sedmi put u sezoni odigrali remi te uz odigranu utakmicu više prvom pratitelju Hajduku sad bježe 13 bodova.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 7. minuti kada je Matheus proigrao Bakrara, no Livaković je na vrijeme napustio svoja vrata te je prvi došao do lopte nakon čega je otklonio opasnost.

Deset minuta kasnije povratno dodavanje Hujbera je stiglo do Kadušića koji je s desetak metara šutirao visoko iznad gola.

U 27. minuti Matheus je zbog ozljede morao napustiti igru, a priliku je dobio Mateo Lisica.

Dinamo je zaprijetio u 31. minuti kada je Špikić proigrao Drmića koji je sa sedam metara iskosa gađao bliži kut, ali Majkić je bio spreman te je odbio loptu.

Pet minuta kasnije Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Špikić je neometan sa šest metara loptu iz poluvoleja poslao malo iznad prečke.

Na startu drugog poluvremena Ristovski je s desne strane pronašao Baturinu čiji udarac glavom s 12 metara s lakoćom brani Majkić. U 54. minuti Ristovski je pucao s dvadesetak metara za novu sigurnu obranu vratara Istre.

Gosti su u 68. minuti odigrali kombinaciju iz kornera u kojoj je Ljubičić dodao za Ivanušeca, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora iskosa odlazi daleko od okvira vrata Istre.

Dobru šansu Dinamo je imao u 76. minuti kada je Ristovski ubacio s desne strane, a Topić je sa šest metara pucao malo pored stative.

Tri minute kasnije odlična šansa i za Istru. Bakrar se pored Šutala izborio za posjed nakon čega je bio u situaciji 1 na 1 s Livakovićem, no vratar Dinama je pročitao njegovu namjeru da uposli suigrača na drugoj stativi te je pravovremenom reakcijom uhvatio loptu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Ivanušec je probio po lijevoj strani nakon čega je uputio oštar prizemni ubačaj u peterac kojeg Galilea izbija ispred Topića. Dvije minute kasnije nakon proigravanja Ristovskog sa šest metara Špikić je pucao pored gola.

Ristovski je u 97. minuti zaradio žuti karton zbog simuliranje jer je u šesnaestercu domaćih pokušao iznuditi kazneni udarac. Bilo je to posljednje uzbuđenje na susretu.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada na Poljudu počinje utakmica Hajduka i Varaždina.

U prvom susretu subotnjeg programa 30. kola SuperSport HNL-a snage će od 17 sati na Aldo Drosini odmjeriti Istra 1961 i Dinamo. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Puli pripao je domaćinu kasnim golom Matheusa dok su na Maksimiru boli uspješniji Plavi koji su slavili s 4:1 i 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na B. Šutala, Theophilea i Pekovića dok su gosti bez Ercega, Majstorovića, Iovua i Rovisa.

Trener Zeleno-žutih Gonzalo Garcia je u najavi rekao: “Nakon nekoliko gostujućih utakmica, napokon igramo doma, i to jednu dobru utakmicu sigurno. Ovo će biti borben susret s najboljom ekipom lige. Promjenom trenera su svakako dobili novu energiju, brzinu, natjecateljski duh. Mi smo u zadnjih nekoliko kola u dobroj uzlaznoj putanji, pa se tako nadam da ćemo i ovu tešku utakmicu dobro odraditi. Što se tiče utakmice, Dinamo će sigurno stvarati pritisak, biti agresivan i težiti svojoj igri. Moji su igrači svi svježi i spremni, računam i na Darwina, Lisicu, Blagojevića; njihova minutaža mora u početku sada biti manja, obzirom da se vraćaju od bolesti, odnosno ozljede. Također, jedan dio treninga smo odradili na glavnom terenu i mogu reći da ima više trave i zelenije je, što znači da se stanje travnjaka popravlja. Svakako nas čeka dobra utakmica.”

Strateg Plavih Igor Bišćan je izjavio: “Znamo što nas čeka, Istra 1961 igra specifičan nogomet, s glavom i repom, s jasnim ciljem i planom i svojim stilom. Imamo negativno iskustvo od prije mjesec dana, a i to bi nam u određenoj mjeri trebalo pomoći u pripremi ove utakmice. U svakom slučaju, očekuje nas nezgodno gostovanje, opasan suparnik, ali mi, naravno, želimo nastaviti pozitivan niz rezultata i načiniti korak bliže naslovu prvaka.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Bojan Zobenice (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Jakov Titlić (Potravlje) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.