Hajduk i četvrti put u sezoni bolji od Varaždina

Hajduk je pred 10.596 gledatelja na Poljudu u 30. kolu SuperSport HNL-a bio bolji od Varaždina rezultatom 2:0 (1:0). Bili su do četvrte pobjede u sezoni protiv Varaždinaca došli odličnim zgodicima Benrahoua i Sahitija.

Izabranici Ivana Leke su tako 17. slavljem u aktualnoj sezoni smanjili zaostatak za vodećim Dinamom na deset bodova razlike dok je momčad koju vodi Mario Kovačević 11. put u prvenstvu travnjak napustila pognute glave te se nalazi na šestom mjestu ljestvice s 39 upisanih bodova.

Već u prvoj minuti susreta Bili su zatresli mrežu gostiju. Benrahou je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a udarac Awaziema glavom je Zelenika odbio do Melnjaka koji je loptu zakucao pod gredu. Međutim sudac Lovrić je prethodni duel Awaziema i Jelenića ocijenio kao prekršaj tako da zgoditak nije priznat.

U 4. minuti Benrahou je iz kornera pronašao Livaju koji je glavom pucao preko gola. Sahiti je minutu kasnije ubacio za Grgića koji je na desetak metara loše glavom zahvatio loptu tako da nije pogodio okvir gola.

Nova akcija Bilih uslijedila je u 8. minuti kada je Livaja proigrao Benrahoua, a njegov prizemni pokušaj sa šest metara iskosa lagano brani Zelenika. Kapetan Hajduka je tri minute kasnije po lijevoj strani kombinirao s Benrahouem nakon čega je oštro ubacio u peterac, a vratar gostiju odbija loptu.

U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka Drožđek je proigrao Domjanića koji je izbjegao zaleđe nakon čega je bio u situaciji 1 na 1 s Lučićem, ali golman Hajduka brani njegov prizemni pokušaj.

Kombinacija Benrahoua i Livaje je aktivna i u 15. minuti kada je udarac potonjeg sa sedam metara uspio blokirati Puclin.

Nakon kombinacije s Drožđekom Urata je oštro ubacio s lijeve strane, a Awaziem je u petercu izbio loptu ispred Domjanića.

Hajduk uzvraća u 22. kada je Livaja u kontri gurnuo loptu u prostor za Sahitija, a njegov udarac sa šest metara iskosa brani Zelenika. Minutu kasnije je Sahiti s desne strane tražio Melnjaka, a loptu je ispred njega Pellumbi skrenuo do svog vratara.

Livaja je u 24. minuti izborio prekršaj Puclina na 17 metara, a iz slobodnog udarca je pucao Benrahou te je prebacio živi zid pogodivši mrežu Varaždina za svoj drugi gol u prvenstvu.

U 28. minuti je Livaja uputio prizemni udarac s dvadesetak metara u kojem nije bilo dovoljno siline da iznenadi Zeleniku.

Dobra akcija domaćih uslijedila je u 36. minuti kada se Sahiti nakon izvrsnog proigravanja Livaje odlično oslobodio Jelenića te je na drugoj stativi tražio Mlakara, no u posljednji trenutak je ispred njega loptu u korner odbio Stanić.

Domaćin je u 38. minuti bio primoran napraviti prvu zamjenu. Zbog ozljede je izašao Grgić, a ušao je Krovinović koji zbog problema s povredama nije startao u prvih jedanaest.

Zanimljiv pokušaj gostiju vidjeli smo u 41. minuti kada je Šego pucao sa 17 metara uz gol liniju, a Lučić je uz velike napore odbio loptu. Uslijedio je potom i pokušaj Teklića direktno iz kornera kojeg vratar Hajduka prebacuje preko grede.

Veliku šansu Hajduk je imao u 47. minuti kada je Melnjak nakon kombinacije s Livajom dobro ubacio s lijeve strane, a sa vrha peterca je nakon što mu je ostavio loptu Sahiti snažno pucao Benrahou za odličnu obranu Zelenike.

Varaždinci su u 57. minuti zamalo postigli autogol. Nakon ubačaja Mlakara s lijeve strane Kolarić je u želji da izbije loptu ispred Sahitija zatresao vlastitu stativu.

Nakon sat vremena igre Benrahou je proigrao Mlakara, a njegov udarac sa sedam metara iskosa koji je išao pod samu prečku je preko vrata skrenuo Zelenika.

Hajduk do novog gola zasluženo dolazi u 64. minuti kada se Sahiti nakon dodavanja Benrahoua lažnjakom oslobodio Kolarića, a onda je s desetak metara iskosa fantastično vanjskom pogodio suprotne rašlje.

U 75. minuti je snažno iz slobodnog udarca sa tridesetak metara udaljenosti potegao Teklić, a Lučić je atraktivno paradom odbio loptu u korner.

Tri minute kasnije Teklić je jako dobro s desne strane proigrao Drožđeka, a njegov prizemni pokušaj sa sedam metara brani golman domaćih.

U 83. minuti je snažno s tridesetak metara snažno šutirao i Šego, a lopta je otišla pokraj vratnice.

Livaja je u 90. minuti nakon kontre s lijeve strane ubacio za Anella, a on je sa sedam metara iskosa pucao preko gola. Bila je to posljednja šansa na susretu.

U posljednjoj utakmici 30. kola snage će u nedjelju od 15 sati odmjeriti Gorica i Rijeka.

U sklopu 30. dionice SuperSport HNL-a od 19:10 na Poljudu susreću se Hajduk i Varaždin. Njihova tri ovosezonska sraza završila su pobjedama Bilih pa je tako u Splitu bilo 2:1 dok su u Varaždinu ogledi završili s 0:2 i 1:4.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na L. Kalinića, Eleza, Prpića, Vuškovića, Mikanovića, Lovrencsicsa, Capana, Kalika i Pukštasa dok su gosti bez Škaričića, Perića, Brodića, Vuka, Banoveca, Vugrineca i Herrere.

Strateg Hajduka Ivan Leko je u najavi izjavio: “Kada se pogledamo tri utakmice ove sezone, dobili smo ih sve, a mogli smo ih sve tri izgubiti. Zadnju utakmicu smo ih dobili tek kad su ostali s igračem manje. Meni se sviđa gledati to kako igraju, visoki presing, napadaju visoko. Sigurno nas čeka jedna zahtjevna utakmica. Za Hajduk je svaka utakmica bitna, jednako ću se veseliti pobjedi i jednako ću tugovati nakon poraza, imali mi bod ili 50 manje od prvog. Moraš svoje pokušati napraviti na najbolji mogući način.”

Trener Varaždina Mario Kovačević je dodao: “Pripremali smo se stvarno dobro, nemam prigovora na rad igrača. U ovoj sezoni u dosadašnje tri utakmice protiv Hajduka nismo osvojili ni boda, međutim, odigrali smo dobre utakmice, ali uvijek se prelomilo na njihovu stranu. I sada nam je želja da na Poljudu odigramo hrabro, a nadamo se, želimo i učinit ćemo sve da osvojimo barem bod protiv Hajduka. Naravno da je utakmica na Poljudu za nas veliki izazov i dat ćemo sve od sebe da obradujemo naše navijače.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Miroslav Cindrić.

Varaždin: Zelenika, Stanić, Jelenić, Pellumbi, Urata, Pilj, Puclin, Teklić, Drožđek, Domjanić, Šego.

Zamjene: Silić, Postonjski, Vugrinec, Mitrovski, Kolarić, Šaranić, Ba, Elezi, Stolnik, Belcar, Reis.