Bez pogodaka na Aldo Drosini

Twitter/NK Istra 1961

U pretposljednjem susretu programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 i Lokomotiva odigrale su susret bez pogodaka pred 816 gledatelja na Aldo Drosini.

Prvi su zaprijetili gosti, Uzuni je u trećoj minuti bio u vrlo dobroj situaciji, no njegov udarac s nekih desetak metara odlazi pored okvira Čondrićevih vrata.

U 9. minuti je Lecjaks nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada iz teške situacije s nekih pet metara uspio volejem zaprijetiti Čondriću, no domaći vratar loptu mirno hvata na samoj crti.

U 32. minuti Ivanušec je pucao iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, no i taj pokušaj odlazi pored vrata.

Na odmor se uz izraženu dominaciju Lokomotive, barem što se tiče konkretnosti u igri, odlazi bez pogodaka. Domaći su imali period, pogotovo u prvih pola sata, kada su pritisnuli goste, no osim izražene agresivnosti i dobrog onemogućavanja Lokomotive u kvalitetnijim izlascima, konkretnosti u izvedbi nije bilo.

U drugom dijelu gledali smo konkretnijim prilikama u potpunosti siromašan nogomet, te su spomena vrijedne tek situacije s kraja utakmice. U 89. minuti je Bruno Savio nakon odličnog solo prodora po desnoj strani gostujuće obrane s nekih 14 metara pokušao pogoditi suprotni gornji kut Grbićevih vrata, no bio je neprecizan.

U 91. Drožđek u sličnom stilu kao i Savio na drugoj strani pokušava iznenaditi Čondrića, no domaći vratar s tim nije imao ni najmanjih problema.

Treba istaknuti da pristup igrača jedne i druge momčadi nije bio onakav kakvim ga brojke sugeriraju, no jednostavno previše grešaka i nekonkretnosti u situacijama kada je možda i mogla biti kreirana pokoja konkretnija opasnost za protivnička vrata. Spomenuto pogotovo vrijedi za Lokomotivu koja je u drugom dijelu apsolutno dominirala događanjima na travnjaku, no iz toga nije uspjela nijednom pristojno tesitrati Čondrića.

Istra 1961 u sljedećem kolu gostuje kod Rijeke na Rujevici, dok će Lokomotiva biti domaćin Dinamu.

S početkom u 15 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli igra se pretposljednji susret programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Istra 1961 dočekuje Lokomotivu.

Rendulićeva je momčad u nastavak sezone ušla domaćim remijem protiv Slaven Belupa (1-1), te rezultatski minimalnim porazima na gostovanjima kod Dinama i Osijeka (oba puta po 1-0).

Lokomotiva je na otvaranju nastavka sezone kao domaćin svladala Inter (2-0), a zatim upisala gostujući poraz od Hajduka (2-1) i domaćinski remi bez pogodaka protiv posljednjeplasiranog Rudeša.

U do sada međusobno odigrane dvije utakmice današnjih suparnika Lokomotiva je upisala svih 6 bodova slavljima 1-2 u 4. kolu kao gost i 1-0 kao domaćin.

Treneri Krunoslav Rendulić i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: