Dinamo dominantnom igrom upisao visoku pobjedu nad Osijekom (VIDEO)

U posljednjem susretu programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je, pred 4 304 gledatelja na Maksimiru, u derbiju 22. kola rezultatom 3-0 (2-0) svladao trećeplasirani Osijek i tako stigao do 18. prvenstvene pobjede u sezoni.

Prvijence u Plavom dresu postigli su Andrić i Atiewmen, a strijelac za konačnih 3-0 bio je Rrahmani.

Prvi su dobru situaciju imali Plavi. Stojanović je u 4. minuti s desne strane dobro ubacio u sredinu za Atiemwena, no udarac 23-godišnjeg Nigerijca odlazi visoko iznad okvira Maleničinih vrata.

Već u 8. minuti Dinamo stiže do rezultatske prednosti. Majer je odličnom loptom proigrao Šituma koji je krenuo sam na Malenicu i nesebično dodao u sredinu za Andrića, a srpski napadač pored Boška Šutala dobrom reakcijom šalje loptu u mrežu za 1-0 Dinama.

Bio je ovo prvijenac Andrića u dresu Dinama, te 11. pogodak u aktualnoj sezoni Prve HNL, 19. ukupno. S 11 pogodaka na kontu Andrić je ponovno usamljen na ljestvici najbolijh strijelaca prvoligaškog društva, s pogotkom više od Osijekovog Mirka Marića.

Dinamo nastavlja prijetiti. U 11. minuti blokiran pokušaj Šituma, lopta dolazi do Gojaka čiji udarac iz okreta s nekih deset metara odlazi visoko iznad vrata.

Osijek je uspio uspostaviti osjetniju ravnotežu u igri, no Dinamo brzo dolazi do povećanja rezultatske prednosti. Perić je odigrao dugu loptu za Komnena Andrića koji pored Šutale odigrava za usamljenog Atiemwena, te nigerijski nogometaš u 21. minuti mirno loptu šalje u mrežu za 2-0 Dinama i svoj prvijenac u dresu Plavih, 8. pogodak ukupno u aktualnoj sezoni HT Prve lige.

U 23. minuti Amer Gojak puca s vrha šesnaesterca, Malenica krajnjim naporom brani i odbija u korner za goste.

Trećem je pogotku Dinamo blizu bio u 41. minuti kada je Šitum nakon lijepog ulaska s lijeve strane domaćeg napada s nekih 11 metara iskosa pogodio gredu. Lopta se odbila do Atiemwena, no on nije uspio dobro reagirati.

U 43. minuti Komnen Andrić je mogao (i trebao) postići svoj drugi pogodak na utakmici, na ubačaj s desne strane Andrić je ostao nečuvan u petercu, no njegova reakcija je loša i lopta odlazi iznad okvira vrata.

Minutu poslije zbunjenoj je obrani gostiju prošla jedna lopta koju je s lijeve strane domaćeg napada ubacio Gojak, te ista pogađa suprotnu vratnicu.

Zekić na poluvremenu radi dvije promjene te umjesto Dmytra Lope i Alena Grića u igru šalje Gabrijela Bobana i Marina Pilja.

U nastavku ponovno prvi prijeti Dinamo. Majer je u 47. neugodno ubacio s desne strane domaćeg napada, Malenica odbija do Gojaka čiji udarac pogađa u glavu Šutala.

U 53. Majer snažno puca s nekih 18 metara, Malenica uspješno odbija.

Minutu poslije Šitumov udarac s vrha šesnaesterca iskosa s lijeve strane odlazi malo pored suprotne vratnice.

U 58. minuti još jednom Malenica spašava goste. Šitum je ponovno prijetio, ovaj put je gostujući vratar odlično obranio njegov pokušaj s nekih pet metara.

Minutu poslije Majerov udarac je blokiran i odlazi malo pored vratnice u korner za Dinamo.

Ogromna dominacija Dinama plodom je urodila u 60. minuti kada je Rrahmani pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Majera iz kuta. Bio je to drugi pogodak u aktualnoj sezoni za 25-godišnjeg braniča.

U 63. minuti Zekić radi i posljednju izmjenu, Šutalo je napustio travnjak, a u igru ušao 21-godišnji Danijel Lončar. Četiri minute poslije Nenad Bjelica radi prvi promenu, Kadzior je ušao umjesto Šituma.

Gojak u 74. minuti lijepo ubacuje s desne strane, Andrić je najviši u skoku no njegov udarac glavom brani Malenica.

U 81. minuti igru napušta Iyayi Atiemwen umjesto kojeg je ušao Mario Musa.

Stojanović je u 85. bio blizu pogotka nakon gužve u šesnaestercu gostiju, no Malenica se iskazuje još jednom odličnom intervencijom.

U 89. minuti Bjelica radi posljednju izmjenu, Gojak iz igre, a na travnjak ulazi Dani Olmo.

Dinamo je tako apsolutno dominantnom igrom tijekom svih 90+ minuta stigao do 18. prvenstvene pobjede kojom je Rijeci, prvom pratitelju, pobjegao na 16 bodova prednosti.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, a Osijek će biti domaćin Slaven Belupu.

S početkom u 17 sati i 30 minuta na Maksimiru se igra posljednji susret (ujedno i derbi) 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Dinamo dočekuje Osijek.

Nakon odlične predstave protiv Viktorije Plzen u Europa ligi, Bjeličinu momčad očekuje sraz protiv (trenutno) trećeplasirane momčadi prvenstva.

Zekićeva je momčad u nastavak sezone ušla domaćim porazom od Hajduka (0-1), te rezultatski minimalnim pobjedama nad Rudešom (0-1) i Istrom (1-0). Dinamo je pak, uz dosta (u posljednjem kolu i u potpunosti) izmijenjen sastav, u nastavku sezone upisao pobjede nad Rudešom (7-2), Istrom (1-0) i Farmaceutima (3-0).

U dosadašnja dva međusobna susreta odigrana u aktualnoj sezoni slavio je Dinamo. U 4. kolu na Maksimiru Plavi su slavili rezultatom 2-1, a u 13. kolu odigranom u Osijeku bilo je 0-2.

Sudac posljednjeg okršaja Dinama i Osijeka bio je Mario Zebec, a upravo će on i danas dijeliti nogometnu pravdu. Pomoćnici će mu biti Borut Križarić iz Čakovca i Goran Perica iz Šibenika. Prvi dodatni sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a drugi dodatni Duje Strukan iz Splita. Kontrolor suđenja je, svestrani, Branko Stipković.

Treneri Nenad Bjelica i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: