Bočkaj okončao pozitivan niz Lokomotive (VIDEO)

U posljednjem susretu 27. kola HT Prve lige Osijek je u Kranjčevićevoj pogotkom Bočkaja slavio protiv Lokomotive te je time okončao njezin pozitivni niz od šest uzastopnih pobjeda u službenim utakmicama. Momčad Ivice Kuleševića se s ova tri boda približila Lokomotivi na samo bod zaostatka.

Osijek je u 8. minuti dobro kombinirao po lijevoj strani, no ipak nije uputio udarac prema Grbiću jer je opasnost na vrijeme otklonio Mersinaj.

Dvije minute kasnije Atiemwen je šesnaestercu gostiju uputio udarac, ali obrana Osijek je blokirala njegov pokušaj.

U 13. minuti Lončar je dobrim ubačajem pronašao Jugovića međutim njegov udarac glavom pogađa vanjski dio mreže.

Šest minuta kasnije Tolić je dobrim dodavanjem pokušao pronaći Uzunija, no ispred njega u posljednji trenutak loptu u korner izbija Škorić.

Gosti su do prednosti došli u 22. minuti. Po desnoj strani napada probio je Silva čiji ubačaj do Bočkaja odbija Grbić, a on snažnim udarcem s desetak metara postiže svoj treći prvenstveni gol u aktualnoj sezoni. Bočkaj je dvostruki strijelac bio i prošlog vikenda u polufinalnoj utakmici kupa.

Lokomotiva je mogla izjednačiti u 28. minuti. Atiemwen je probio po lijevoj strani duelom se riješivši Lončara pa je pronašao Kastratija čiji udarac iz dobre pozicije odlazi visoko preko gola.

Sedam minuta kasnije nakon brzog protunapada udarac je s oko 20 metara iskosa probao Mance, ali nije pronašao okvir gola.

U 40. minuti utakmice Talys je odigrao dupli pas s Marićem, a potom je pao nakon duela s Mersinajem, a sudac Bebek je pokazao na bijelu točku. No nakon intervencije iz VAR sobe riječki arbitar je pogledao snimku situacije te poništio svoju odluku.

U posljednjem pokušaju u prvom dijelu Bočkaj je i slobodnog udarca pucao preko grede.

Prvu značajniju priliku u durgom poluvremenu vidjeli smo u 56. minuti kada je Halilović prevario svog čuvara, a potom je sa 17 metara gađao suprotne rašlje, ali njegov pokušaj prolazi iznad gola Ivušića.

U 70. minuti gosti su tražili jedanaesterac nakon duela Mancea i Grbića, ali intervencijom VAR-a nije utvrđeno da bi Bebek trebao gledati snimku.

Pet minuta kasnije Sammir je imao priliku izjednačiti rezultat, ali sa 16 metara pucao je ravno u Ivušića.

U 83. minuti Sammir nakon prodora pronalazi Tucija, a on s 15 metara gađa malo pored stative. Bila je to dobra prilika za izjednačenje domaćina. Šest minuta kasnije isti igrač je loše zahvatio loptu koju mu je spustio Jakić.

Sudačka nadoknada ponudila je veliku šansu za Ndockyta koju je pripremio Marić, ali veznjak gostiju ne pronalazi okvir gola.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Nakon polufinalnih kup ogleda koji su klubovima donijeli različite osjećaje, u posljednjoj utakmici 27. kola HT Prve lige, od 21:05 u Kranjčevićevoj snage će u derbiju kola odmjeriti Lokomotiva i Osijek.

U prvom ovosezonskom susretu u Ulici pjesnika Lokomotiva je bila bolja rezultatom 2:1 dok je u Gradskom vrtu Osijek uzvratio uvjerljivom pobjedom od 4:0.

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na ozlijeđene Budimira i Vojkovića dok su kod Bijelo-plavih suspendirani Kleinheisler i Grezda, a problema s ozljedom imaju Pilj, Špoljarić i Šorša.

Igrač Lokomotive Kristijan Jakić o današnjem duelu je rekao: “Mislim da će utakmica biti odlična za gledati. I mi i Osijek igramo lijep nogomet, stvaramo puno prilika za gol, no nadam se da ce sreća na kraju bit na našoj strani. Raspoloženje je odlično, kako i ne bi kad smo se plasirali u finale kupa, te smo zadnjih šest utakmica pobijedili. Igramo odličan nogomet i odlično treniramo. Spremni smo i koncentrirani maksimalno na utakmicu, nema opuštanja, svaka utakmica je novo dokazivanje. Idemo po pobjedu i učiniti ćemo sve da osvojimo tri boda i nastavimo pozitivan niz.”

Trener Osijeka Ivica Kulešević je izjavio: “Utakmicu dočekujemo u dijametralno suprotnom raspoloženju jer su „Lokosi“ ušli u finale, a mi smo eliminirani.  Naravno da je sve ono što se događalo na Rujevici moralo ostaviti traga na našim igračima, međutim, moramo sve to potisnuti u stranu i maksimalno se koncentrirati na nedjeljni dvoboj. Inati se Slavonijo naš je poznati slogan kao i poruka koje se uvijek rado sjetim – Osijek nepokoreni grad. Ima u nama inata i volje pokazati svima koji su otpisali NK Osijek da su pogriješili i prerano počeli donositi takve zaključke.”

Za glavnog suca dvoboja određen je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Borut Križarić (Osijek), Vedran Đurak (Sisak) i Tino Krečak (Velika Gorica). VAR i AVAR suci su Mario Zebec (Cestica) i Tomislav Petrović (Valpovo). Arbitre će nadgledati Miroslav Vitković iz Velike Gorice, a delegat je Ivan Jurina iz Zaboka.

Goran Tomić i Ivica Kulešević su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: